Jump to content

Mates

Members
 • Posts

  742
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by Mates

 1. To prawda. Widziałem w zapowiedziach Eduarda, że też chcą wydać swoje kalkomanie do Phantoma Tamki w październiku.
 2. Jeśli chodzi o kamuflaż SEA, to Phantomy podobają mi się jak żadne inne. Twój Phantom wygląda rewelacyjnie!
 3. Na sprzedaż pozostałości po zestawie Eduarda NATO Fighter. Sątam kalkomanie Cartografa z oznaczeniami samolotu dla czterech sił powietrznych (brakuje turka), arkusz napisó eksploatacyjnych oraz żywica i resztki blaszek. Całość jest dedykowana pod zestawy Starfighterów Hasegawy. Żywiczny fotel jest krzywo wycięty z kostki wlewowej, ale pasuje do wanny kokpitu bez żadnego problemu. Sprzedaję jako komplet. Centa 30 złotych, wysyłka kurierem UPS po mojej stronie. Jeśli jednak ktoś chciałby inną formę dostawy, to do kosztu towaru należy doliczyć koszty przesyłki danego operatora.
 4. W tej skali, jak idzie o wersję C, jednak zabrałbym GWH. Ten Academy, który podałeś, to starszy wypust. Gdybyś robił wersję E, to mógłbym Tobie polecić Academy o numerze katalogowym 12550 albo 12568. Te same, nowe wypraski, zero kłopotów ze spasowaniem (budowałem dwa zestawy). Minusem w całym zestawie są dysze, warto wymienić na Airesa, ale trzeba ingerować w plastik.
 5. W Plastmodelu można zamawiać Phantoma Tamki w 1/48. 360 pln w cenie regularnej (+ ewentualne 5% rabatu jeśli ktoś się kwalifikuje). Całkiem sensowna kwota, spodziewałem się ponad 400.
 6. Też zwróciłem uwagę na te nowe oznaczenia. Ja się nie znam, ale może na taki a nie inny stan rzeczy miała wpływ jakaś aktualizacja silnika forum albo coś?
 7. Ja tam nie będę płakał po KH.
 8. Wywal ten retarder. Ja w ogóle nie używam retardera i jakoś nie żałuję. Nie zauważyłem też negatywnego efektu w trakcie malowania. Inna sprawa, że farby rozcieńczam na oko.
 9. Hmmm...z ostatniego, dzisiejszego, posta nie widać zdjęć.
 10. A jeszcze zdaje się, że Answer zapowiedzianą ma Casę. Będzie można zrobić dwa nasze samoloty transportowe, bo jest jeszcze Hercules Zvezdy.
 11. Pytanie a propo butanolu. Który konkretnie kupić? Bo tam po internecie pokazuje się 1-Butanol, 2-Butanol...
 12. @Staryfajter1954, w moim przypadku to raczej jednorazowy projekt.
 13. F-104G Starfighter, Eduard NATO Fighter, 1/48
 14. Kolejny śledź na forum. Szybki projekt bez większej spinki. Wśród kilku rozgrzebanych modeli znalazłem odrobinę czasu na ten zestaw. Zawartość pudła jest doskonale znana i można właściwie powiedzieć, że chwalona i cały czas bardzo konkurencyjna wobec nowego wypustu Kinetica. Wypraski Hasegawy z dodatkami Eduarda do wersji limitowanej, blachy, żywiczny fotel itp. Budowa absolutnie bezproblemowa, mankamenty uzupełniałem cienkim polistyrenem albo kawałkami wypraski wyciągniętymi nad ogniem. Poskutkowało to tym, że po położeniu podkładu nie znalazłem żadnych kłopotliwych miejsc. Poza zawartośćią pudełka w postaci dodatków Eduarda dodałem tylko rurkę pitota od Mastera. Wybrałem malowanie tureckie. Nie używałem farb podanych w instrukcji tylko mieszałem wszystko na oko. Na tapetę poszły wszystkie odcienie zielonego i brązu jakie miałem w warsztacie. Podobnie ze spodem. Także jest to nieco moja luźna interpretacja. Całość malowana Gunze i Tamiya, jakieś drobne detale Vallejo z pędzla, ale to głównie w kokpicie. Wash i brudzenie wykonane farbami olejnymi dla artystów. I tutaj chciałbym powiedzieć, że nie pobrudziłem tego modelu tak jak chciałem. Stało się tak z bardzo prostego powodu - po położeniu washa i lakieru matowego dostrzegłem z kilku miejscach (głównie okolice przejścia kadłub - skrzydło na górze i w okolicach wnęki głównego podwozia) jakieś mikropęknięcia. Właściwie zastanawiam się z czego one wynikają. Bo w trakcie warsztatu nic na siłę nie dociskałem, model nie miał żadnych przygód w trakcie pracy. Może wypraski już zmęczone?
 15. Podoba mi się i przyglądam się z zaciekawieniem. Mój turek już jest coraz bliżej horyzontu, więc niedługo będzie kolejny śledź.
 16. Model sprzedany. Można zamknac watek.
 17. Ale właściwie teraz w czym problem? Jeśli mają zapis regulaminu mówiący o terminie realizacji, to w czym problem? Logując się czy tam zakładając konto przecież musiałeś zaakceptować regulamin. Skoro sklep ma 30 dni na realizację, to do 13 maja mają czas na finalizację.
 18. Na sprzedaż nowy wypust Hobby Bossa, MV-22 Osprey. Skala 1:48. Model kompletny, wszystko oryginalnie zafoliowane, nieruszone. Cena 335 pln, wysyłka kurierem UPS na mój koszt. Jest też możliwość wysyłki do paczkomatu, jednak należy doliczyć do ceny koszt przesyłki. Model jest też wystawiony na jednej z giełd na Facebooku.
 19. Raz tam zamawiałem jakiś preorder czy coś, ale poza potwierdzeniem złożenia zamówienia nic się nie działo. Z racji takiej, że inne sklepy potrzebny mi produkt miały już na stanie, to nie było w playergames kłopotu z anulowaniem mojego zamówienia.
 20. Ceny wysokie? Kupować gdzie indziej, po prostu. Trend zwyżek cen robi się niebezpieczny, bo ceny niektórych modeli rosną do kosmicznych rozmiarów. Nie pamiętam kiedy ostatnio kupiłem model w sklepie typowo modelarskim. Ostatnio chyba Su-57 Zvezdy jak się pojawił w skali 1:48 na naszym rynku w zeszłym roku. Ostatnio potrzebowałem kupić drugi Su-57 i okazało się, że najlepszą cenę oferował Empik. Biorąc pod uwagę darmową dostawę do salonów i dodatkową zniżkę cena byla szalenie konkurencyjna w stosunku do sklepów modelarskich. Jak ktoś dobrze poszuka po ofertach, to naprawdę idzie nabyć model w dobrej cenie. Na takim allegro idzie przecież nabyć nowe modele w cenach konkurencyjnych, a jak ktoś ma darmowe dostawy ze Smart to nawet nie ma się co zastanawiać. Co do Allegro, złapałem w licytacji MiGa-25RB od ICM w 1:48 za 110 pln (stan perfekt), gdzie patrząc na cenę sklepów w tej chwili, różnica jest znaczna. No i można też kupować interesujące modele prosto z Azji. Oczywiście jest ryzyko dodatkowych opłat już w PL, ale też nie jest to regułą. Taki Phantom Tamki spodziewam się, że w sklepach u nas będzie kosztował ponad 400 pln. Załapałem się jeszcze na preorder w. za dobre pieniądze, ciekawe ile policzą za przesyłkę, ale sądzę, że zamknie się temat w kwocie 300 pln. Inną sprawą są koszty modeli, jak ktoś jeszcze chce w to ładować wiadro żywic, blach itp.
 21. Faktycznie ten Hercules Zvezdy to wersja H. Co nie zmienia oczywiście faktu, że przy budowie z pudła w polskim malowaniu, 99% ludzi patrząc na model na półce, nie zauważy nawet różnicy między wersją E a H. EDIT. Mając instrukcję tego zestawu przed sobą widać, że można robić wersję E, H czy K. Z instrukcji wynika też, że niektóre elementy w wypraskach są charakterystyczne dla danej wersji maszyny i należy je wklejać stosownie do wersji jaka jest robiona.
 22. Uciekła mi gdzieś aktualizacja prac na Twoim modelem/ Będziesz jeszcze jakoś dopracowywał malowanie, zwłaszcza górnych powierzchni skrzydeł? Bo widzę, że kalki już masz położone. Strasznie mocno widać te szablony od których malowałeś marmurek. Moim zdaniem aż za mocno.
 23. Pytanie z innej beczki. Miał ktoś w rękach Herculesa Zvezdy? Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad tym modelem, ale mimo tego, że z pudła możemy robić malowanie naszych sił powietrznych, myślę też o okolicznościowych kalkach Model Maker z orłem na stateczniku. Ktoś zorientował się jak pasują do modelu Zvezdy?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.