Jump to content

Mates

Members
 • Content Count

  403
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Mates

 1. Mates

  F-35A, Meng, 1:48

  Model chwilowo zszedł na drugi plan, ale dzisiaj wzbogaciłem się o żywiczne Micheliny wydane przez RES/KIT. Jest to zdaje się w miarę świeży produkt na ryku, bo kojarzyłem wcześniej nieszczególne koła wydane przez Armory. W porównaniu do zestawowych nie ma nawet dyskusji. Niebo a ziemia. Przynajmniej wyglądają jak koła.
 2. Mates

  Zakupy... Cz.4

  ICM, zdaje się, że na przyszły rok.
 3. Mates

  Zakupy... Cz.4

  W istocie, tak będzie.
 4. Mates

  Zakupy... Cz.4

  @mirage3Co do MiGa-25, to już się robi. Ale stacjonował będzie w innej bazie. Góra kadłuba i boki ze statecznikami tylko dopasowane na sucho. Jest to zdecydowanie największy model, jaki dotychczas robiłem.
 5. Mates

  Zakupy... Cz.4

  Z Francji przysłali! Wygląda to bardzo zachęcająco.
 6. Pytanie do autora. Mógłbyś zrobić foto Sokoła przy jakimś innym modelu (najlepiej skala 1:48) dla porównania wielkości?
 7. W 72 nie lepiłem, ale w 48 bajka, zero problemów. Zamawiaj!
 8. Ale się dyskusja zrobiła zaczepna Ja się nie znam, moje modele nie umywają sie do mistrzów, ale spoglądając na kilka konkursów ktore śledziłem jako widz, i dwa jako uczestnik, widzę, że jest generalnie problem z ocenami na tego typu imprezach w każdej kategorii. W regulaminach jak byk stoi, ze ocena na zasadzie podoba się, nie podoba się czyli co kto woli. Jeden woli modele czyste, drugi ufajdane na maksa, trzeci jeszcze inne - zgodnie z warsztatem. Widziałem modele w danej skali, które biły resztę na łeb, a nie byly nawet na podium! Z czego to wynika? Marne jury, kolesie kolesi, przybijąjacy piątki z uczestnikami i potem oceniający prace, wieczorem popijający browara w lokalu podczas integracji. Nie oceniam modelu autora. Szanuje za wkład pracy i roboty. Mi by się nie chciało, zadowala mnie wykonanie modelu prosto z pudła i to, że dany zestaw przypomina prawdziwą maszynę PS. Chyba czas najwyższy dla administracji na wydzielenie postów i utwtorzenie nowego wątku a propo ocen na konkursach i otoczki z nimi związanej. Dla dobra wszystkich. Tu się zrobił bałagan. IPMS Polska to w ogóle kontroluje? Wydaje mi się, ze jakieś standardy musza byc zachowane.
 9. Tylko żeby jeszcze była cała budowa zrobiona zgodnie z warsztatem i sensownymi modelami. Jest tyle ciekawych modeli a wybiera jakieś niszowe tematy - chocy z drugiej strony to też dobrze. Naprawde @jpl nie rozważałeś klasycznego warsztatu z fotkami, pytaniami itp.? Serio pytam. Ten model to na tydzień roboty.
 10. @Usul, widziałem ten odkopany egzemplarz, ale każda fotka jest na wagę złota. Dzięki!
 11. Poszukuję jakichkolwiek sensownych zdjęć samolotu MiG-25, ale koniecznie w barwach irackich sił powietrznych. Szukam po sieci, ale nic rozsądnego jeszcze nie znalazłem.
 12. Olejne i akrylowe farby w przypadki Tamki mają te same oznaczenia. W przypadku Gunze już niekoniecznie. Przykładowo C305 i H305 to ten samo dcień, ale już C050 i H050 to już co innego. Przyznam, że nie wiem z czego to wynika, ale może ktoś rozjaśni sytuację w tej kwestii.
 13. Mates

  F-35A, Meng, 1:48

  Jakoś to idzie do przodu powoli. Proszę się nie sugerować taką ilością szpachli na łączeniu kadłub - skrzydła, bo spasowanie jest tam całkiem dobre, ale trzeba to wszystko ładnie wyprowadzić teraz na równo. Także czeka mnie teraz trochę roboty ze szlifowaniem. Stateczniki też są, jak widać, poszpachlowane, bo ich montaż jest skopany koncertowo. Zamiast dać to choćby jako dwie połówki, to nagle trzeba wklejać mniejszą część w środek reszty i powstają na miejscach łączenia paskudne szpary. Z rzeczy również istotnych dla całości samolotu, udało się usunąć niepotrzebne panele RAM, o których pisałem wcześniej, bez jakichś większych problemów. Większe gradacje papieru ściernego zrobiły robotę w tym przypadku. Oczywiście proszę się nie zrażać tym, że powierzchnia w tej chwili nie jest idealna, ponieważ w dalszej części prac wszystko będzie wyrównane. W dalszej części prac będzie jeszcze trzeba lekko wyrównać łączenie stateczników poziomych z resztą kadłuba, bo nie jest idealnie równo. Z kolei na łączeniu z resztą kadłuba lekko zaszpachlowałem niedostatki przy pomocy szpachli Vallejo, która idealnie wypełniła drobne ubytki. Muszę przyznać, że jest z tego kawał modelu, albo mam tylko takie wrażenie.
 14. Jak w temacie. Szukam wypraski Q (łączona jest z wypraską R), która zawiera wąski wlot powietrza do F-16. Jeśli ktoś robił z tego zestawu malowanie A, to powinien mieć ten wlot dostępny, który ja chętnie przyjmę. Ja tą wypraskę używam do budowy naszego Jastrzębia, ale potrzebuję do jeszcze jednego F-16. Chodzi konkretnie o tą wypraskę:
 15. Śmigłowce to nie moja bajka, ale poza wydanym przez Academy AH-1Z, to Answerowego Sokoła w malowaniu TOPR przytulę z wielką chęcią.
 16. No tego Su-57 to sam jestem ciekaw i pewnie się na niego skuszę.
 17. Ktoś miał do czynienia z Tamiyą? Mam z drugiej ręki jeden model, ale nabyłem bez oszklenia. Koniec końców coś tam wygrzebię z zakamarków, ale kilku elementów niestety nie mam.
 18. Ten Agresor, co wrzucił na foto @Matys, jaki ma numer boczny? Akurat ta wersja malowania mnie najbardziej przekonuje.
 19. Hmm... będziemy myśleć, coś się z tego urodzi. A jak nie będzie agresorowego malowania, to będzie zestawowe.
 20. Pytanie a propo F-16 w wersji agresora. Jak one był podwieszane? Bo domyślam się, że raczej dominowało lekkie drobne podwieszenie aniżeli ciężkie. Wpadł w moje ręce za tanią kasę F-16 Tamki CJ, którego nie planowałem, a że Tamkową wersję Agressor mam rozgrzebaną na nasze tygrysie malowanie, toteż pomyślałem o zrobieniu przy okazji drugiego w malowaniu agresora. Po głowie chodzi mi schemat malowania B: Tylko, że z tego co widzę po instrukcji i fotkach z epoki, to jest licho podwieszony. A że w wersji F-16 CJ jest w wypraskach sporo uzbrojenia, no to szkoda, aby się zmarnowało... Ktoś coś doradzi?
 21. Ja do mojego F-35 kupiłem na Ebayu. Lekko ponad 5 dyszek i wysyłka za free. Nadal są dostępne.
 22. Mates

  F-35A, Meng, 1:48

  Hmm, w takim razie blach nie ma nawet co dawać, bo fatalnie to będzie wyglądało. Meng jako kolor zewnętrznej części samej dyszy podaje kolor steel, ale bardziej mi tutaj pasują tony idące w stronę jet exhaust, choćsam jet exhaust też nie jest trafiony. No ale do montażu tego elementu jeszcze daleka droga.
 23. Mates

  F-35A, Meng, 1:48

  I znów kilka kroków do przodu. Wnęki podwozia, komora bombowa i wlot powietrza wklejony. Wlot po złączeniu połówek kadłuba będzie trzeba lekko przyszpachlować, bo nie do końca idealnie styka się z resztą elementów kadłuba. Szpachla Vallejo nada się do tego idealnie. Aha, jak widać na foto, łączenie wlotu z dolną połówką kadłuba wzmocniłem dodatkowo kawałkami hipsu. Z rzeczy istotnych dla całego samolotu, dokleiłem dwie anteny Luneberg na górze i na dole (tak to będzie dobrze po polsku?) oraz wkleiłem pomalowany system EOTS. Teraz pytanie odnośnie dyszy. Meng w swojej instrukcji proponuje coś takiego. Na samą górę wnętrza dyszy trzeba dokleić element fototrawiony, co w praktyce przekłada się na to, co znajduje się poniżej. Nie znalazłem żadnego dobrego zdjęcia rzeczywistego, które pokazuje taki element w prawdziwej dyszy F-35. Wygląda na to, że Meng coś tutaj skopał. Dodam tylko, że plastikowa dysza wewnątrz ma gładkie boki, ale na dnie jest zarysowana wyraźnie turbina. Ktoś może ma jakieś dobre ujęcia dyszy F-35A i rozwieje wątpliwości?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.