Jump to content

drab

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Personal Information

 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za zdjęcie czenego Beaufighter'a ze swastykami. Ja dotarłem do strony gdzie jedno ze zdjęć jest opisane (chć na samym zdjęciu samolotu nie wiele widać) - teraz wszystko widać czarno na białym https://www.polishairforce.pl/dyw307zdj.html Defilada 307 Dywizjonu przed Naczelnym Wodzem i towarzyszącymi mu dostojnikami. W tle widoczny jest Beaufighter VIF EW-R z oznaczeniami zwycięstw powietrznych. Exeter, 10 września 1942 r.
 2. Przeglądam Forum w poszukiwaniu inspiracji i zwróciłem uwagę na Beaufighter'y z 307 dywizjomu i mam pytanie, skąd się wzięły 4 swastyki na kadłubie? Od razu deklaruje - to nie jest żadna krytyka, ( to malowanie - trudne bo czarne podoba mi się), ale wyczytałem że zwycięstwa zostały odniesione 1 x Do.217 - 28 czerwiec 1942 2 x Ju.88 - 5 siepień 1942 1 x Do.217 - 24 wrześień 1942 Natomiast czarne malowanie pochodzi z maja 1942, Później zostało zmienione na nowe szaro zielone (ponoć w październiku jest już tak pomalowany EW-R X8005) i wtedy jak najbardziej mogły się poja
 3. To sie dzieje w Polsce. Ja to sobie wytłumaczyłam tak - to jest bratnia pomoc po 17 września - pożryczyli Stalińca. Co prawda brakuje czerwonoarmisty, ale gdzieś tam za rogiem na pewno czuwa.
 4. Rozumiem, ale szkoda..... Przesadzasz. Ja mam jakąś słabość do dioram, podstawek, PS. Nawet figurki pilota nie dodałeś ? Wiem, wiem, przy otwartym silniki głupio to by wyglądało :-)
 5. Ładnie, mi się podoba (aczkolwiek wielu z Was przewyższa mnie umiejętnościami i prawie każdy model może być dla mnie wzorem do naśladowania). Pytanie, jak się klei Zviezdę? Chodzi mi po głowie jakiś model w 1:48 (to byłby pierwszy w tej skali) i myślę o Jak-1 od Zwiezdy. Nie wykorzystałeś figurki pilota, owarty silnik - będzie jakaś diorama?
 6. Kolega robi model z poważnym użyciem masek a ja mam pytanie, jak, czym najlepiej zmyć, usunąć klej po zdjęciu masek (i tu już nie chodzi mi o maski na oznaczenia, ale na po prostu z szyb kabiny)?
 7. Nie spodziewałem się tego, że dali "prawdziwe" numery rejestracyjne. Super!!! Kiedyś robiłem Kfz13, i Kfz14 i próbowałem znaleźć zdjęcia z takimi numerami rejestracyjnymi. Nie znalazłem i odpuściłem robienie - miałem jakiś taki dyskomfort, że nie mam na to dokumentacji (robiłem bardziej jako model niż pionek do gry). Czy sprawdzałeś zgodnośc rejetracji dla kolejnych ciężkich samochodów Sd.Kfz.232 6-RAD Sd.kfz.232 8-Rad
 8. Ładnie .W modelalach FtF zawsze jest obawa że jakis element jest toporny, niedokładny, przeskalowany itp. , ale mi się podoba. Numery na rejestracje jak kolega zrobił. skąd wziął?
 9. Bardzo ładny model, aż kusi żeby dodać go do jakiejś kolejowej dioramy co by stał przy torach. Można byłoby dodać taki napis z tyłu (może wykonany jako element fototrawiony). Patrze teraz na zdjęcia oryginałów i chyba nie wszystkie to miały.
 10. Aż taki poczatkujący to nie – coś tam kiedyś było, więc czysto, równo to jeszcze wychodzi. Ile ja się po drodze na zdjęcia napatrzyłem, co jak wyglądało w rzeczywistości. Min. wypatrzyłem, że nr 6 miał według mnie inaczej rozłożone szachownice na górnych powierzchniach niż w instrukcji, stąd pomysł aby zrobić właśnie te dwa egzemplarze obok siebie, aby jeden miał taki rozkład szachownic, a drugi inny. Miałem pomysł żeby reprezentowały one dwa warianty uzbrojenia. Samolot z numerem bocznym 1 dowódcy 151 Eskadry Myśliwskiej, por. pil. Józefa Brzezińskiego, był uzbrojony w km PWU FK wz.33 (
 11. A, tak, tak. Po głowie chodziła Iskra , a jakże z Arma Hobby, spodobało się srebne malowanie, ale jakoś tak się wystraszyłem.
 12. Wiele tematów podejmowałem, raczej druga wojna światowa. Ostatnio zapowiadamy model Jaka-1 od Arma Hobby spowodował że mam ochotę na coś radziecki. W tej chwili umieściłem w Galerii PZL P.7, ale teraz na warsztat raczej wezmę jakiś pojazd.
 13. Witam. Prezentuje taką oto pracę – PZL P.7 ze 151 Eskadry Myśliwskiej we wrześniu 1939. Modele od Arma Hobby, które wywołały nawrót do hobby po latach ( nie mogłem się im oprzeć, modele powstawały rok, z powodu „niespodzianek” przy budowie). Do prezentacji niejako zostałem zobowiązany przez kolegów Wojt i Pepociufakersd, którzy udzielili mi wsparcia w postaci darowania szachownic z białymi polami na spód skrzydeł. Te z zestawu zniszczyłem przy nakładaniu - skutek używania płynów zmiękczających kalkomanie - zawinił brak cierpliwości/doświadczenia, ale ja zwalam na to :-), że jedne kalk
 14. Witam Szanownych Kolegów Od kilku lat czytałem Forum – od taka stara pasja, sentyment do modelarstwa ( w zamieszłych czasach Czaple, Jaki z ZTS Plastyk Pruszków, czechosałowacke KP i szczyt marzeń - modele Matchbox’a). Od czytania i oglądania do bardziej „aktywnego” modelarstwa skłoniło mnie ukazanie się serii Wrzesień 1939 – Firsy to Fight (był to 2016 rok). Oczarowały mnie te modele swoją prostotą i dokładności w porównaniu do dawnych modeli Matchbox’a w skali 1:76 (oczywiście modele Matchbox’a z racji sentymentu i dołączonych dioramek nie do pobicia :-) . Ostatecznie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.