Jump to content

Nikolasyev

Members
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Excellent

Recent Profile Visitors

71 profile views
 1. Kolejny etap prac zrobiony, mianowicie błyszczący czarny. Przed jego nałożeniem zeszlifowałem trochę podkład a następnie położyłem Gunze Gx2 Ueno Black. Trochę jednak błysk nie wyszedł, bo nie jest on na bardzo wysokim poziomie. Nie zauważyłem jednak śladów po skórce pomarańczy. \ Ciao!
 2. Spokojnie, nie obrażam się. Pisałem też bez złośliwości 🙂.
 3. Wiecie.. nie każdy skleja modele 2 albo 5 czy 10 lat, nawet jak nie dłużej 🙂.Natomiast ja zajmuje się tym profesjonalnie z odpowiednim sprzętem i chęciami może z pół roku. Człowiek się uczy całe życie.
 4. Dwa modele jednocześnie? Roboty Tobie Hubert nie braknie 😉. Zastanawiałeś się w jakim malowaniu będziesz robił?
 5. Taka mała aktualizacja z robót przy Migu. Jakoż nie mam ostatnio czasu dopiero dzisiaj udało się mi położyć podkład, raptem z 30 min temu.
 6. Szykuje się ciekawy temat. Jednak pierwszy raz słyszę o firmie Sword..mam za małe doświadczenie widocznie 🙂 . Powodzenia!
 7. Rzeczywiście źle nazwałem, jednak późna pora i brak wiedzy dały o sobie wy znaki 😉. Stożek polakieruje najwyżej na samym końcu by dopasować go do ogółu modelu. Podkład położę czarnego surfacera 1500, następnie Ueno black z serii GX i na koniec jak bazę położę Aluminium od AK. Testowałem go na jednym złomie i się przyjemnie nim maluje. 🙂
 8. Żyje.. Jeszcze... 😉 Po kolejnej przerwie przysiadłem i coś przy dłubałem przy Migu. Zacząłem robić golenie podwozia i owiewkę. Przy okazji model jest zabezpieczony i prawie gotowy do malowania. Zobaczy się jutro jak wyjdzie malowanie podkładem, o ile do niego dojdzie 🙂 Nie wiem czy przypadkiem wlot powietrza się za bardzo nie błyszczy, zobaczy się to jednak kiedyś.. I kadłub przed malowaniem, (chyba) wszystko zostało zamaskowane, a błędy wyjdą w toku. Ciao!
 9. Trochę późna pora, jednak postanowiłem pokazać co udało mi się zrobić w ciągu ostatnich dwóch dni. Prace idą do przodu, a tempo nadal trzymam słabe, będzie trzeba to zmienić 😉 Ogółem do czwartku powinna przyjść paczka więc pasowałoby przygotować miga do malowania, a dużo tego nie ma. Mam zastanowienie, czy hamulec aerodynamiczny zrobić otwarty czy zamknięty. lekko mówiąc nie wiem co by lepiej pasowało, gdyż widziałem dzisiaj zdjęcie migacza z wysuniętym przednim hamulcem ale może wy coś doradzicie 🙂. A oto efekt pracy ostatnich dwóch dni: Wykonanie weatheringu na komorach podwozia (trochę chyba przesadziłem) dodatkowo polakierowanie ich matowym lakierem, sklejenie części kadłuba i skrzydeł, doklejenie "garba"oraz klap razem z lotkami i przygotowanie celownika wraz elektroniką. Zdjęcia poniżej. Zapytanie do osób, które skleiły miga: Czy osłonę dyszy można zamontować na końcu, czy tak jak wskazuje instrukcja? Ps. jeżeli są jakieś braki, uszkodzenia, czy innego rodzaju odpryski to postaram się wszystko usunąć, jednak jeżeli ktoś coś zauważył to może napisać 😉. Do zobaczenia. Ciao!
 10. Fajnie to już wygląda, będę czekał na kolejne relacje z budowy! W instrukcji kolorem do podwozia i luk był Light gull gray, którego używam u siebie i nie wiem czemu ale wydaje mi się trochę za jasny. I tak się spytam: Jakiego kolega koloru użył do pomalowania podwozia? Tak swoją drogą, użycie pasty polerskiej nie zbliżyłoby trochę efektu do pomalowania najpierw błyszczącą farbą (uzyskaniu efektu lustra)?
 11. Zależy od efektu, który chce się uzyskać. Na swojej iskrze już nie pamiętam jaki kładłem, raczej czarny i dopiero potem jaśniejszymi kolorami farb olejnych robiłem weathering. Spróbuj tego i tego i zobacz co będzie lepsze.
 12. No no fajnie wygląda mirage, czekam na efekt końcowy!
 13. Tak, tego słowa mi brakło, dzięki wielkie. 😉
 14. Prace idą do przodu na razie bardziej w ślimaczym tempie, które jednak przyśpieszy, gdyż może by mi się udało skończyć miga na konkurs - wystawę.. Mam na to niecały tydzień, do piątku czas, więc co z tego wyjdzie? Nie wiem 🙂 Pożyjemy zobaczymy. Na chwilę obecną skleiłem przysłowiowy "ołówek" z dwóch połówek, gdzie poszło troszkę szpachli na nierówności; wykonałem fotel z katapultą pilota, połówki skrzydeł, które trzeba będzie ubrudzić tak jak i miejsce na podwozie (serio, zapomniałem jak się to fachowo nazywa tak samo nie wiem jak się nazywają elementy w skrzydłach😃) Wrzucam zdjęcia z roboty: I ten nieszczęsny element, bez nazwy przez mnie 😞 Kolejne etapy pracy wkrótce, może jeszcze dzisiaj albo jutro.. Jednak będę chciał kadłub skleić z skrzydłami i zrobić brakujące w nim elementy. Więc C.D.N. 😉
 15. Dzięki za informacje, w takim razie się dorzuci kilka gram, ale to na końcu (po sklejeniu podwozia) by był dobrze wyważony
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.