Skocz do zawartości

PZL M-28 Bryza Bis 1/48 od podstaw


SAAB

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie......tylko czemu nie w siedem dwójce

 

Jazda Tomku mam nadzieję że do Świąt bedzie gotowy.

 

Jarku, dziękuję za optymizm. Na płaskich elementach to może praca postępuje szybko, ale co z kadłubem i silnikami. Tam to dopiero się będzie działo. Mam plan na większą liczbę wersji. Łatwo jest wtedy o pomyłkę ale pod tak pilnym okiem na pewno damy radę. Termin do świąt jest zagrożony. Jak by koledzy a na pewno tacy się znajdą wynaleźli różnice między poszczególnymi typami. Ja zacząłem się lekko gubić.

Trzeba przyjąć klucz do klasyfikacji, ja zastosowałem (wyglądu zewnętrznego), zaczęło się od An-28 i każdą następną wersję w tabelce do niego przyrównuę jako głównego punktu odniesienia. Elementy wpływające na zmianę konstrukcji są wtedy widoczne bardzo przejrzyście. Koniec gdybania do roboty.

Jarku nie martw się 72 to trzeba tylko 1/3 mniej, a więc wypuszczamy powietrze i co mamy dalej 1/48 zapomniałem że to tylko w filmach i na Wiejskiej.

Panie Grześ'iu

Jak można się bać takiego samolotu z kolcem jak u szerszenia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O tak. Tylko znowu zmiana na lotki szmaciane ale co tam tylko kto w Corel Draw narysuje malowanko Atlantyckiej, a potem zamknie na wektory.

Myślałem o klonie ale narazie jak zacząłem liczyć objętość na formy to poległem. Bryyyyyy........

Koniec gdybania.

Dzięki za materiał zdjęcia mniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo się ucieszyłem kiedy zobaczyłem Twój projekt. Podziwiam modelarzy, którzy mają odwagę budować od podstaw. Wielki podziw za jakość detali, dokładność i precyzję. Bedę tu często zaglądał.

 

To prawda, że z płaskimi powierzchniami idzie najłatwiej. Dlatego zastanawiam się jak zrobiłeś gondolę silnika. Wygląda jakby była wyrzeźbiona z jednego kawałka. Jakiej grubości jest materiał z którego budujesz? Czy dobrze zrozumiałem - szkielet, wręgi kadłuba oklejałeś paskami styrenu? Jeśli tak, to czy ta technika daje imitację łączenia blach? Czy koła wytoczone są ze sklejonych ze sobą krążków, czy z litego kawałka materiału?

 

Wiem, że zadaję dużo pytań, ale najlepiej uczyć się od mistrzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bardzo się ucieszyłem kiedy zobaczyłem Twój projekt. Podziwiam modelarzy, którzy mają odwagę budować od podstaw. Wielki podziw za jakość detali, dokładność i precyzję. Bedę tu często zaglądał.

 

To prawda, że z płaskimi powierzchniami idzie najłatwiej. Dlatego zastanawiam się jak zrobiłeś gondolę silnika. Wygląda jakby była wyrzeźbiona z jednego kawałka. Jakiej grubości jest materiał z którego budujesz? Czy dobrze zrozumiałem - szkielet, wręgi kadłuba oklejałeś paskami styrenu? Jeśli tak, to czy ta technika daje imitację łączenia blach? Czy koła wytoczone są ze sklejonych ze sobą krążków, czy z litego kawałka materiału?

 

Wiem, że zadaję dużo pytań, ale najlepiej uczyć się od mistrzów.

 

Styren grubość 4mm. Gondole silników wg planów kształt i wymiar i grubość.

W pionie 2x4mm na wysokość do dołu skrzydła a od krawędzi natarcia do przodu od góry na płasko 4mm+3mm, przerysować kształt i do pracy samo wyjdzie.

Dobrze zrozumiałeś szkielet oklejony paskami na wręgach, bo w klocku łatwo na tej długości o niedokładność, ta metoda nie ma imitować poszycia na tym etapie interesuje mnie poprawność bryły i jej symetria.

Koła przednie to z 4mm, tył 2x4mm.

Zdjęcia plany samozaparcie i zawsze świadomość, że może się nie udać.

Z takim podejściem jest to bardziej motywujące. W modelarstwie nie ma rzeczy nie możliwych, kwestia jak najlepiej oszukać oko i to tyle.

Dziękuję za uznanie dla mojego entuzjazmu i doświadczenia bo ja też się uczę od mistrzów, zawsze jest na pewno mistrz mistrzów. To ma być pomoc i podpowiedź dla tych co chcą.

Trudniej się pisze na forum niż buduje model. Może kiedyś przy piwie ten wątek rozwinę.

 

Chyba organizatorzy konkursu przewidzieli, że będziesz bezkonkurencyjny i dlatego nie dopuścili Cię do niego...

 

To przez ten znaczek z saabem wygląda groźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczalem, ze bede mial jeszcze kiedykolwiek mozliwosc ogladania Twoich modelu Tomaszu. A tu masz..., prawie lajf reportaz.

 

Z tego co piszesz wynikaloby, ze masz na widoku rozne wersje, czyli planujesz formowanie i nastepnie odlewanie?

 

Koleczka mnie zauroczyly i dlatego podejrzewalem zastosowanie jakichs nowych technologii, a jak widac na razie, nic lepszego ponad sprawna manufakture nie wynaleziono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta technologia nie ma "minusa" w postać braku wnętrza? Co będzie widać za szybami w kabinie załogi?

 

Ja nic takiego nie pokazywałem, a do wnętrza jeszcze daleko.

Bylo by stratą czasu bawienie się z całością i pominięcie wnętrza, ale powoli.Nie byłem jeszcze w środku SG na Rębiechowie " ale gdzie diabeł..........."no i skytruck i inne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypuszczalem, ze bede mial jeszcze kiedykolwiek mozliwosc ogladania Twoich modelu Tomaszu. A tu masz..., prawie lajf reportaz.

 

Z tego co piszesz wynikaloby, ze masz na widoku rozne wersje, czyli planujesz formowanie i nastepnie odlewanie?

 

Koleczka mnie zauroczyly i dlatego podejrzewalem zastosowanie jakichs nowych technologii, a jak widac na razie, nic lepszego ponad sprawna manufakture nie wynaleziono.

 

Dopiero wczytałem się w treść, tak nie mam innego wyjścia aby nie powielać pracy wcześnieszej na nowo, muszę tylko doprowadzić do wspólnego mianownika .To samo dotyczy skrzydła (rejon wejścia silnika)

Potem dalsza część relacji foto.

Stateczniki pionowe koniec pracy.

Muszę teraz pomalować biały w 1:1 kuchnia i nie mam prawa veta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerografem ?

Ale dysza 5mm do mat emulsji akrylowej

Pędzę z kuchnią bo nie doczekacie się zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryza w 1:48 Sam smak I to jeszcze od podstaw...szacunek Mam na koncie 1 i pół modelu od podstaw ale SF i za samolot bym się nie brał...tym bardziej popatrzę na warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można zdjęć pokazywać tak:

 

 

podwoziem28600x600.jpg

 

konsolapodwbis800x600.jpg

 

lotka800x600.jpg

 

m28strukturakadlubawww8.jpg

 

montazszybprzednich800x.jpg

 

Czyli tak jak mówi regulamin forum...

 

Grześ a jak takie duże , bo ja też nie umiem.

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek rozmiar zdjęć do wstawienia musimy dobierać sami zmniejszając rozmiar wstawianego zdjęcia na jakiś serwer np. w programie graficznym XnView (darmowy i ma wszystkie potrzebne opcje...). Jeśli masz zdjęcie w rozmiarze 800x600 (możemy zmienić rozmiar zdjęcia przed wstawieniem na serwer, jeszcze na kompie lub wykorzystać opcje serwera-fotosik np. sam zmniejsza rozmiary według potrzeb)możesz je wstawić za pomocą kodów dostępnych na serwerze trzymającym Twoje zdjęcia lub za pomocą tagów IMG dostępnych w odpowiedzi do postu na forum (górny pasek z przyciskami, drugi od prawej...).

Inną formą przy zdjęciach większych niż 800x600 jest wstawienie miniatury do zdjęcia które po kliknięciu otworzy sie w pełnym rozmiarze za pomocą kodów, które również są dostępne na serwerach trzymających zdjęcia.

Zdjęcia powyżej wstawiłem poprzez tagi forum:

czyli adres%20zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku grafika Ok!.

Jesteś szczęśliwcem.

Wracam do relacji z budowy, tak po dopasowaniu detali od dołu kadłuba.

dsc00413u.th.jpg dsc00412zz.th.jpg

Nie wiem jak to robicie a już nie chcę czekać, może kiedyś będę tak sprawny w PC jak mistrzowie klawiatury.

Tak wygląda po zaklinowaniu skrzydła w kadłubie.

dsc00415q.th.jpg

Przypominam koła razem, niedługo piasty i golenie ale na tym etapie to tylko to

dsc00405s.th.jpg

Małe ABC powstawania przetłoczeń na lotkach/sterach .

na obrobionych powierzchniach zapunktuj ich właściwe położenie,

następnie przygotuj cienkie profile (nie polecam ramek układu wtryskowego są one niejednorodnym materiałem i po rozciągnięciu tworzą kapilarę co przy stosowaniu kleju typu Tenax lub Tmiya wnika on do wnętrza i powoduje całkowite zwiotczenie a! profil jest okrągły )

w moim przypadku zastosowałem tworzywo gr-4mm przecięte na pile na paski 4mm 4x4 i rozciągnąłem po uplastycznieniu nad świeczką do podgrzewacza świeczka typu tzw-tealight nie kopci

dsc00470iv.th.jpg

Po rozciągnięciu

dsc00471.th.jpg dsc00472i.th.jpg dsc00473i.th.jpg

Naklejone i opolerowane przetłoczenia na gotowym elemencie

dsc00480j.th.jpg dsc00478m.th.jpg dsc00475.th.jpg

Tak to leciało Cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, Dziękuję

Przypomniało mi się coś, mam parę fajnych fotek może masz więcej na ten temat podeślę po powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mam nadzieje że z Babich Dołów:).Pozdrawiam

Kolego, przeczytaj uważnie temat, powstaje tu Bryza Bis, a tej wersji (póki co) mamy tylko jeden egzemplarz i lata ona w barwach jednostki z Siemirowic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.