Skocz do zawartości

PZL M-28 Bryza Bis 1/48 od podstaw


SAAB

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak już pisałem w modelarstwie jest możliwe wszystko i Bis na Babich Dołach na dioramie, tak jak dzióbek w moim Bisie.

Wyjaśnienie dzióbka jest wcześniej to jest klasyk kadłub do dalszej ewolucji,

Już nie mogę doczekać się odlewów pierwszego kadłuba, aby zacząc Taniec z szablami , w moim wykonaniu z rylcami, piłkami i co jeszcze może kiedyś pokażę wam mój bałaganik he he he.

Mam pytanie do tych co robili Iskrę w 1/48 w moim kadłubie jest okło 5mm różnicy na długości i chyba jedyny ratunek w producencie ,boję się pasować pozostałe elementy, ale wiem co jest powodem .

Chyba nie mam innego wyjscia jak reklamować, to dobra firma napewno reklamacje uzna !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

napewno wejdz na fotki masz tam cos ciekawego może to znasz

dsc00058gr.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzzzzzieńdobry Wiee........., co ja robię to nie ten film.

Ponownie będę Was zamęczał M-28 Bryza w 1/48

Mam co następuje - klony usterzenia (może być ? ) pasuje nawet do siebie he he he , kadłuby i zapał do pracy no i klony silników .

Mam zdjęcia a że takim jak ja nie wszystko wychodzi stało m się ku-ku. Złamałem kadłub. To jest zawsze problem cienkich ścianek ale damy radę .

A teraz fotki:

dsc00498bb.th.jpg dsc00491qg.th.jpg dsc00487g.th.jpg dsc00486k.th.jpg dsc00484og.th.jpg

 

i to tyle zapraszam ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja zapytam o samą technikę odlewania. Stosujesz pompę próżniową? Robiłeś odlewy wcześniej?

Jak kosztowo wygląda taki odlew plus oczywiście inne materiały (np. Gumosil)?

 

Silniki rozumiem że kadłub rozciełeś , wybrałeś materiał wewenątrz i odlałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja zapytam o samą technikę odlewania. Stosujesz pompę próżniową? Robiłeś odlewy wcześniej?

Jak kosztowo wygląda taki odlew plus oczywiście inne materiały (np. Gumosil)?

 

Silniki rozumiem że kadłub rozciełeś , wybrałeś materiał wewenątrz i odlałeś?

Informacje o które pytasz są niejawne -brak dostępu

Dziękujemy i zapraszamy ponownie

 

Wszelkie informacje dotyczące produktu znajdziesz na karcie tecznicznej producenta chemi , kórą wymieniłeś.

 

Dokonam selekcji informacji co mogę ujawnić ,

 

Pytanie

1. Brak odpowiedzi

2. Tak

3. Brak odpowiedzi

 

Warsztat to jak zbudować od podstaw a nie jak powielić, kopiować .

Proszę o tą część projektu nie zadawać pytań bo nie udzielę odpowiedzi

To tak jak bym poszedł do Mercedesa aby udostępnili mi nieodpłatnie

Program (wiedzę) do diagnozowania i modyfikowania sterowania oprogramowaniem auta.

Polecam kursy, warsztaty i inne formy certyfikowanej edukacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja zapytam o samą technikę odlewania. Stosujesz pompę próżniową? Robiłeś odlewy wcześniej?

Jak kosztowo wygląda taki odlew plus oczywiście inne materiały (np. Gumosil)?

 

Silniki rozumiem że kadłub rozciełeś , wybrałeś materiał wewenątrz i odlałeś?

Informacje o które pytasz są niejawne -brak dostępu

Dziękujemy i zapraszamy ponownie

 

Wszelkie informacje dotyczące produktu znajdziesz na karcie tecznicznej producenta chemi , kórą wymieniłeś.

 

Dokonam selekcji informacji co mogę ujawnić ,

 

Pytanie

1. Brak odpowiedzi

2. Tak

3. Brak odpowiedzi

 

Warsztat to jak zbudować od podstaw a nie jak powielić, kopiować .

Proszę o tą część projektu nie zadawać pytań nie udzielę odpowiedzi

To tak jak bym poszedł do Mercedesa aby udostępnili mi nieodpłatnie

Program (wiedzę) do diagnozowania i modyfikowania sterowania oprogramowaniem auta .

Polecam kursy , warsztaty ,i inne formy certyfikowanej edukacji .

Oj, tak jakoś powiało chłodem, kancelarią tajną i ustawą o ochronie informacji niejawnych;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie pytam dokładnie co i jak , jaki masz rozmiar rękawiczek, czy czasem silikon nie jest z przemytu itd Boisz się konkurencji?

 

Pytanie czy wykonujesz odlew z pompą jest chyba tutaj na miejscu, bo akurat tak się składa że, mam do powielenia kadłub Orlika TC-2 1/72 (moja konwersja) i nie wiem czy mam próbować do usranej śmierci męczyć się z bąblami, czy zgłosić się do kogoś o ładne odlanie, stąd moje pytanie.

A sprawa kosztów, określ chociaż ile objętościowo zużywasz materiałów typu żywica do takiego kadłuba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez urazy chłodem nie powiewam , ja mam bardzo prostą konstrukcję tak-nie ,czarne -białe ,

a nie opowiadanie bzdur i wpuszczanie was w maliny.

Nie obawiam sie konkurencji bo to jest wolny rynek, natmiast nie mogę dawać instrukcji kopiowania i popularyzować piractwo.

A objętości czy masy można policzyć .

Bąbelki to nie żywica a powietrze uwięzione w formie .

To jest problem wielu legalnych producentów

Jak usunąć albo nie dopuścić do przedostawania się powietrza w masę silikonu to tysiące metod. Wszystkie wymagają technologi a więc proszę eksperymentować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wszędzie widzisz piractwo, kopiowanie? Może pytania kierowane w wątku warsztatowym są dla pozyskania pewnych informacji, jeśli ktoś chciałbym budować własne elementy, modele. Moim zdaniem fora i wątki warsztatowe wielu osobom podniosły poziom z uwagi na wiedzę jaką pozyskali.

Jeśli budowa tego modelu ma zamykać się w tajemniczych technikach, pokazywanie kilku zdjęć z relacji, to nie lepiej by było po prostu po skończeniu modelu zrobić galerię i napisać trzy zdania o tym oraz 5 zdjęć z budowy?

Nie odbierz mnie źle, odebrałem teraz odpowiedź do raptorf22, jakby to był lans posiadanych tajemnic, umiejętności, parku maszynowego.

Mnie również te zagadnienia interesowały, ale tylko po to, bo waloryzując model, chciałbym wykonać kopie elementów. Kopiowanie czegokolwiek gotowego jest drogie i niepraktyczne, o moralnych aspektach nie wspominając.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już kończąć tą suchą dyskusję:

Nie chodzi mi o piractwo, jakie? czego? Twojego modelu? No wybacz. Nie wiem dlaczego myślałeś od początku o kopiowaniu czegokolwiek i zapewne czerpniu z tego gratyfikacji przez innych, może żle oceniasz sytuację. Wszyscy wszystko kopiują? Metody budowy od podstaw są w necie, a musisz się liczyć z tym, że budowane modele z niczego wzbudzają większe emocje niż gotowe, przy szeregu pytań.

Pytałem o komorę próżniową, czy to jest wielka tajemnica czy jej używasz w wykananiu tego modelu? Mi osobiście taka wiedza to trochę ułatwi ponieważ będę mierzył siły na zamiary przy swoich ekperymentach i nie chodzi o umiejętności modelarskie bo takich mi nie brakuje, a o warsztat w postaci odpowiednich narzędzi i sprzętu czy robić sobie żywice czy może kadłub robić z vaku. Spójrz na forum figurki.org, co tam jest, prawie wszystko o odlewaniu. Trochę luzu, bo idąc Twoim tokiem rozumowania nie powinieneś nawet opisywać jak zrobiłeś badłub lub gondole silnia, bo inni to skopiują. Życzę powodzenia w budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorący watek ze względu na tematykę i nieco podgrzana dyskusja sądzę, że głównie przez nie zrozumienie intencji stron...

Wyluzujcie panowie, bo natarczywość w dociekaniu nie służy żadnej ze stron...

Saab pokazuje warsztat i w miarę swoich chęci odpowiada na zadawane pytania... gdzie jest powiedziane że ktokolwiek musi? to oczywiście retoryka

Więcej wyniesiemy z cierpliwości a nie rozgorączkowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz cieszę się z zainteresowania tematem budowy od podstaw,

budujcie, przerabiajcie, podglądajcie, tu nie mam nic do ukrycia jeszcze podpowiadam i opowiadam, ale trudno jest wnikać w twoje problemy z odlewnoictwem bo jeden objaw ma wiele przyczyn, nie mam na to czasu ani ochoty aby tym się zajmować. Tak jak i waszym niezadowoleniem, z braku darmowego Know-How. Nic łatwo nie przychodzi trzeba ćwiczyć i spokojnie analizować. Wiem ,ze są to koszty materiałów, czasu, ale trzymam kciuki i nie wolno się poddawać. Obecnie nie przewiduję wątku na forum nowe technologie i korzystaj z innych ogólno dostępnych.

Proszę przeglądać net i szukać sympozjów, warsztatów organizowanych przez przemysł lub kontaktować się z działami technicznymi dystrybutorów, oni posiadają niezbędne karty techniczne-napewno pomogą .

Zapraszam do śledzenia relacji budowy modelu od podstaw,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ja osobiście mam inne podejście - pomagam tyle, ile mogę, bo to jest nasze hobby. Trochę mnie zadziwiłeś, że niezadowoleni jesteśmy z braku Know-How. To nie tak. Być może chcesz zrobić na tym interes, być może masz w tym inny cel. Każdy ma prawo prowadzić wątek warsztatowy w formie pokazu umiejętności i możliwości rozwiewania zawiłości, albo dziennik w formie skromnego bloga z tajemnicami.

Mnie interesuje pierwsza forma.

 

Ale potrafię postawić się w twojej sytuacji, wyobrazić sobie podejście. Może nie jest to wyobrażenie prawdziwe, bo mam inną mentalność i charakter (jak wielu z nas tutaj). Także nie obraź się, ja po prostu z gorszym warsztatem szukam na forach rozwiązań, porad, nie szukam relacji tego typu.

 

Życzę zatem powodzenia w budowie, być może wpadnę do galerii gotowego modelu. I już nie mieszam więcej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Szkoda, ja osobiście mam inne podejście - pomagam tyle, ile mogę, bo to jest nasze hobby."

Podejście mamy takie samo pomagam tyle ile mogę . Robię modele tak jak potrafię, prezentuję jak potrafię panowie nie rozumiem was .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam wrażenie, że przestało być o samolocie....

Dziękuję wybawco.

 

Jadę do pracowni mam pozytywną energię do pracy.

Chciałbym pokazać coś nowego, może zrobię skrtzydło nie mogę doczekać się końca przygotowań detali a tego jeszcze duzo zostało i to coraz mniejsze. Widzę gotową już Bisę ale w myślach .

Może mała przerwa , i cos nowego dla spokojności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mała przerwa , i coś nowego dla spokojności .

Chyba nawet wiem co

Byłeś podglądać a tu dalej jestem w 48 ale zanim ten twój projekt to wiatraczek inny trochę większy wreszcie się doczekał.

Pasowanie przed nacinaniem

dsc00503u.jpg

dsc00502gt.jpg

 

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odwiedzenie tematu miło widzieć takie zainteresowanie.

Taki wynik odpalenia strony daje pełną mobilizację .

Może nastąpić na dwa tygodnie przerwa tecniczna z Bryzą , praca potoczy się znacznie wolniej , zmiana obiektu.

Jutro szczegóły motorka PT-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie oto parę zdjęć z sobotniego pleneru .

Brakujący materiał do PT-6

dscf4171.th.jpg dscf4168.th.jpg dscf4114.th.jpg dscf4111.th.jpg

Resztę zbaczycie rano dokładka -rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAAB, gratuluję umiejętności. Sam dłubię od podstaw, i gdy patrzę na Twoje dzieło jakoś lżej mi się na sercu robi gdy widzę, że nie tylko ja jestem takim czubkiem aby samemu sobie wystrugać samolocik ;)

 

Co do know-how. SAAB ma 100% racji. Sam zajmuję się odlewaniem i wybaczcie Koledzy, ale gdy zgłasza się z pytaniami ktoś, kto oczekuje podania na talerzu gotowego przepisu na prawidłowo wykonaną formę czy odlew to witki mi opadają. Zrozumcie to, że nabycie takiej wiedzy i umiejętności to mnóstwo czasu, materiału, pracy, eksperymentów i prób. Nikt, kto tyle tego wszystkiego poświęcił na opanowanie nowej technologii nie jest skłonny to ujawniania detali decydujących o sukcesie. W końcu każdy, kto opanował dajmy na to technologię odlewania czy trawienia bazował na ogólnie dostępnej wiedzy. Jeśli chcecie więc dowiedzieć się czegoś nowego na ten temat, to tak jak pisał SAAB, czytajcie i eksperymentujcie. Jest tylko kwestią czasu kiedy osiągnięcie zadowalające rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.