Skocz do zawartości

A-6E Intruder 1:72 Italeri


siczus

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś ( tj. w tym tygodniu a najprawdopodobniej w łikend) ruszam z drugim już pokładowcem. Na warsztat trafia owy A-6E Intruder od italerki a z racji praktycznie nie do zdobycia w 1.48 (tudzież mojego NIE dla revella) jest on w 1.72 .

Na moje młode modelarski oko jakośc wyprasek jest dobra, połówki kadłuba jak i nos po złączeniu bez zbednych szpar i nadlewów.

Jak zapowiedzałem przy budowie F-14 kokpit Intrudera bedzie malnięty ( o zgozo). Brak żywic i blach.

 

IN BOX (jaki dzień takie chęci, jakie chęci taki efekt):

IMG_4029.JPG

IMG_4028.JPG

IMG_4027.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu coś w 72 u mnie w szafie leży prowler i czeka na lepsze czasy, może akurat Twoja relacja mnie zmotywuje, a mam takie pytanko, bo na pudełku jest napisane, że to 'limited edition', na czym to niby ma polegać, są jakieś bajery, dodatkowe części czy coś? Pozdrawiam i obserwuję, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanko, bo na pudełku jest napisane, że to 'limited edition', na czym to niby ma polegać, są jakieś bajery, dodatkowe części czy coś?

No właśnie, czy to jest jakaś wzbogacona wersja? Bo dokładnie taki model złożyłem ponad 13 lat temu, tyle, że bez napisu "Limited..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnować wcale nie muszą ale w .48 pokusić by się mogli ;)

 

Dnia dzisiejszego po 13h spania ruszyłem do boju.

Malnięte zostały fotele, tablica, wanienka i wneki kadłuba a także i blat, dostał dziwnych kropek . Plan był taki by w przypadku malowania tablicy posiłkowac się wykonaną niedawno przez p_bladek w swojej A-6 jednak po założeniu okularów okazało sie iż w mojej wersji jest "lekko" inna.

 

Na chwilę obecna jestem bez pstrykacza także brak jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo twój to A-6 a mój EA-6 a te tablice diametralnie sie różnią.

 

A-6E20Intruder20Blk201A.jpg

 

A6-intuder. Jestem mile zaskoczony że wzorujesz sie na moich modelach, ale ja także potrafię strzelic babola.

 

W dalszym ciągu czekam na zdiecia i rozpoczecie prac mniam....

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym w 48 ale jak juz wspomniałem zdobyć go ciężko (drogo).

Poguglowałem troche i wywnioskowałem iż jest to wznowienie dawnego Intrudera na nowszych matrycach.

 

Na ebayu mnogo A-6E w 48 od revella i nie drogo można wychaczyc, są też i konwersje Verlindena więc niepanikujmy

 

Może aby odpoczac od Bladkowych armijnych maszyn, zrobisz w malowaniu USMC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jakiego złego, złe było by kolejne malowanie US Navy

BTW

Marine - My Ass Ride In Navy Equipment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że o czymś zapomniałem bedac w m-zonie..... Zapomniałem kupić farbke -_-'

 

Różnica to tylko kalki ;P kolory są takie same ;)

 

btw, A-6 marins raczej nie "odpoczywały" ze złożonymi skrzydłami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacjonowały na tych samych lotniskowcach co te z Navy, wedle tego co napisałem wcześniej

Więc odpoczywały sobie ze złożonymi skrzydełkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak dojde do etapu kalek to się zobaczy ^^

 

Na chwilę obecna zapowiadane JPGi.

Jest to moje pierwsze alowanie kabiny, fotele dostaną brakujący element a tablica pojdzie do poprawki z racji sześciu jajek imitujacych wskaźniki ;x

Wnętrze kadłuba zostało również pryśnięte kolorem wanny.

 

IMG_4033.JPG

IMG_4034.JPG

IMG_4036.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub prawie zamknięty... prawie "gdyż ponieważ że" italerka zostawiła sporo miejsca przy pasowaniu wanny z kadłubem ~1mm będzie wymagana szpachla. Rzecz sie ma inaczej przy dolnym pasie okazało sie za mało miejsca - popiłowałem conieco i weszło. Szpachli rzecz jasna bedzie więcej niz tylko w tych 2ch przypadkach jak tylko przypomne sobie gdzie schowałem zapas papieru ściernego ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czas płynie, temat ląduje na drugiej stronie a najlepsze kasztany są ....

 

Święta święta a czasu i tak brak. Projekt małymi kroczkami idzię przed siebie.

Obecnie rzecz ma się tak:

IMG_4149.JPG

IMG_4143.JPG

IMG_4144.JPG

 

Ogniska zapalne:

IMG_4147.JPG

IMG_4148.JPG

 

Akt desperacji:

IMG_4152.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szpary to nie szpary, szkoda że nie pokazałem swoich przy budowie swojej wersji intrudera . Co by nie było aktów desperacji polecam zaopatrzyc sie w odrobine plasteliny i cieżarki do spławików w sklepie wedkarskim z oznaczeniem gramatury sprawdzaja sie bajecznie. Linki przy fotelach powinny byc czarne w żółte pasy a nie czerwone. Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki przy fotelach powinny byc czarne w żółte pasy a nie czerwone. Pozdrawiam.

 

Wiedziałem że o czymś zapomniałem wspomnieć

Co odwiedzam sklep obiecuje sobie iż kupie zółta farbke.... i tak juz 2 miesiące. Dopisałem do listy sklep wędkarski.

 

Co do Revella to wiem troche ;P

 

A z "MasterSrafta" brat kupił F-16 xD Skończyło się na wycięciu wanny i pasowaniu kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Zwróć uwagę aby zewnętrzne pylony uzbrojenia przykleić przy samej krawędzi zgiętego skrzydła. Italerka dała je odsunięte jakieś 2 mm do środka co jest błędem. Ja przy swoim za późno się zorientowałem i dokonywałem destrukcji na już pomalowanym modelu ;-).

Obciążenie w sam raz.

Z drobnych kruczków, co pamiętam tak na szybko u mnie to mi trafiło się dość średnio spasowane przednie oszklenie.

Trzymam kciuki za dalsze postępy - piękna to w swojej brzydocie maszyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.