Skocz do zawartości

9K35M3 KOŁCZAN ICM + Ja 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chylę czoła. To co zrobiłeś jest niesamowite i powalające.

BTW: piszesz, że Ci szkoda zakrywać pewne rzeczy zasobnikami. To może zrobisz jeden albo dwa odpięte przedstawiając całość jako "w trakcie uzbrajania"? Miałbyś wtedy pretekst do zrobienia podstawiki

 

OT: Co do odlewów to zgadzam się z Tobą że sprawa nie jest tak prosta jak się wydaje. Model albo częśc trzeba wówczas wykonać "pod odlew" niejako, przewidując z góry które części i w jaki sposób będą odlewane. A na dodatek wszystko musi być wykonane tak, by się nie rozpadło podszas wyciągania z silikonu.

Poza tym nie czarujmy się, zainteresowanie pojazdami podrugowojennymi jest minimalne. Sam też bym chętnie nabył coś takiego (i to nawet nie przejmując się specjalnie ceną) ale ilu takich jest?

Zobaczcie: nawet ACE wycofało się z projektowania i produkowania pojazdów współczesnych i wali głównie hitlerowskie koszmarki bo za coś trzeba żyć....

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początek mała skrzynka odpowiedzi:

 

piszesz, że Ci szkoda zakrywać pewne rzeczy zasobnikami. To może zrobisz jeden albo dwa odpięte przedstawiając całość jako "w trakcie uzbrajania"?

 

Błąkała mi się gdzieś po łebie taka idea zanim dotałem z pracami do kontenerów - było to o tyle pociągające że trzeba by wtedy zrobić jedynie dwa zamiast czterech kontenerów co wydatnie zmniejszyłoby pracochłonność ale zdecydowały względy że tak powiem natury technicznej: poprostu łatwiej było mi zrobić dwie pary zbliźnionych kontenerów i poświęcić tym samym wspomniane detale . Nie miałem z góry rozplanowanej budowy, detale wynikały spontanicznie w jej trakcie .

 

Co do odlewów to zgadzam się z Tobą że sprawa nie jest tak prosta jak się wydaje.

 

Wielkość, podział technologiczny poszczególnych elementów, przygotowane matryc itp. - ciężka sprawa

 

nie czarujmy się, zainteresowanie pojazdami podrugowojennymi jest minimalne.

 

Niestety smutna prawda .

Patrząc z perspektywy forum wygląda to jescze całkiem różowo tymczasem rzeczywistość jest bardziej szara : przeciętny modelarz - szczególnie ten początkujący - ma do dyspozycji bardzo skromne środki materialne i z reguły nie stać go na drogie i trudno dostępne zestawy żywiczne a to z kolei wpływa na ich popularność a to znów na ich cenę itd. Błędne koło

 

 

A teraz kolejna odsłona dramatu:

"Strieły" wraz z podstawą nareszcie skończone

A wygląda to teraz tak:

 

th_100_4039_filtered.jpg

th_100_4040_filtered.jpg

th_100_4041_filtered.jpg

th_100_4042_filtered.jpg

th_100_4043_filtered.jpg

th_100_4044_filtered.jpg

th_100_4045_filtered.jpg

th_100_4046_filtered.jpg

 

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to wkrótce już można będzie połączyć zestaw z nosicielem - w tym ostatnim pozostały mi jeszcze jakieś drobne poprawki

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochylam glowe !!!!! Znakomicie

Nie rozumie dlaczego twierdzisz ze nie dorosles do temetu "matka"

Te rzeczy sa perfekcyjne (wiem co pisze, sam robie je prawie "zawodowo"). Problem polega jednak na tym iz przy takim zdetalowaniu nie mozna tego odlac.

Istnieja dwie mozliwosci:

- uproscic (nie wygladaloby to tak pieknie jak Twoje)

- wykonac odlew z b. duza iloscia czesci ( co znowu strasznie podbija cene)

Niestety przy budowie "matek" trzeba szukac kompromisow.

Wiekszosc modelarzy preferuje w miare prostych zestawach. Czesto wbrew ambicjom robi sie pod publike.

AlBy, Retrotraks czy tez moje sprzedaje sie lepiej niz np. MARS.

Sa perfekcyjne ale odstrasza ilosc czesci

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pochylam glowe !!!!! Znakomicie

 

Czuję się wielce zaszczycony tą opinią:benc:

 

Nie rozumie dlaczego twierdzisz ze nie dorosles do temetu "matka"

Z prozaicznego powodu: brak doświadczenia

 

Istnieja dwie mozliwosci:

- uproscic

 

Coś tam jednak sobie odpuściłem : przy tych rozmiarach nie sposób wszystko odwzorować.

 

- wykonac odlew z b. duza iloscia czesci

I tu ponownie problem wykonania matryc

 

przy budowie "matek" trzeba szukac kompromisow.

No właśnie: nie za bardzo wiedziałem co mogę sobie darować a czego nie i w związku z tym mimowolnie mnożyłem detale

 

Wiekszosc modelarzy preferuje w miare prostych zestawach.

Zauważyłem że żywiczne zestawy przeważnie są dość "skromne" jeśli chodzi o części (zapewne wynika to z technologii ) natomiast od klasycznych modeli wtryskowych oczekuje się dużego zdetalowania a uproszczenia a'la Trumpeter nie są mile widziane

 

 

A teraz kolejna odsłona dramatu:

Wreszcie wszystko razem

 

th_100_4066_filtered.jpg

th_100_4068_filtered.jpg

th_100_4069_filtered.jpg

th_100_4070_filtered.jpg

th_100_4071_filtered.jpg

th_100_4072_filtered.jpg

th_100_4073_filtered.jpg

th_100_4075_filtered.jpg

 

Zostały mi jeszcze do zrobienia gniazda anten i można zaczynać myśleć o położeniu podkładu .

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temirku - ta konstrukcja jako obiekt rzeczywisty jest brzydka jak .... i dość pokraczna. Jak się okazuje wystarczyły jedynie "magiczne rączki", by model tego nietuzinkowego wozu zachwycił detalem, choć jego ogólna bryła z powowdu tych "zasobników" bocznych nadal nie leży w mojej estetyce. To fajnie, że odszedłeś trochę tematycznie od WW II, dzięki temu warsztatowi dowiedziałem się, że istnieje taka wersja BTR-a .

 

P.S. Takie małe OT - czy Twój nick ma coś wspólnego z tym "pieszchochem" z avatarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeszcze tak zdetalowanego modelu nie widziałem.

Eeee, to bardzo miłe ale czy dajmy na to np. taka Bergepantera w pewnym znanym czasopiśmie modelarskim to aby czasem nie Twoje dzieło

 

Czekam na malowanie i jakąś podstawkę.

 

O ile z pierwszym to mam nadzieję że jakoś to popchnę to z drugim raczej będzie ciężko - czas a raczej jego brak

 

ta konstrukcja jako obiekt rzeczywisty jest brzydka jak ....

...noc - rzec by się chciało - wiem, ale w tym właśnie tkwi cały jej urok

 

czy Twój nick ma coś wspólnego z tym "pieszchochem" z avatarka?

 

W rzeczy samej ! Ten z obrazka to Temir 1

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temir, gratulacje. Piękna robota.

pioter: o malowanie byłbym spokojny.

 

Niedawno udało mi się kupić BRDM-a 2 ze Striełą. Cieszyłem się jak dziecko bo to rzadki model. Po obejrzeniu Twojej produkcji widzę że nie wypada mi dać zestawowej wyrzutni i zasobników. Zresztą przestały mi się podobac. Niech żyje detalizacja!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temirze,

przyjmij wyrazy dużego uznania dla scratch umiejętności.

Cieszę się że wystarczyło ci cierpliwości, gdyż w wielu miejscach widać że nie zostało to zrobione "aby aby".

 

Pochwalę też zdjęcia - fajne, duże i dopiero teraz widać te wszystkie detale

 

Wieczorem jeszcze raz sobie na to popatrzę, podpytam o więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tylko blagam, nie zwal malowania !!!!!!!!!!!
TEMIR MA ZWALIĆ MALOWANIE?! a skąd taki pomysł?!
pioter: o malowanie byłbym spokojny.
Co do malowania - sorry ale Was wszystkich jeszcze nie znam

 

Obawy są słuszne bo to różnie bywa - koledzy jak widzę obdarzyli mnie w tej materii wielkim kredytem zaufania : to bardzo budujące ale też sprawia że czuję się mocno tym przejęty

 

 

Niedawno udało mi się kupić BRDM-a 2 ze Striełą. Cieszyłem się jak dziecko bo to rzadki model.

 

Też bym się cieszył - a tak to tylko zazdroszczę (bez zawiści rzecz jasna ).

 

Pochwalę też zdjęcia

 

To dzięki min. czyimś podpowiedziom

 

 

Czy to cudo zobaczymy na jakiejś imprezie

 

Raczej wątpię

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temir ja się rozpisywać nie będę bo powtarzać powyższe posty nie ma sensu ;) Wykonuję tylko głęboki japoński ukłon przed mistrzem, bijąc czołem w kolana.

 

Skoro nie masz czasu teraz na malowanie to może chociaż podkładzik, co? Tak, żeby jeszcze detalami oczy nacieszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temirku - żeby się nie powtarzać w kwestii ochów i achów, małe OT...

 

W rzeczy samej ! Ten z obrazka to Temir 1

 

Gratuluję Temira 1, słitaśny jest . No i jest komu kolekcji pilnować . Trzymasz go w stylu "wiejskim" czy "miejskim"?

 

koledzy jak widzę obdarzyli mnie w tej materii wielkim kredytem zaufania

 

W demokracji to się nazywa mandat imperatywny. A jak zawalisz... to by była szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

głęboki japoński ukłon przed mistrzem

 

Z tym mistrzem to gruba przesada , niemniej bardzo się cieszę że się rezultat podoba

 

Skoro nie masz czasu teraz na malowanie to może chociaż podkładzik, co?

 

Ależ oczywiście będzie , i mam nadzieję że to już niebawem

 

Gratuluję Temira 1, słitaśny jest ...Trzymasz go w stylu "wiejskim" czy "miejskim"?

 

Tryb "wiejski otwarto - domowy" , posiada jeszcze "koleżeństwo" ale ten jest najsłodszy

 

W demokracji to się nazywa mandat imperatywny. A jak zawalisz...

 

Jak mawiał tow.Breżniew: "Ja aluzju paniał"

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kolejna aktualizacja tematu:

Zapowiadany podkład czyli "Gunze Mr.Surfacer 1000 in action"

 

th_100_4076_filtered.jpg

th_100_4077_filtered.jpg

th_100_4078_filtered.jpg

th_100_4079_filtered.jpg

th_100_4085_filtered.jpg

th_100_4086_filtered.jpg

th_100_4088_filtered.jpg

th_100_4089_filtered.jpg

th_100_4090_filtered.jpg

th_100_4091_filtered.jpg

th_100_4092_filtered.jpg

th_100_4093_filtered.jpg

 

Fotki z podkładem ujawniły miejscowe drobne niedociągnięcia w szpachlowaniu więc po ich usunięciu przyjdzie pora na kolor podstawowy czyli klasyczną ruską zieleń.

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy boczek Ci "lewituje"... może to kwestia ustawienia modelu do fotek. Koła już wkleiłeś?

 

Co do niedociągnieć, to ja widzę tylko zbyt duży otwór wywiercony pod jeden z uchwycików na "lewoburtowym" zasobniku oraz kilka wklęśnieć wokół poręczy desantowych z przodu, też po lewej.

 

P.S. Podkładzik pięknie wyciągnął detale, a co ważniejsze nie zalał ich . Używasz Surfacera w słoiczku czy w szpraju? Oby szczegóły pozostały równie widoczne po malunkach (robisz trikolor?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Prawy boczek Ci "lewituje"... może to kwestia ustawienia modelu do fotek.

 

Dokładnie - podłoże "giętkie" typu słownik w miękkiej oprawie

 

Koła już wkleiłeś?

 

Nie - wetknięte jedynie na potrzeby obecnej fotosesji.

 

Co do niedociągnieć, to ja widzę...

 

Właśnie te miałem na myśli.

 

Używasz Surfacera w słoiczku czy w szpraju?

 

Słoikowy.

 

Oby szczegóły pozostały równie widoczne po malunkach

 

Też żywię taką nadzieję

 

robisz trikolor?.

 

Tak właśnie

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.