Skocz do zawartości

9K35M3 KOŁCZAN ICM + Ja 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kolejna drobna aktualizja tematu:

Antena paraboliczna wreszcie gotowa

 

th_100_3967-2_filtered.jpg

th_100_3967_filtered.jpg

th_100_3969_filtered.jpg

th_100_3970_filtered.jpg

 

A teraz mały obrazek poglądowy jakie to to duże :

 

Wariant "narodowo-"nacjonalistyczno"-patriotyczny" :

 

th_100_3957_filtered.jpg

 

...oraz wariant internacjonalistyczno - pp (poprawny politycznie ):

 

th_100_3961_filtered.jpg

 

Żarty się skończyły :czas na stelaż i kontenery

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

przychylam się do poglądu, że takie wątki powinny zostać zabronione i ocenzurowane. a na poważnei to kopara opada.... nie jestem twoim biografem, ale to chyba najambitniejszy warsztat jesli chodzi o wkład własny. strach pomysleć, jaki bedzie efekt finalny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temirku, jeśli Ci wójt Bulowic (czy kto tam jest "władny") nie postawi choć skromnego pomnika, to ekipa z MW wystąpi z oficjalną petycją o wybudowanie tegoż ... w końcu się złotymi zgłoskami wyryłeś w historii tej miejscowości (gdziekolwiek to jest ) ...

 

A tak bardziej na serio - wiesz, że jest super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

przychylam się do poglądu, że takie wątki powinny zostać zabronione i ocenzurowane

 

to chyba najambitniejszy warsztat jesli chodzi o wkład własny. strach pomysleć,

 

W założeniu miało to być coś prostszego, ale jak mawiają funkcjonariusze wiadomyh organów : "w trakcie postępowania sprawa okazała się rozwojowa"

 

jeśli Ci wójt Bulowic (czy kto tam jest "władny") nie postawi choć skromnego pomnika

 

No co ty : jakby się gromada zwiedziała jak to się to prowadzę to by mnie ze wsi czym prędzej wyświęcili

 

Bajeczka : )

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pancerce jestem totalnym laikiem ale mie to

i nic tylko zrobić mi pozostaje czekam na c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zacytuje tu mojego kolege, co prawda laika jeśli chodzi o modelarstwo ale...

...."ku..a co on to pod mikroskopem robił"

 

Może kolegów forumowiczów tym zaskoczę ale przy budowie nie korzystam ze szkła powiększającego ani lupy - póki co starczają mi osobiste, naturalne patrzałki .

Najwięcej czasu pożera mi kombinowanie co, jak i z czego wykonać dany element. Kolejnym czasochłonnym etapem są przymiarki i poprawki: często okazuje się że detal nad który ślęczałem Bóg jeden wie ile okazuje się np. za duży - bywa wtedy gorąco i leci kwiecista litania . To co widać na obrazkach to też nie zawsze jest wersją ostateczną: np. czasem będąc już w błogim nastroju po przeskoczeniu jakiegoś znaczącego detalu odkrywam np. zdjęcie które wywraca wszysto co zrobiłem do góry nogami i trzeba zabawę zaczynać od nowa , oj wtedy naprawdę bywa bardzo ostro .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Skromna aktualizacja tematu:

Najgorsze chyba mam już za sobą : kontenery "Strieł" gotowe i prawie gotowy stelaż - zostało jeszcze tochę drobiazgów oraz "pudeł" z elektroniką .

 

th_100_3985_filtered.jpg

th_100_3986_filtered.jpg

th_100_3987_filtered.jpg

th_100_3989_filtered.jpg

 

Zgodnie z moimi podejrzeniami wiele detali nad którymi się tak mozoliłem zostało zakrytych kontenrami - coż, budując podstawę zestawu nie do końca wiedziałem co będzie widoczne a co nie - teraz widzę że mogłem sobie zaoszczędzić wiele czasu i nerwów ...

 

Cdn.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzalność części to moja największa bolączka

 

100% racji i również w związku z tym wielki szacun.

Świetna robota i już wiem, czemu przerwa taka długa w relacji. Jesteś temirze usprawiedliwiony bo warto było czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Powtarzalność części

 

Jest to niewątpliwie najbardziej monotona i uciążliwa czynność

 

już wiem, czemu przerwa taka długa w relacji

 

Dokładnie - powody j.w. , już mnie powoli trafiało

 

Jak wykonałeś kontenery? Używałeś gotowych profili plastykowych, czy każdy narożnik wycinałeś z osobna?

 

Każdy robiony był osobno .

Główny "blok" kontenera to gruby kawał PCV "przystrzyżony na wymiar", jego krawędzie zostały spiłowane i do nich przyklejone są te jakby "lotki" z cieńkiego polistyrenu - w przekroju daje to "X". "Żebra" to zwykły papier zaimpregnowany najlepszym klejem do paznokci i skóry czyli ulubiona przez wszystkich kropelka - dzięki czemu łatwo toto się tnie i szlifuje, reszta to klasyka: blaszka po browarze, drucik, różnej grubości pręciki z ramek, kawałki polistyrenu itp.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni wielka posucha na forum, nie dzieje się nic, a tu proszę... Temirek wyskoczył jak królik z kapelusza . Czekałem na ten updejt, warto było . Co do powtarzalności elementów - ja mam z tym często problem w 35, ale wy w 72 ...

 

Może by było warto pomyśleć nad odlewaniem "zapgrejdowanych" ACE'ów i innych takich koszmarków... Wielu by wolało porządną żywicę w 72, w rozsądnej cenie .

 

P.S. I nie mów Temirku, że i tak połowy nie będzie widać. Zawsze masz satysfakcję: "ale ja wiem, że to tam jest" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czekałem na ten updejt, warto było

Czuję się mocno wzruszony tak pozytywnym odzewem na moją dłubaninę

 

Może by było warto pomyśleć nad odlewaniem "zapgrejdowanych" ACE'ów i innych takich koszmarków...

 

sam bym się chętnie pisał na jakieś fajne żywice w 72 w normalnej, polskiej cenie. Tylko czy autor tego chce?

 

Chcieć a móc - to nie to samo

Czym innym jest okazyjne "powielenie" np. kół do Horcha metodą "home made" a czym innym wymodelowanie od podstaw tzw. "matki" oraz zaprojektowanie i zrobienie formy pod jakiś bardziej złożony "ulepszacz" czy "zamiennik" w wersji "comercial" - to już wyższa szkoła jazdy . Uzyskiwane do tej pory przeze mnie formy ze względu na użytą masę silikonową miały bardzo krótki żywot - była to w zasadzie jednorazowa impreza Tak więc póki co niestety pozostaje manufaktura ...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się z kolegą zgodzić nie mogę. Wielokrotnie robiłem formy silikonowe i do dziś tą którą potrzebowałem najbardziej mam, i jest zdolna do użytku o każdej porze dnia i nocy. Najważniejsze w formach tego typu jest to by nie miały pęcherzyków powietrza, a tak hulaj dusza. Może warto pomyśleć nad czymś swoim.

 

Ja np teraz projektuję cysternę do Blitza, w razie czego służę pomocą.

 

PS. Sama wyrzutnia robi wrażenie, a zważywszy na skale to wrażenie do kwadratu.

 

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A ja się z kolegą zgodzić nie mogę. Wielokrotnie robiłem formy silikonowe i do dziś tą którą potrzebowałem najbardziej mam, i jest zdolna do użytku o każdej porze dnia i nocy.

 

Ależ ja absolutnie nie neguję że masy silikonowe nie nadają się do wielokrotnego użycia! Poprostu ta którą ja dysponowałem była wyjątkowo podłego gatunku - powstawały min. owe nieszczęsne pęcherzyki . Teraz problem jest z głowy - szlag trafił zarówno masę jak i żywicę (zbyt rzadko z nich korzystałem ). Następnym razem kupię zapewne któreś z oferowanych na allegro .

 

A może by tak się zaproponować jakiejś firmie?

 

jak widzisz nie tylko ja Ci to mówiłem powielać tego typu rzeczy

 

To bardzo budujące i miłe że koledzy tak postrzegają moje wytwory ale mimo wszystko uważam że posiadam nadal zbyt duże braki warsztatowe by móc przystąpić do elitarnego klubu "formierzy" rzeczy rzadkich a ciekawych

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temirku, a weź napisz do Tololoko, z tego co pamiętam, to Anatol ze 2 miesiące temu rzucał ogłoszenie na forum - dostęp do projektowania 3D, CNC, odlewnia etc. Myślę, że warto byłoby chociaż spróbować, bo cuda piękne robisz. Jeżeli byś się zdecydował nawet na małą serię, to kołczana biorę w ciemno!

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

a weź napisz do Tololoko

A cóż to lub któż to taki

 

dostęp do projektowania 3D, CNC, odlewnia etc.

 

To wiąże się z kosztami - i to zapewne nie małymi - w tej materii caritasu nie ma i nawet bardzo to rozumiem (programy kosztują, czas jest cenny itd...). Jak wspominałem w bodajże jednym z pierwszych postów w tym wątku to chwyciłem się za budowę tego pojazdu właśnie ze względów finansowych: poprostu cieńko z kasą i trzeba imać się produkcji niskobudżetowych

 

bo cuda piękne robisz. Jeżeli byś się zdecydował nawet na małą serię, to kołczana biorę w ciemno!

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.