Skocz do zawartości

Scania "LEGEND" Juha Ristimaa


lolek300124

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 201
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Bacznie przygladam sie tej (i nie tylko tej) relacji ze wzgledu na pewien sentyment do skakanek. Swego czasu pracowalem jako mechanik przy tych autkach. I taka moja dygresja na temat wydechu. Od kilku lat przepisy w UE (a mysle ze nie tylko tutaj) scisle okreslaja ze koncowka wydechu musi byc skierowana pod samochod. W standardowych Scaniach rura wydechu z tlumika wychodzi pod spodem ramy i tak jak wczesniej pisalem wyrzuca spaliny pod samochod. Dlatego tez dziwne mi sie wydaje zeby te wydechy w Ristimaa byly prawdziwe. Tym bardziej w skandynawii gdzie bardzo powaznie podchodza do wszelkich przepisow zwiazanych ze srodowiskiem. Kolejny argument przeciw to polysk tych rur. Najlepsza polerka chromu po kilkuset kilometrach grzania spalinami matowieje. Nie sadze zeby po kazdej trasie polerowali koncowki tego wydechu (o ile jest to wydech). To tyle na ten temat. Byc moze sie myle. Nigdy na zywo nie widzialem takich przerobek. Ale normalnie to na chlopski rozum, kupy sie nie trzymie

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel.prasal@ masz rację ale w tuningowanych ciężarówkach często stosuje się tzw. trójnik który daje możliwość przełączania ze standardowego układu wydechowego na ten zmodyfikowany w celach wyłącznie pokazowych aby zaryczeć na zlotach rasowym dźwiękiem silnika i ta Scania ma pewnie tak zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne. Ale wydaje mi sie ze trojnik montowany jst jeszcze przed tlumikiem. Zatem nawiazujac do budowy tego modelu, wydech nie moze przebiegac nad kotlem. Tym bardziej ze to solowka zabudowana skrzynia. A w takich zabudowach wykorzystuje sie kazdy centymetr wysokosci. Zatem podloga skrzyni, praktycznie lezy na zbiorniku paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że jak by właściciel kupił auto żeby tylko jeździć i zarabiać to by wyglądało jak wszystkie, a nie jak dyskoteka na kołach, zatem wydaje mi się ze zabudowa na tym aucie nie jest typowo przestrzenna i znalazło się miejsce na wydech między podłogą paki a zbiornikiem bo właścicielowi nie zależało na tych kilku metrach sześciennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w takim razie to ja nie widzę żadnej możliwości zamontowania układu wydechowego. A miejsca między podłogą zabudowy a bakiem jest wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat troche ostygł ale mam nadzieję że mnie nie zjecie. Oto dziś mym oczom ukazało się takowe coś:

fotka009.jpg

fotka010.jpg

fotka011.jpg

fotka015.jpg

Wydech wedle zapewnień kierowcy , montowany orginał na serwisie scani.

Podobno z kajneru( nie sprawdzałem) i nie ma żadnego problemu z bliskością baku (auto jeździ na codzień).

Mam nadzieje że troche pomogłem.

Zdjęcia z fona.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale bak na klodke to chyba tylko polski wynalazek......

 

Pewnie też na serwisie Scanii montowany

 

Nie śmiejcie się, bo przykładowo we Włoszech kradną paliwo na każdym parkingu...Spuści Ci 300L ropki, i wylatujesz z roboty Więc dobrze że jest jakieś dodatkowe zabezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale bak na klodke to chyba tylko polski wynalazek......

 

Pewnie też na serwisie Scanii montowany

 

Nie śmiejcie się, bo przykładowo we Włoszech kradną paliwo na każdym parkingu...Spuści Ci 300L ropki, i wylatujesz z roboty Więc dobrze że jest jakieś dodatkowe zabezpieczenie

 

Myślę że jak mają ukraść to i taka blaszka nie powstrzyma, a z tym wyrzucaniem z roboty to by musiał być szef tyran jakiś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam wszystkich korzystając z okazji ,

że jest u mnie rodzinka z dobrą lustrzanką postanowiłem zrobić małą aktualizację.

W modelu nie zrobiłem za dużo ,

jedynie wkleiłem trzecią oś zrobiłem podłogę izotermy oraz kombinuję z mocowaniem tylnych między-osiówek.

 

fbcd302bc216dbe0med.jpg

9c8b9c92a0f24d9amed.jpg

afe14f495524dbedmed.jpg

94d0370352d20cd7med.jpg

05b434aa3b1a8e44med.jpg

49741e30bf39e18cmed.jpg

25f801b84ff0542cmed.jpg

ee3d85b1f42ab66cmed.jpg

894c933e878275f1med.jpg

 

 

 

Mocowanie tylnych miedzyosiówek.

9c5846e2de6200aamed.jpg

487c984bfa87e6afmed.jpg

 

W najbliższym czasie mam zamiar zrobić stelaż zabudowy ,wyszlifować i pomalować ramę oraz wymyślić jakiś patent na otwierane boczne drzwi zabudowy

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ,wiem że nie jest idealnie ale źle też nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ładnie to wygląda, co Scania taka brudna na dachu? Reszki farby?

 

Powodzenia w dalszej budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ze w koncu dales jakas aktualizacje. Jest jednak jedna rzecz, ktora powinienes poprawic - tylne osie zamontowales za blisko kabiny przez co skrzynia ladunkowa moze "wisiec" za bardzo z tylu.

Masz tu takie zdjecie tej Scani w wersji 1/1. Zobacz jak to wyglada w oryginale i porownaj.

ristimaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ze w koncu dales jakas aktualizacje. Jest jednak jedna rzecz, ktora powinienes poprawic - tylne osie zamontowales za blisko kabiny przez co skrzynia ladunkowa moze "wisiec" za bardzo z tylu.

Masz tu takie zdjecie tej Scani w wersji 1/1. Zobacz jak to wyglada w oryginale i porownaj.

 

Wydaje mi się ,że to złudzenie optyczne wstawiąc nadkola i mierząc od nadkola do tego punktu gdzie rama się zwęża wyszło mi ok 7,5 cm co daje w rzeczywistości ok 180cm ,więc wydaje mi się że powinno być oki lecz nie jestem pewien czy na pewno dobrze pomierzyłem. Nawet jeśli koła są przesunięte do przodu to już nic nie będę kombinował z przesuwaniem bo jeszcze coś zepsuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.