Skocz do zawartości

RB Model - nowości


Shilka (Robert T.)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Firma RB Model przedstawiała nowe produkty:

Lufa do AS-90:

http://www.rbmodel.pl/picture.php?dir=35B51

Zestaw luf do ZSU-23-4 Shilka:

http://www.rbmodel.pl/picture.php?dir=35B29

Widać że RB model rośnie na potentata w dziedzinie luf do broni pancernej. Tym bardziej że ceny ich produktów są przystępne. Bardzo zadowolony

W zapowiedziach jest jeszcze lufa do Leoparda-2 i można się spodziewać lufy do M-1 i M1A1 Abrams.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają dużo produktów i to na dodatek wysokiej klasy. Mam trzy ich produkty:

 

- lufu do Pz.II

- -,,- do King Tigera (x2)

- -,,- Shermana Firefly'a

 

No i ceny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Chyba jeszcze poczekamy Crying or Very sad

 

Na szczęście wstrzymuje się z rozpoczęciem tego modelu, żeby zrobić go już jak nabiorę wprawy w pancerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Kolejna nowość:

lufa do Mardera

 

Konkretnie jest to lufa do działka 20mm L/100 (MK 20 Rh 202) do Marder'a 1A2 (niemiecki transporter opancerzony wsparcia piechoty). Nie mylić z faszystowskim Marderem

 

lufa_35b19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Straszna cisza na forum panuje, co się dzieje??

 

Nowości z RB Model cd.

 

- 35D09 : Wiadro metalowe (1:35)

- 72B57 : Lufa działka 3.7cm Flak 43 L/60 (1:72)

- 72B58 : Lufa działka 3.7cm Flak 36/37 L/60 (1:72)

- 72B59 : Lufa działa 90mm M3 L/53 (1:72) (do M26 oraz 90mm działa p.panc)

 

rbmodel_35D09.jpg

 

rbmodel_72B57.jpg

 

rbmodel_72B58.jpg

 

rbmodel_72B59.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć

I znowu RB Model ma kolejną nowość - lufę do Leoparda 2A4:

http://www.rbmodel.pl/picture.php?dir=35B47

Powiem że wykonanie lufy jest super. Aby więcej takich produktów.

Widać RB Model się rozkręca

Pogratulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufa do leosia bardzo ładna.

Mogliby by zrobić lufę do rosyjskiego km PKT - nie powiem, ale przydałaby się przy ogromnej liczbie rosyjskich konstrukcji. Szczególnie jak weźmiemy pod uwagę jakość w/w w zestawach np. Zvezdy czy Skifa.

 

Jeśli Panowie z RB to czytają - myślę, że warto wziąć pod rozwagę Lufa mała i nieskomplikowana, a modeli, którym mozna by ją zaaplikować - ogrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufa do leosia bardzo ładna.

Mogliby by zrobić lufę do rosyjskiego km PKT - nie powiem, ale przydałaby się przy ogromnej liczbie rosyjskich konstrukcji. Szczególnie jak weźmiemy pod uwagę jakość w/w w zestawach np. Zvezdy czy Skifa.

 

Jeśli Panowie z RB to czytają - myślę, że warto wziąć pod rozwagę Lufa mała i nieskomplikowana, a modeli, którym mozna by ją zaaplikować - ogrom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Panom z RB ( lub Paniom) moge podpowiedzieć, że warto byłoby pomyśleć o gąsienicach w skali 1:72 1:48 do różnych modeli. B ylibyście potentatem na skalę światową ( ceny!!!) i może jakieś elementy foto ( również ceny). Lufy Abera to po prostu zdzierstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, mam kilka lufek z RB i jestem pod wielkim wrażeniem. Często one ratują swym wyglądem model. Co do nowych produktów, to gąski by się przydały, ceny za Friule dobijają mnie, ni mniej, ni więcej jak pęka 100ka. Tylko gratulować i czekać na nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co mi wiadomo RB Model zajmuje się tylko rzeczami, które można wytoczyć. Ogniwa do gąsek wytoczyć się nie da. Zostaje to wszystko odlać, a w 1:72 to niestety z białego metaly efekt mógłby być nie za ładny. Z żywicy ulać się da i chyba to jest optymalny materiał w naszej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę? Nie da się wytoczyć? Hmm. Stary, to tylko takie życzenio-marzenia. Było by fajnie gdyby pojawiły się gąski w 1/35 z RB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę? Nie da się wytoczyć? Hmm. Stary, to tylko takie życzenio-marzenia. Było by fajnie gdyby pojawiły się gąski w 1/35 z RB.

 

Wątpisz w to że nie da się wytoczyć ogniwa gąsienicy? A widziałeś kiedyś tokarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpisz w to że nie da się wytoczyć ogniwa gąsienicy? A widziałeś kiedyś tokarkę?

 

A Ty widziałeś?

Wytoczyć ogniwa gąsienicy jak sama nazwa wskazuje się nie da.

Mowa oczywiście o klasycznej tokarce a nie całym kombajnie CNC:)

 

Ech przypomniały mi te połamane noże na warsztatach w szkółce wieki temu

 

A wracając do tematu, jak dla mnie RB mógłby wytoczyć troszkę drobnicy np koncówki luf do karabinów itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpisz w to że nie da się wytoczyć ogniwa gąsienicy? A widziałeś kiedyś tokarkę?

 

A Ty widziałeś?

Wytoczyć ogniwa gąsienicy jak sama nazwa wskazuje się nie da.

Mowa oczywiście o klasycznej tokarce a nie całym kombajnie CNC:)

 

Ech przypomniały mi te połamane noże na warsztatach w szkółce wieki temu

 

A wracając do tematu, jak dla mnie RB mógłby wytoczyć troszkę drobnicy np koncówki luf do karabinów itp

 

Widziałem, korzystałem, i daję obie ręce że nie da się wytoczyć ogniwa.

 

Zgadzam się, końcówki luf by się przydały, zwłaszcza od ruskich karabinów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na mini frezarke, ale tez bylyby jaja przy 1/72.

Pozostaje tylko matka na drukarce 3D (albo rekodzielo) i odlew z bialego metalu z duza zawartoscia cyny. Ale komu by sie chcialo nawiercac kazde ogniwo i szpilkowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.