Skocz do zawartości

[HUMVEE]Polski M998 Cargo/Troop Carrier HArD


Zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

Ostatnio jakoś tak nie bardzo mnie ciągnie do roboty, ale coś zawsze do przodu HArD na razie tylko z jednej strony. Wnętrze już praktycznie gotowe na malowanie zielonym. Przy okazji dostałem takie kółka:

DSC07377.jpg

DSC07378.jpg

DSC07379.jpg

Wnętrze to całkowita samoróbka.

DSC07384.jpg

DSC07385.jpg

DSC07388.jpg

Ostatnio tak namawiałem innych na przyczepy, a tu sam zastanawiam się nad jej dodaniem Miałbym coś, czego nie macie Wy

polski127.jpg

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hummer co raz bardziej przypomina pierwowzór. Oby tak dalej.

 

Jak masz możliwość dodania przyczepy to dawaj! Będziesz pierwszym, który u nas z przyczepą zrobi hummera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepę musiałbym albo kupić, albo dorabiać. Na szczęście mam koła Academy, a co widać na powyższym zdjęciu, przyczepa ma chyba takie same koła jak Hummer

 

Edit:

Przy okazji zapytam się o 2 rzeczy:

1)Czy mógłbym zostawić te wykładzinki, czy jakoś tak, na bokach wnętrza bagażnika. Nie szło mi jakoś wycinanie tych zaokrąglonych prostokącików.

2)Myślałem dodać na maskę ten płaski okrągły element. Co to jest i jak się ma on do rzeczywistości polskich Humvee?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepę musiałbym albo kupić, albo dorabiać. Na szczęście mam koła Academy, a co widać na powyższym zdjęciu, przyczepa ma chyba takie same koła jak Hummer

Ta przyczepa ze zdjęcia to najprawdopodobniej M101. Zerknij do tematu kudłatego o M998 Command.

Czy mógłbym zostawić te wykładzinki, czy jakoś tak, na bokach wnętrza bagażnika. Nie szło mi jakoś wycinanie tych zaokrąglonych prostokącików.

Twój model - Twoja decyzja Najwyżej zasłonisz trochę jakimiś szpejami.

Myślałem dodać na maskę ten płaski okrągły element. Co to jest i jak się ma on do rzeczywistości polskich Humvee?

To jest oznaczenie wagomiaru mostowego. Jakoś mi to nie wpadło w oczy na zdjęciach Humvee z Iraku i Afganistanu. A już na polskich raczej by tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oznaczenie wagomiaru mostowego. Jakoś mi to nie wpadło w oczy na zdjęciach Humvee z Iraku i Afganistanu. A już na polskich raczej by tego nie było.

Zostanie mi takie z Lion Roara, więc po co miałoby się marnować Tymbardziej, że i tak robię polskie Hummery, wiec nie wykorzystam. przejrzę, może coś znajdę.

Ta przyczepa ze zdjęcia to najprawdopodobniej M101. Zerknij do tematu kudłatego o M998 Command.

Czytałem, chodzi Ci zapewne o Bilka. Przeglądałem już na Allegro i in-boxa na mojehobby.pl. Jest tam co prawda o 10 zł droższy niż na aukcji, ale kupuje kiedy chcę i z przesyłką wychodzi tyle samo( nie liczę przesyłki na mojehobby, bo i tak będę tam niedługo coś ( ) kupował. Jeśli się zdecyduję, to wezmę. Chociaż gdybym miał więcej wolnego plastiku, chyba zrobiłbym ją sam

 

Myślałem też o dodaniu wysokiego wlotu powietrza (to na masce), bo choć na zdjęciach są jakieś niskie, to żaden z Humvee(tych planowanych też) nie ma go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy dalej. Wnętrze już gotowe do malowania. Pobawiłem się także w pancerz i szpachlowanie ramy. Postaram się ją także pomalować, może wieczorem, jeśli nie będę oglądał żadnego meczu.

I pytanie. Zamierzałem zostawić czarną ramę, ale dać piaskową osłonę na przodzie. Co wy na to

DSC07450.jpg

DSC07449.jpg

HArD wymaga oszlifowania. Wolę zawsze dać zapas i zeszlifować, niż potem robić od nowa, bo będzie za wąski, krótkie itd.

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do diod, to raczej będzie ciężko coś takiego zrobić. Sam nie wiem jeszcze jak to zrobię.

02.jpg

 

Jako że sam się nad tym zastanawiałem (jest on w moich 8-letnich planach ) stwierdziłem że zrobie najpierw całość z plastiku lub "miliputa" i zrobię z niebieskiej folii do bindowania - najpierw metodą naciągania na gorąco końcówki (lub nawet całe niebieskie części) a potem na gorąco zawinę na "kopycie" środek (jeśli się nie uda naciągnąć całych niebieskich"połówek" to z folii część środkową jako całość, potem nalepię "metalową" część a na końcu końcówki ( w oryginale też są osobne). Niebieska folia daje bonus bo nie będzie problemu z różnymi grubościami a tym samym kolorem "transparenta".

W 35 powinno Ci się bez problemu udać, materiał tani to można bez problemu robić kilka sztuk i wybrać najlepszą.

Wszystkie koguty (aż 2 na hummerach) i reflektory robiłem tą metodą, folie są w czerwonym, niebieskim i bezbarwnym kolorze, pomarańczowe robie z wyprasek lekarstw (naciągając rozgrzane na kopyto)

 

Powodzenia

 

....no można jeszcze zdobyć "transparentny" niebieski plastik tej grubości i szlifować - ale życzę dużo cierpliwości przy polerowaniu

 

ps. Daj adres na PRIVA - to Ci wyślę (folie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w mojej mieścinie, wątpię żebym dostał takie folie. Myślałem zrobić coś z przeźroczystego plastiku i potem to pomalować na niebiesko.

 

Pozdrawiam Konrad

 

P.S. Na razie się wstrzymajmy. Zobaczę co dam radę sam zrobić. Jak nie wyjdzie to dam znać. Ale dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za pomysły na koguta. Może coś z tego wyjdzie. Ale lećmy dalej. Póki jeszcze ferie, chcę jak najwięcej zrobić przy modelu. Sorry za fotki, ale ni tylko one tracą. Także model traci w tym świetle i makro.

No ale koniec usprawiedliwiania się.

Obciąłem "kijki" od kół, oraz wyszlifowałem ośki Academy.

DSC07463.jpg

DSC07464.jpg

Pomalowałem także ramę, tam gdzie starłem farbę.

DSC07467.jpg

Zrobiłem deskę (kokpit?) oraz półeczkę na radio.

DSC07451.jpg

DSC07452.jpg

DSC07454.jpg

DSC07455.jpg

Kolor dostała także rama okienna.

DSC07460.jpg

Oraz reszta:

DSC07456.jpg

No i akcent na ożywienie wnętrza.

DSC07469.jpg

 

Pomalowałem też czarne elementy wnętrza, ale fotek

... brak Szczerze mówiąc, przy odrobinie chęci, można z tego Academy coś wyciągnąć.

 

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci to idzie

Szczerze mówiąc, przy odrobinie chęci, można z tego Academy coś wyciągnąć.

Jak najbardziej. Gdyby nie ten nieszczęsny klocek, nawet bym nie popatrzył na Italeri, a i przy niektórych wersjach za Tamiyą by się nie tęskniło. Ale jak napisałeś odrobina chęci i wszystko da się przeskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podgoniłem co nieco. Dorobiłem silniczek wycieraczek, pomalowałem fotele i felgi kół, no i umiejscowiłem półkę.

DSC07474.jpg

DSC07472.jpg

DSC07476.jpg

DSC07478.jpg

Pomimo naprawdę niezłej śnieżycy na dworze, dzięki kurierowi mam już u siebie na biureczku dawcę części

DSC07475.jpg

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.plastikowe.pl/galerie/hmmwv-m998-hummer

 

może coś się przyda

 

jeśli chodzi o malowanie tego pojazdu żandarmerii w zebrę to bardziej mi to wygląda na lans niż faktyczne zastosowanie na polu walki. Nie takie tęgie umysły nad tym pracują. Podobne tematy były poruszane z kamuflażem czarno białym mustanga P51 w czasie II w. I podobna była argumentacja ale badania nie potwierdziły wpływu takiego malowania na czas celowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w śnieżny dzień

Na razie tylko mam zdjęcia wnętrza, ale o to będzie się rozchodzić dalsze pytanie. Koledzy, co mogę dodać, aby ożywić nieco wnętrze

No i też pytanie do Kuby, w M1025 Tamki są takie trzy połączone ze sobą podstawki, stelaże, mocowania. Jak zwał, tak zwał. Biorąc pod uwagę, że mam też coś podobnego z LionRoara, które mógłbym odciąć i dodać tutaj, tak aby zostały mi do polskiego M1026

Myślałem odciąć te, a ten na górze zostawić. Wystarczy mi wtedy do M1026?

DSC07482.jpg

Oczywiście z montowaniem foteli miałem trochę problemów. Ale jest ok Czeka je jeszcze bezbarwny mat.

DSC07480.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mogę dodać, aby ożywić nieco wnętrze

Nawrzucaj tam trochę szpejów, jakieś kartony itp.

Myślałem odciąć te, a ten na górze zostawić. Wystarczy mi wtedy do M1026?

Do swojego polskiego M1026 wykorzystałem właśnie ten zaznaczony na zielono kawałek (w kabinie; w bagażniku wklejałem mocowania z blaszek Eduarda).

 

Nie bardzo widzę miejsce w M998 na zamontowanie tego kawałka zaznaczonego na czerwono. To są przede wszystkim mocowania do skrzynek amunicyjnych (mniejsze do półcalówki M2, większe do granatnika Mk19 40mm). Ja bym z tego zrezygnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę miejsce w M998 na zamontowanie tego kawałka zaznaczonego na czerwono. To są przede wszystkim mocowania do skrzynek amunicyjnych (mniejsze do półcalówki M2, większe do granatnika Mk19 40mm). Ja bym z tego zrezygnował.

Szukam czegoś, co mógłbym wsadzić za podest strzelca, a przed ściankę. Muszę pomyśleć co w takim razie wsadzę, bo za dużo szpejów nie mam. Chociaż z drugiej strony jak to wszystko zamknę, to i tak niewiele będzie widać. No może więcej niż w M1025 ASK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc mała aktualizacja. Dziś lub jutro pobawię się w malowanie wydechu itd. Pomalowałem koła, wydają się dość czarne, ale w świetle dziennym są lekko szare. Zmieszałem biel i czerń, bo wydaje mi się, że taki kolor bardziej odpowiada kolorowi gumy.

DSC07486.jpg

DSC07485.jpg

Felgi wymagają poprawki, kto wie, może nawet dostaną inny kolor.

Wyciąłem także drzwi. Przy wycinaniu elementów jak okna, lepiej jest ciąć nożykiem od ręki gdzieś w pobliżu planowanej linii (oczywiście zaznaczona). Zdecydowanie łatwiej jest bowiem uzyskać ładny kształt spiłowując nadmiar pilniczkiem, niż idealnie wyciąć prostokąt. Jako dawca posłużył starter jednej z sieci komórkowej.

DSC07483.jpg

 

 

Kuba

I porównanie z drzwiami Tamiyi.

DSC07484.jpg

Klamki pochodzą stąd:

DSC07487.jpg

 

Mam także jedno zdjęcie. Potwierdza ono występowanie oznaczenia wagomiaru Ponadto rozważam dodanie panelu CIP, oraz wykonanie osłony w takim kolorze. Stąd też pytanie. Pokrywa chłodnicy jest czarna, czy raczej taka jak osłona, lampki itd.

P1080545.jpg

 

 

Kartony. Wystarczą 2 i już szafa gra. Chyba Ci podsyłałem pliki?

Kuba, nie podsyłałeś.

 

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.