Skocz do zawartości

Mi-2 - zabytkowy 1:50


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako, że nadszedł Nowy Rok czas rozpocząć jakiś nowy projekt.

Lim-2 tym czasem czeka na wzrost umiejętności malarskich.

 

Jakiś czas temu zakupiłem ten oto "model" Mi-2. Rok produkcji - początek lat 80`

DSC08305.JPG

 

Model jest w skali zbliżonej do 1:48 (z grubsza wpasowuje się w plany)

Prawdopodobnie z całości wykorzystam jedynie kadłub oraz łopaty wirnika, resztę elementów mam zamiar wykonać we własnym zakresie.

 

Całość prezentuje się następująco:

DSC08302.JPG

 

instrukcja

DSC08304.JPG

DSC08303.JPG

 

A tak kadłub leży w planach

DSC08300.JPG

 

Tyle tytułem wstępu.

Jeszcze nie zdecydowałem w jakim malowaniu będzie ten model.

Mam nadzieję ze wystarczy mi samozaparcie żeby dotrwać do malowania

 

A teraz to co udało mi się dziś wykonać:

DSC08308.JPG

Wyciąłem otwory na drzwi. Jak widać nie obyło się bez błędów. Na szczęście pomimo znacznej grubości plastiku , jest on dość przyjazny w obróbce.

DSC08309.JPG

DSC08310.JPG

No i rozpocząłem mozolne rycie linii podziału blach.

To tyle na dziś.

Wracam do dłubania.

Liczę na waszą pomoc i wskazówki.

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten model. Ale budowę rozpocznę dopiero gdzieś koło wakacji (chyba), tymczasem będe obserwował twoje zmagania. Co do elementów w ramce to faktyczne zdecydowanie lepiej będzie wykonać to wszystko od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe myślałem kiedyś o zakupie tego czegoś na Ebayu Jestem ciekaw jak to wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie.

 

Pomijając już opis: model dla dzieci od 10 do 15 lat - mieścisz się? ;)

Powiedzmy że trzykrotnie

 

Przedstawiam drugi odcinek radzieckiej masakry mini szlifierką i skalpelem

Dziś zacząłem się zastanawiać czy nie porywam się z motyką na słońce.

Z uwagi na brak jakichkolwiek dodatków żywicznych czy blaszanych wszystko muszę wykonać sam. Tymczasem jest to mój pierwszy projekt z tak zaawansowaną "samoróbką". Ale na razie się nie poddaje.

 

Oto co udało mi się wykonać od ostatniego razu:

 

Rozpocząłem prace nad tablicą przyrządów.

DSC08317.JPG

 

DSC08321.JPG

 

DSC08322.JPG

 

Tablica przyrządów wstępnie poskładana.

DSC08323.JPG

 

Na to wszystko pójdzie jeszcze szpachla.

DSC08324.JPG

 

Nawierciłem otwory na rury wydechowe. Wymagają one jeszcze doszlifowania do odpowiedniego kształtu.

DSC08318.JPG

 

Rozpocząłem prace nad profilowaniem podłogi i to będzie chyba najtrudniejszy jak dla mnie etap.

DSC08319.JPG

 

Załatałem zbędne otwory.

DSC08320.JPG

 

To tyle w tym odcinku.

Następny odcinek już za tydzień , a w nim .... się zobaczy

 

Jeśli macie jakieś rady to bardzo proszę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieziemski Art na pudełku, mają ci oni ilustratorów

Pomijając już opis: model dla dzieci od 10 do 15 lat - mieścisz się? ;)

Dla mnie Art jest OK. Aż, czuć, wirujący wir wirników . Tylko trzy kolory na okładce, o ile tańsze byłyby modele dziś przy takich pudełkach.

Osobiście wolę badziewne opakowanie, a w środku niespodziankę niż piękne opakowanie, a w środku g....

 

Oczywiście będę się przypatrywał i trzymał kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to prawda, bo jest OK, przypomina mi typowe rysunki z czasów PRL-u, gdzie tego typu sztuka była na porządku dziennym. To miało swoisty klimat, a dziś jest niejako perełką i wspominajką tamtych czasów. Przykładem też mogą być nie tylko malowidła, rysunki, ale też miejskie rzeźby (kilka pałąków z kulkami - bydgoszczanie z Kapuścisk wiedzą o co chodzi).

 

Master Craftowi pomaga w sprzedaży gniotów chyba tylko ilustrowanie pudełek przez pana Wróbla i czasami taka ilustracja może być jedynym powodem kupna modelu, czy raczej pudełka z drugorzędnym potraktowaniem jego zawartości - a nawiązuję, bo i Mast.Craft robi Mi-2.

 

Niemniej zawartość tego pudełka wydaje mi się bardziej wartościowsza, niż nasz rodzimy modelarski wyrób (tudzież zwany podrobem... jak w sklepie mięsnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.