Skocz do zawartości

Tiger I late [Dragon]


Tomek_gnr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jest to moja pierwsza galeria a drugi wogole model w 1/35. Wczesniej robiłem tylko jakies maluchy w 1/72 także prosze o wyrozumiałość Model dragona 6406 prosto z pudła, powstawał z duzymi przerwami ponad rok chyba. Powiedzmy ze jest to moj najlepszy model do tej pory ale z paru rzeczy nie jestem zadowolony wiec moze sam sobie wytkne bledy

 

-brak zimmeritu

-fototrawionki miejscami troche nieudolnie poskladalem ale byl to pierwszy raz

-troche za nisko przykleiłem wahacze wiec zawieszenie jest troche nierealistyczne

-miejscami kalki troche swieca, szczegolnie ta z tyłu, nie wiem czemu bo dałem podklad z sido>:

-moglem troche zdetalowac dziada, i pewne rzeczy poprawic ale w tamtym czasie jeszcze nie siedziałem tak w temacie

 

Pojazd nie ma zimmeritu ale malowanie jest realistyczne (dywizja SS Totenkopf, 1944, Polska). Robienie zdjec to dla mnie absolutne novum ale starałem sie

 

DSC00410.JPG

 

Clipboard01.jpg

 

Clipboard05.jpg

 

Clipboard03.jpg

 

sdgg.jpg

 

sfsf.jpg

 

DSC00342.JPG

 

DSC00345.JPG

 

DSC00364.JPG

 

DSC00365.JPG

 

DSC00401.JPG

 

gal3.JPG

 

ggdfg.jpg

 

ten włosek na lufie przylgnął tam tylko chwilowo ;P pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

No model fajnie zrobiony. Przyjemne dla oka otarcia i odpryski. widać, że się starałeś. mam tylko dwie uwagi. Wydaje mi się, że trochę za wysoko ustawiłeś zawieszenie. Moim zdaniem powinno być nieco niżej. Poczekajmy jednak na werdykt Seba. W końcu on tu jest TIGER MASTER. Druga sprawa to ta plama szpachli (przynajmniej tak to wygląda) na tylnym pancerzu po lewej stronie. Był jakiś sens merytoryczny tego, czy to wypadek przy pracy? Ogółem jednak oceniam wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Wydaje mi się, że trochę za wysoko ustawiłeś zawieszenie. Moim zdaniem powinno być nieco niżej. Poczekajmy jednak na werdykt Seba. W końcu on tu jest TIGER MASTER. Druga sprawa to ta plama szpachli (przynajmniej tak to wygląda) na tylnym pancerzu po lewej stronie. Był jakiś sens merytoryczny tego, czy to wypadek przy pracy?

 

Tak, napisałem to juz we wstepie, jest za wysoko. Co do tylnej plyty to jest to wypadek przy pracy, pozostalosc po super glue, probowalem z blaszkowym zimmem edka ale dalem se spokoj bo jest do dupy, moglem to usunac skalpelem ale stwierdzilem ze ma ta plama swoj urok i fajnie bedzie wygladac po washu.

 

powodzenia DW, jesli kleisz dragona to uwazaj na spasowanie gornej plyty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, napisałem to juz we wstepie, jest za wysoko.

 

No tak, nie doczytałem.

A ta plama z tyłu istotnie po kilku oglądnięciach nabiera nietypowego uroku. Tak jakby była to zaspawana dziura po trafieniu.

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

No nie ma tu wielkiej tajemnicy, malowany aerografem, najpierw psikniety panzergrauem jako podklad, potem poszedl dunkelgelb, potem plamy z rotbraun i olivegrun. Malowany akrylami model mastera. Potem wash, jakies niewielkie zacieki i lakier matowym tez MM. Fajnie ze sie podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, rozkręcasz się powoli, jak widzę.

Zimmeritu trochę brakuje, tę plamę z tyłu zmyłbym jednak debonderem bo ciut szpeci (jak na naprawiany kadłub jest jednak chyba za duża), ale już malowanie naprawdę super. Podobają mi się też obicia - z umiarem i tam gdzie mogłyby się rzeczywiście pojawić, a nie jak na kupie złomu po 30 latach stania w krzakach.

Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, temat został tylko odgrzebany przez kolege Domiluda ;) model zostal skonczony w grudniu takze juz troche na forum przebywa, ale dzieki za dodatkowe komentarze. Tygrys nad ktorym obecnie pracuje mam nadzieje bedzie lepszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa. Co nie zmienia faktu, że model zacny

Z racji, że ostatnio rzadko tu bywam, sądziłem, że skończyłeś Tygrysa ze świeżego wątku warsztatowego Teraz dopiero zajrzałem tam jeszcze raz i widzę, że szykuje się jeszcze ładniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.