Skocz do zawartości

Scania monster truck


Irek-M1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Model powstał z zestawu Italeri. Historia jego powstania jest trochę dziwna. Od innego modelarza kupiłem model ale w trakcie oględzin w domu okazało się iż nie posiada on przedniej części kabiny. Mimo licznych moich monitów do dnia dzisiejszego nie otrzymałem tych elementów. Chcąc nie chcąc chciałem coś z niego zrobić. W miedzy czasie ukazało się wydawnictwo o budowie ludzkiego ciała. Zakupiłem jeden z numerów w którym znajdowała się czaszka ludzka. javascript:emoticon(':mrgreen:')

Mr. Green Po licznych przymiarkach okazało się iż można ją dopasować docinając ją tu i ówdzie. proces ten nie przebiegał zbyt łatwo. "Tony" masy dwuskładnikowej spowodowały iż udało się dopasować czaszkę do pozostałej części. Jedyne co mi przeszkadzało to brak "oczu" i wielkie w tym miejscu puste oczodoły. i znowu pomógł przypadek znalazłem okulary przeciwsłoneczne, które to po docięciu i użyciu masy dwuskładnikowej dopasowałem do reszty. Po etapie wstępnego montażu przyszedł czas na malowanie i tu znowu problem JAK?. jedynymi naklejkami jakie znalazły się na modelu to napisy Scania Truck of the year, oraz tablice rejestracyjne. pozostałe elementy to wynik malowania aerografem.. Krok po kroku stosując liczne szablony malowałem model. Samą czaszkę pomalowałem nie używając żadnych szablonów-z ręki stosując różne ciśnienie i różne rozcieńczenia farb doprowadzając do efektu cieni. Kształt powyginanych blach powstał przez zastosowanie szablonów. Stosując szablony namalowałem też czaszki na lusterkach, wszelkie płomienie oraz czaszkę z tyłu kabiny- zdjęcia niedługo dołączę. Po pomalowanie poszczególnych elementów przyszedł czas na lakierowanie, było tego około 5 warstw. Przyszedł czas na montaż poszczególnych elementów. Samodzielnie dorobiłem też całkowicie nowy układ wydechowy oraz przednie osłony na zderzaku z przodu. Inne też są felgi na przednich kołach wykonane w taki sposób aby wyglądały na poszerzone.

W zamierzeniu mam też dorobienie naczepy ale czas pokaże jaki będzie oddźwięk innych modelarzy na taki trochę inny projekt trucka. Pozdrowienia dla innych modelarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba przyznać że jeśli chodzi o wykonanie to mistrzostwo świata , ale już o sam model to ja nie jestem zwolennikiem takich rzeczy(nie jestem też wrogiem) i takigo modelu na półce wśród modeli samochodów z "rzeczywistości" nie postawiłbym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie podoba mi się model, jednak mam zastrzeżenia co do namalowanych płomieni, mianowicie na owiewce obok atrapy są skierowane do tyłu pojazdu natomiast pozostałe niemal pionowo w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest bardzo pomysłowy i wykonanie go była napewno pracochłonne, napewno bardziej niż budowa standardowego modelu. Ciekawi mnie jak wykonałeś taki ładny wydech z potrójną końcówką ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odpowiedź jest bardzo prosta, wydech powstał z ramek wlewowych poprzez odpowiednie wygięcie, doklejenie pozostałych końcówek tzn dwóch pierwszych bo ostatnia końcówka powstała jako naturalne wygięcie ramki i zalaniu ich klejem cyjanoakrylowym i szlifowaniu i jeszcze raz szlifowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe przeżycie

 

Szczerze z całego serca Ci powiem, że jak tylko wszedłem na MOSiR'owską halę w Sycowie, to byłem pewien, że model wygra miss publiczności

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przedstawiam dalsze zdjęcia modelu pokazujące tylną scianę kabiny oraz w zbliżeniu lusterka z wymalowanymi czaszkami. Itak w kwestii czy warto było skleić ten model i postawić wśród innych modeli ciężarówek. Ten kto mnie odwiedza od razu zwraca uwagę na ten model.

zdj281cia013.jpg

qzdj281cia014.jpg

zdj281cia012.jpg

zdj281cia374.jpg

qzdj281cia015.jpg

zdj281cia375.jpg

Pozdrawiam innych modalarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ladna kolekcja zwłaszcza Freiglinner FLD-120+Tank Trailet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No to widze że dobrego znajomego tutaj spotkałem od dawien dawna osoba która była dlamnie jakby pierwowzorem do naśladowania w modelarstwie ciężarowym

Irek napewno dobrze mne zna jak jeszcze jako młodzieniaszek chodziłem i zadawałem 150 pytań na każdym konkursie modelarskim w Krakowie na SMT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.