Skocz do zawartości

Sdkfz 251/3 ausf B ZVEZDA 1/35 (i zvezdoludki) mój debiut :]


mae

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za komentarze, to motywuje :] Gaśnice musiałem mieć czerwoną, potraktowałem ją jako akcent

 

Dalsze postępy:

 

IMG_0768.JPG

 

IMG_0770.JPG

 

IMG_0780.JPG

 

IMG_0793.JPG

 

IMG_0798.JPG

 

IMG_0805.JPG

 

IMG_0818.JPG

 

IMG_0820.JPG

 

IMG_0823.JPG

 

IMG_0831.JPG

 

IMG_0833.JPG

 

IMG_0836.JPG

 

IMG_0845.JPG

 

IMG_0848.JPG

 

IMG_0850.JPG

 

IMG_0854.JPG

 

Główki nie mają oczu, bo zastanawiam się czy najpierw malować źrenice i później białka, czy na odwrót. Na pierwszym planie jedna figurka nosi MG34, druga amunicję do niego, oficer na samym końcu żeby go nie zabili od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Te klapy zostawiasz otwarte czy tylko tak do zdjęcia? Bo wątpię żeby ktoś zdecydował się na atak z silnikiem na wierzchu może dodaj też trochę pyłu na tym gruzie i na chodniku, tak dla urozmaicenia.

A tak w ogóle to świetna diorama, pierwszy raz tu zajrzałem i muszę przyznać że jestem pod wrażeniem

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapy otwieram z premedytacją Jak kupiłem ten model to fakt, że ma silnik bardzo mi się spodobał, nie mógłbym go teraz zamknąć, szkoda by mi było. W każdym razie ta diorama powstaje dosyć spontanicznie i pozwalam sobie na wiele, również na te klapy.

 

Założenie jest takie, że sdek sobie stoi i będzie miał rozwiniętą tą wielką antenę (z taką anteną pewnie jeździć by nie chcieli), gdzieś tam dalej przed pojazdem toczy się walka, więc lecą posiłki w tym kierunku. Żołnierz, który stoi przy MG w pojeździe stresuje się, że zaraz ruskie mogą przełamać siły niemieckie i na wszelki wypadek stoi przy karabinie. Pojazd być może ma awarię, bo nie ma w nim kierowcy, ani innych żołnierzy, jedynie radiowiec próbuje nakierować wsparcie lotnicze. Tak wygląda dorobiona ideologia

 

Cegiełki na drodze to bardzo dobry pomysł i zrealizuję go, muszę sobie tylko wcześniej przygotować cegły w odpowiednim kolorze, nie chciałbym pojedynczych małych elementów malować bezpośrednio na drodze. O okopceniach przy oknie też myślałem i chyba faktycznie jeszcze je pociągnę. Pyłkami też się zajmę, chwilowo wszelkie działania pastelami zawiesiłem, na końcu je wykorzystam (i dokończę nimi sdeka). Dziękuję za uwagi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_0861.JPG

 

IMG_0862.JPG

 

IMG_0865.JPG

 

IMG_0870.JPG

 

IMG_0871.JPG

 

IMG_0872.JPG

 

IMG_0874.JPG

 

Najpierw namalowałem źrenice oczu, później białka, powiem Wam, że dużo wygodniej niżeli by robić źrenice jako kropy :] Mam nadzieję, że nie wyglądają tak strasznie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby moja pierwsza diorama za szybko nie trafiła do śmietnika skonstruowałem ochronę dla niej :]

 

IMG_0890.JPG

 

 

 

Wszystko zrobione z pleksi. Muszę przyznać, że pleksa to bardzo niewdzięczny materiał, a żeby go dobrze skleić trzeba się wyposażyć w drogi klej do pleksi :/ No ale przynajmniej się nie stłucze :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolejna porcja zdjęć:

 

IMG_1129.JPG

 

IMG_1132.JPG

 

IMG_1139.JPG

 

IMG_1149.JPG

 

IMG_1150.JPG

 

IMG_1151.JPG

 

IMG_1153.JPG

 

IMG_1159.JPG

 

IMG_1174.JPG

 

IMG_1183.JPG

 

IMG_1185.JPG

 

IMG_1188.JPG

 

IMG_1196.JPG

 

IMG_1200.JPG

 

SDeK dostał post-shading z pasteli, żeby się tak nie wyróżniał pośród elementów malowanych aerografem :] Pastelami potraktowałem także resztę pracy, oprócz figurek, które będę brudził po przyklejeniu. Dorobiłem troszkę gruzu i wody z glonami w ścieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby troszkę ożywić dioramkę okraszyłem ją jesiennymi liśćmi.

 

IMG_1223.JPG

 

IMG_1226.JPG

 

IMG_1230.JPG

 

IMG_1236.JPG

 

IMG_1237.JPG

 

IMG_1240.JPG

 

Są to pewnie już ostatnie zdjęcia w warsztacie. Figurki przyklejone, pojazd dostał swoją antenę. Pozostało okurzyć figurki, ewentualnie zrobić jakieś drobiazgi i gotowe :] Kiedyś trzeba podjąć decyzję i zakończyć prace. Wszelkie uwagi mile widziane, bo to już ostatni dzwonek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny debiut. Widać, że się starasz i jestem pewny, że każda kolejna Twoja praca będzie tylko lepsza. W dodatku gratuluję, że zdecydowałeś się na tak duży format pracy już na początku. Brawa za odwagę. Wyszedłeś z tego z tarczą.

 

PS

Jedyna wątpliwość dotyczy otwartej maski przedziału silnikowego. W warunkach bojowych to zaproszenie do "wrzuć mi tutaj granat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.