Skocz do zawartości

Su-22M4 7elt Powidz - Bilek 1/72


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

piękne wykonanie, gratuluję śledziłem warsztat, rispekt za robocizne przy waloryzacji - efekt znakomity no ale doczepię się... nie wiem, może oryginał taki właśnie był, ale - czemu na nim nie widać napisów eksploatacyjnych? szkoda że zabrakło tej jakże charakterystycznej cechy suczek 22 (ile razy jestem w muzeum lotn. przy su22 zawsze w oczy rzuca się rój napisów eksploatacyjnych) ta kalko-drobnica bardzo podniosła by poziom realizmu modelu. Nie zmienia to że wielki szacun za kawał dobrej roboty !! pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napisów eksploatacyjnych to z reguły w skali 1/72 są przeskalowane w górę( są za duże). Te Bilkowe zaczęły się rozlatywać więc odpuściłem. Poza tym oglądając model z powiedzmy 30 cm to wychodzi jakbyśmy oglądali oryginał z ok. 22 metrów. Dzieki za pozytywny odbiór nie sądziłem że stara polska rura będzie miała takie wzięcie . To cieszy w zalewie meserów, fok i innych panter i tygrysów na modelarskich forach.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pozytywny odbiór nie sądziłem że stara polska rura będzie miała takie wzięcie Cool

Każda polska rura będzie miała wzięcie gdy będzie wykonana tak jak twoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się jeszcze, poza ogólnym moim zachwytem, trochę nie podoba pierwszy pierścień przy wlocie powietrza. Powinien być zrobiony raczej na gładko, bez podziału.

Ale nie zmieniam przez to ogólnej oceny modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładny (sam walczę z zestawem pantery i wiem jaki to niewdzięczny temat w 1/72). Gratulacje, że dotarłeś do końca pomimo przeciwności. Cieszy oko, no a z odrobiny krytyki to chyba zrobiłes hamulce aero jako płaskie powierzchnie (przynajmniej tak to wyglada na zdjeciach) a można je było podprofilowac tak jak krzywizna łuku kadłuba w tym miejscu

jeszcze raz gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechciałbym byc zrozumiany jako krytyk.

Model oczywiście bardzo mi się podoba ...ale

Zastanawia mnie nieraz dlaczego ludzie wkładający tak wiele pracy pomijają ten mały feler zestawu

af5acfdc89b8.jpg

i oryginał

0b77599777dd.jpg

Mówię oczywiście o niedopracowanym połączeniu kadłuba z tym pierścieniem . Sam kiedyś robiłem ten model i zrobiłem to samo

Spędziłem wśród Su-22 1,5 roku-to naprawdę piękny samolot

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pierscieniem to prawda, w oryginale jest łączony na styk ale mam szansę rehabilitacji przy nastepnym (Su-22UM nr 305) do którego się przygotowuje. Co do krytyki - po to sie pokazuje model żeby inni ocenili, pokazali rzeczy do poprawki.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W zestawie jest już dzielona nie trzeba ciąć . Po prostu wklej ją w pozycji otwartej i podeprzyj siłownikiem zrobionym np. z igły strzykawkowej odpowiedniej średnicy.

Pozdr

P3200015-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodzidło 100% made in Ja. Oprócz kół które są od MiG-15( przednie oczywiście). Zdjęcia są słabe, mdłe i skompresowane - nie oddają wszystkiego tak jak oglądając na żywo.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

You build a nice Su-22 display, I like your airbrush work, nice decal work, kit looks real good.

 

I have one question, I know the ladder is a Part product, but the tow is that also a model or self made?

 

Greets,

The Dutchman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.