Skocz do zawartości

DAF XF Super Space Cab Italeri


tyrael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zakładam warsztat z moim DAFem jak w temacie jest to mój pierwszy truck i jednocześnie model samochodu mam nadzieje ze pomożecie rozwiać mi problemy które na pewno będą... Jezeli nie macie nic przeciwko będę wklejał zdjęcia robione telefonem bo nie mam dojścia do cyfrówki postaram się robić zdjęcia wyraźne w miarę możliwości jak się uda dorwać gdzieś cyfrówkę to zamieszczę więcej lepszych fotek

 

dsc00316p.jpg

 

taka fotka pokazująca model później wrzucę IN-BOXa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Mam takie pytania:

 

- Malowanie prosto z pudła, czy robisz na jakiś wzór ciężarówki?

- Jakie kleiłeś modele? (tak z ciekawości )

 

Model bardzo dobry wybrałeś jak na pierwszego Trucka. Prosty też go sklejałem jako pierwszy model ;), ale nie wyszedł za ciekawie. Nie ma silnika i ścian we wnętrzu. Kalkomanie moim zdaniem psują wygląd, jedynie fajne są te ślady po "pazurach". Skleiłem 2 Dafy w życiu i jeszcze mam nawet ochotę na Dafa. Powodzenia w dalszej budowie, będę oglądał warsztacik.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z malowaniem to nie mam swojego typu jeszcze masz może jakiś pomysł ciekawy? Myślałem nad całym białym lub żółtym A co do modeli to skleiłem jakiś samolot z plastiku i motor sklejałem Co do trucka to był spontan kolega w opisie miał napisane ze sprzeda to zagadałem i napisał ze poleca mi tego DAFa jako pierwszy model

Jak by ktoś miał jakiś fajny wzór malowania to niech zapoda ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyrael może coś takiego:

 

dsc039058ms.jpg

 

Źródło google.pl

 

Sam mam zamiar zrobić DAFa w tych barwach, mam już farby, nad modelem pracuje w wolnych chwilach i wtedy kiedy nie mam już cierpliwości do volviaka

Mógłby być duet hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajne fajne to co pokazałeś Alvaro92 ale jak wspomniał Marcin M. wolał bym chyba najpierw zrobić w jednolitym malowaniu model ;) i mam do was pytanie bo złoże cale zawieszenie i idzie podkład na całość (bo widziałem ze tak robi większość ludzi) i tu pytanie czy zostawić te elementy zakreślone na czerwono czy lepiej je odciąć i w późniejszym etapie dokleić?

 

dsc00317wr.jpg

(są to elementy tj. górna część zbiornika paliwa, błotniki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie. Czy to, że ktoś składa swój pierwszy model to znaczy, że nie poradzi sobie z troszkę bardziej wymagającym malowaniem??

Ja tylko wrzuciłem propozycje. Nikt przecież nikomu niczego nie narzuca. Nic na siłę.

 

Z tych elementów co zaznaczyłeś odciąłbym tylko zbiornik paliwa. Bo potem może być ciężko z maskowaniem i malowaniem. Ale... decyzja już zależy od Ciebie kolego

Niech się też inni wypowiedzą.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych elementów co zaznaczyłeś odciąłbym tylko zbiornik paliwa. Bo potem może być ciężko z maskowaniem i malowaniem.

Również tak uważam,choć nie sklejałem akurat jeszcze tego Daf'a

Myślę że nadkola jak by były w innym kolorze od ramy będzie Ci łatwiej pomalować,zamaskować.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec jutro biorę się za odcięcie zbiornika bo tez myślę ze może być kłopot z malowaniem i maskowaniem bo ciężko by było dotrzeć w te szparki pomiędzy rama a zbiornikiem A co do malowania chyba zrobię jak pokazał Alvaro92 chociaż jak mi nie wyjdzie to zrobię białego DAFa z niebieskim grilem

 

A tak przy okazji o co chodzi z tymi akcesoriami KFS? Moze mi ktoś dać jakiś link do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji o co chodzi z tymi akcesoriami KFS? Moze mi ktoś dać jakiś link do tego?

 

Prosze bardzo: http://www.kitformservices.com/

a tu katalog ze zdjeciami: http://www.mad-modelle.de/pdf/cat06_2nd.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado Dziekuje a mozesz jeszcze cene podac takiego zestawu?

Nie ma za co

Którego zestawu przy kazdej pozycji ceny są podane z prawej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znów sorry za post pod postem ale coś tam się udało skleić Odciąłem zbiornik od ramy żeby ułatwić sobie malowanie i poprawić trochę wygląd zbiornika tzn. po szpachluje go trochę żeby nie było widać tych łączeń. Złożyłem tez tylni most przednie zawieszenie jutro zrobię i teraz mam do was pytanko małe.

 

18720928227221530201.jpg

68348873155327762675.jpg

 

te szare elementy są tylko włożone nie przyklejone bo nie wiem czy je przymocować na stale i pomalować podkładem razem z reszta ramy a potem kolorem który będzie ostatecznie czy malować je osobno i dokleić później?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
przykleić i malować podkładem razem z rama a potem z kolorem który ostatecznie będzie?

Nie przyklejaj ich, tylko pomaluj podkładem ramę, wał i resztę elementów. Póżniej pomaluj ramę w kolorze, a osobno resztę elementów. Po wyschnięciu przyklej je na swoje miejsce. Możesz też wszystko skleić i pomalować w dane kolory, ale będzie Ci trudniej. Wybrać musisz sam, który sposób będzie dla ciebie odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy podkład mogę użyć taki jak do samochodów się stosuje czy koniecznie taki do plastiku np. MOTIP?

Motip jest podkładem samochodowym. Możesz go (lub inny samochodowy) zastosować w modelarstwie ale wiedz, że mają one gorszą przyczepność do plastiku (np przy maskowaniu mogą odchodzić wraz z taśmą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj ramę osobno, skrzynie z wałem oraz wydechem osobno .

Chociaż wał proponował bym pomalować pod kolor ramy(nawet pędzlem)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec siedziałem trochę wieczorem przy modelu i co nie co udało mi się zrobić daje parę fotek jak to już wygląda złożone na sucho.

 

64394481.jpg

74859930.jpg

16096373.jpg

 

Felgi są nie pomalowane tylko sklejone i nałożone opony żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać ogólnie nie jest źle moim zdaniem W najbliższym czasie posklejam jeszcze parę elementów i będę mógł kłaść podkład a potem lakier na ramę. I jak myślicie jest to mój pierwszy model wiec czy mam szpachlować te okrągłe beczki/pojemniki (nie wiem jak to nazwać) co są po boku ramy i zbiornik czy wystarczy ze zeszlifuje to dokładnie i położę podkład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak ap ropo tych "beczek"(zbiorników):

-zeszlifuj,

-zaszpachluj,

-zeszlifuj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dziś pomalowałem felgi na srebrny kolor (jutro wrzucę fotki) skleiłem kabinę taśmą żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało i nie powiem ze łatwo było heh bo kabina rozłaziła się na wszystkie strony. Mam do was pytanie czy pierw zrobić wnętrze a następnie po kolei doczepiać do niego ścianki czy skleić cala kabinę pomalować i osobno złożyć wnętrze a w późniejszym etapie prac to spasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja podaje, żeby po zrobieniu wnętrza kabiny i pomalowaniu, po kolei dokładać ścianki. Ja osobiście złożyłem kastę do kupy, pomalowałem z zewnątrz i od środka i będę próbował bebechy włożyć. Będzie trudno, ale moim zdaniem porządniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jutro biorę się za szpachlowanie zbiornika i tych butli od ramy i po przygotowaniu całość kładę na to podkład potem biorę się za wnętrze które będę malował w kolorze kości słoniowej (chyba ze są jakieś ciekawe propozycje) Wczoraj pomalowałem felgi i złożyłem kabinę i jakoś próbowałem to dopasować daje fotki felg (postaram się załatwić lepszej jakości żeby pokazać kolor) i zdjęcie podglądu całości.

 

89836852.jpg

48678391.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.