Skocz do zawartości

DAF XF Super Space Cab Italeri


tyrael

Rekomendowane odpowiedzi

Mała aktualizacja zbiornik po szpachlowany już pierwsza warstwa podkładu leży na nim, rama dostała 2 warstwy podkładu i kabina tez... później dodam zdjęcia Jak myślicie na jaki kolor pomalować ramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy ja wiem czy odważny sam nieraz kleje kropelką jest mocniejsza i chyba szybciej wiąże. A co fakt to fakt kiedyś jak rozebrałem model, który był złożony kropelką plastik był w stanie odmiennym tzn: porobiły się takie wybrzuszenia i takie dziurki, jak by go coś stopiło. Czekam na aktualke ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążę dziś bo ojciec mi zaczął mieszać w pomieszczeniu gdzie maluje i zrobię to jutro ;/ a kropelka fakt faktem muszę wszystko pierw z 10 razy pomierzyć bo jak już nałożę klej to tak szybko skleja ze nie daje rady później tego poprawić... możecie mi dać link do jakiegoś dobrego kleju?

 

PS. Podkład matować papierem wodnym czy zwykłym przed malowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym zdjęciu szarego nie widzę, raczej przybrudzony czarny (chociaż wszystko co już nie czarne to szare). Fajny efekt daje ModelMaster Black Chrome Trim. W sumie farbka matowa, nadająca się głównie do gum i taki właśnie czarny wypłowiały kolorek daje. Czarna matowa Pactra również jest taka lekko wypłowiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zamierzam dziś malować cale podwozie i nie wiem jak pomalować filtr powietrza i skrzynie biegów z walem...? Myślałem żeby ten wydech z kapslem na którym jest napis daf zrobić czarny bo sam kapsel jest już na srebrno pomalowany i skrzynie z walem na srebrno jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde puszka wydechu poszla na czarno ale mam srebrny kapsel z napisem DAF dzis malowalem i przygotowywalem do malowania jutro muszze domalowac tylko miejsca gdzie nie moglem juz wieczorem dojzec bo za slabe swiatlo wiec jutro powinienm pokazac cala zlozona rame i biore sie za kabine Zdjecia zrobie cyfrowka bo mam od kolegi miec pozyczona bo z telefonu zdjecia to masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ale mimo wszystko istnieja podobno jakieś spraye co sprawdzają się w wysokiej temperaturze. Ale to brzmi troche jak usprawiedliwianie. Jak już coś to możesz pociągnąć na czarno sam napis, bo w realu to napewno jest dodatkowa blacha a nie sam tłumnik więc może być pomalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest dodatkowo malowane. Blacha wraz z cały tłumikiem są srebrne niemalowane w kolorze metalu / aluminium.

 

daf_95xf.jpg

 

Na to przychodzi od lewej strony pokrywka ozdobna (tu akurat DAF LF).

 

961035915.jpg

 

Rzeczywistość to nie cyrk, żeby napis był pomalowany czy coś. Po co ? Te elementy są bardzo wrażliwe na temperature więc są możliwie robione z jednego kawałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.