Skocz do zawartości

T-72m1 z 12 BZ Szczecin 2000-2001


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!! Zacznę od przeprosin, wiem, wiem, nie powinno się zamieszczać w galerii fotek, nie skończonego modelu ale ja po prostu nie mogłem sie powstrzymać . Jeśli administratorzy forum usuna ten wątek, nie pogniewam sie i po prostu wrócę z fotkami gotowego modeliku. Przedstawiam Wam oto czołg T-72m1 ze szczecińskiej 12 Brygady Zmechanizowanej, na którym miałem zaszczyt służyć. Od razu przyznaję sie, że robiłem go tylko i wyłacznie z pamięci , gdyż w rzeczywistości dysponuję jedną tylko fotką mojego czołgu i to w dodatku przedstawiającą jego fragment. No cóż kto nie chce niech nie wierzy a kto chce niech wierzy na słowo: tak wyglądała maszyna na której orałem wraz ze swoja załogą drawski poligon. POwiedzcie czy sie wam podoba czy nie a ja tymczasem biorę sie do finalizowania prac. Zaznaczam to mój trzeci ( po t-80ud i abramsie ) model w życiu, nie badzie zbyt brutalni . Pozdrawiam serdecznie i obiecuje ze niedługo pojawie sie z gotowym czołgiem wraz z podstawka. MIłego oglądania

 

Obraz008-2.jpg

 

Obraz009-2.jpg

 

Obraz012.jpg

 

Obraz016.jpg

 

Obraz018.jpg

 

To narazie tyle. Reszta zdjęć jak skończę pracę. Jeszcze raz przepraszam że wpakowałem sie do galerii z nie gotowym modelem. Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

 

Szkoda że nie ma więcej fotek szczególnie z przodu.Wygląda na łanie pomalowany i sklejony jednak nie pasuje mi kolor gąsienic w stosunku do brudu nadwozia chyba że chciałeś imitować rdzę to też nie dobrze bo to stosunkowo młody czołg,ale Ty jeździłeś na takowym więc nie jestem pewien.

 

Pozdrawiam Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"12 Brygada Zmechanizowana" Model super dla mnie to też podróż sentymentalna już nic po nie było takie jak przed no i po zaflirtowałem z współczesną pancerka 1/35 serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szkoda że nie ma więcej fotek szczególnie z przodu.Wygląda na łanie pomalowany i sklejony jednak nie pasuje mi kolor gąsienic w stosunku do brudu nadwozia chyba że chciałeś imitować rdzę to też nie dobrze bo to stosunkowo młody czołg,ale Ty jeździłeś na takowym więc nie jestem pewien.

 

Pozdrawiam Tomek.

 

 

 

co do pierwszej części postu, prosze bardzo

 

Obraz011-1.jpg

 

a co do koloru gąsienic a w zasadzie tylko jednej z nich to świeta racja, bede to poprawiał. Dzieki za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już naprawdę ostatnia fotka na tym etapie. Reszta gdy będzie juz gotowy wraz z jakąś prościutką podstawką

 

Obraz015.jpg

 

widok wieży z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JW 1749

Szczecin lubi biegac ...........

 

Zima 07 ;]

 

Tez bylem w drawsku

 

 

A ja Zima 00 ;). A czy za Twoich czasów, był tam jeszcze batalion czołgów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na GZM , więc byłem obok wojska hehe ;)

Dużo się zmieniło chyba od 00 , jedna z wiekszych jednostek zawodowych w kraju , najwięcej z 12BZ jezdzi na misje , pierwsi mieli Rosomaki itp itd.

NA YouTube jest dwoch kolesi -zawodowi ktorzy walą masowo filmiki z 12BZ - z misji i ogólnie tematyka wojskowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosunkowo młody czołg

?

 

Chodziło mi oto że nie jest to jakiś powojenny wrak w którym rdza zdążyła pokryć całą powierzchnie gąsienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne oznaczenia na naszych czołgach, to namalowana przez nas czerwona 3 na szperaczu, czyli trzecia kompania czołgów. Poza tym nie mielismy żadnych innych numerów, szachownic ani nic z tych rzeczy. Najprawdopodobniej zostały zamalowane podczas kolejnych obsług i remontów i nie były juz odnawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mam teraz zagadkę z tymi numerami . Daję sobie rękę obciąć że mój czołg napewno nie miał żadnych oznaczeń, co do reszty mam teraz zagwozdke. Zgłosze sie do kumpli z woja na NK i zapytam czy mają jakies foty. Co do swojego wozu, powtarzam, nie miał żadnych oznaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi oto że nie jest to jakiś powojenny wrak w którym rdza zdążyła pokryć całą powierzchnie gąsienic.

 

Rdza nie potrzebuje ileś tam lat żeby pokryć całe gąski, tu problem może być taki ze jeżeli czołg często jeździł po piachu to ten powinien tą rdze ścierać, ale to już zostawiam w intencji autora co zrobi z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czołg był w użytku nie możliwe jest moim zdaniem pokrycie całych gąsienic rdzą (Szczególnie że jak kolega pisał był remontowany itp).

 

Pozdrawiam Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czołg był w użytku nie możliwe jest moim zdaniem pokrycie całych gąsienic rdzą (Szczególnie że jak kolega pisał był remontowany itp).

 

Pozdrawiam Tomek.

 

 

Własnie dlatego zamierzam zetrzeć cały ten pigment imitujący rdzę, poogladałem sobie fotki czołgów z Braniewa np. i faktycznie prawie ani grama rdzy na gąskach. Zgadzam sie w zupełności ze przesadziłem z rdzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pojazd, podoba mi się. Poza tym to model z prawdziwą historią.

 

 

 

 

 

viewtopic.php?t=19918

 

 

 

O tak! To czołg z historią, szcególnie z jedną, bardzo ponurą. W jego wnętrzu nieomal zginął człowiek ( mowa o oryginale, oczywiście ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA YouTube jest dwoch kolesi -zawodowi ktorzy walą masowo filmiki z 12BZ - z misji i ogólnie tematyka wojskowa.

 

Ja też poprosze linka do tych filmików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.