Skocz do zawartości

BISMARCK - Academy 1:350


Alex304

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Odpowiadając koledze Michał15 jest to farba humbrol mat 24.

Taaak..., myśląc i kombinując jak tu by najlepiej pokład machnąć zabrałem się za nadbudówkę główną, lubię tą robotę chyba najbardziej.

Podłubałem trochę i jest do przodu. Oto stan obecny, oczywiście poszczególne segmenty nie są jeszcze połączone.

 

th_P1030921.jpg th_P1030919.jpg th_P1030918.jpg th_P1030913.jpg th_P1030912.jpg th_P1030907.jpg

 

Pozdrawiam dzielnych stoczniowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 187
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za odpowiedź. ja swoje pokłady pomalowałem też humbrolem ale 63. mam kolejne pytanie czy będziesz go przybrudzał i czy będziesz robił osobne odcienie różnych desek. A tak w ogóle to widze że prace ruszyły do przodu. Trzymam kciuki za dalsze postępy w stoczni .

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m i tu odpowiadam koledze Wallace, powinienem machnąć washa. Mam nadzieję, że dotychczasowa praca nie pójdzie na marne ...
Wash - washem, ale nie myślałeś żeby jeszcze pobawić się odcieniami piasku/brązu ? Może takie wariacje na temat dużo by dały (zobacz jak fajnie to wyszło u Skell'a). A dopiero potem wash ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Alex.

Ostatnio nadmiar obowiązków nie pozwala mi nawet na moment przysiąść i dać się porwać Twojej relacji. Nie mniej od czasu do czasu zaglądam i śledzę postępy. Nic nie pisałem., bo w końcu lepiej nie pisać nic niż na kolanie jakieś głupoty klecić.

Ale skoro jest chwila... Widzę że tempo masz naprawdę niezłe. Fajnie jak tak do przodu idzie. Chyba każdy to lubi.

A teraz kilka pytań:

1) Widzę że przykleiłeś już relingi do poszczególnych poziomów nadbudówki. A przecież jeszcze trzeba zaszpachlować i dopieścić łączenia. Nie uważasz że z relingami będzie to problematyczne??

2) Czy dasz się nakłonić do pracy nad pokładem? Myślę że ma on duży wpływ na to aby model nie wyglądał "plastikowo". Pomyśl nad tym.

3) Który zestaw "Edka" nabyłeś?

4) Na jednym ramieniu górnego dalmierza dokleiłeś już element fototrawiony. Chyba nie wyszedł najlepiej. Miałem ten sam problem, zatem proponuję użyć debondera, zdjąć go i wyprostować. Zdecydowanie wyjdzie "temu okrętu" na dobre

Poza tym więcej grzechów nie widzę i życzę powodzenia oraz wytrwałości z detalami. Zapowiada się całkiem zacne pływadło

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Macisso

 

No tak, czas jakiś nie widziałem nowych wpisów na forum ale wiem co to znaczy brak czasu..... I chociaż Twój B jest już niemal gotowy to zawsze miło spojrzeć na progres.

No dobrze a teraz odpowiedzi :

Widzę że przykleiłeś już relingi do poszczególnych poziomów nadbudówki. A przecież jeszcze trzeba zaszpachlować i dopieścić łączenia

Wiem że na zdjęciu na to nie wygląda ale już jest wszystko gładkie i doszlifowane i dopasowane,

Czy dasz się nakłonić do pracy nad pokładem? Myślę że ma on duży wpływ na to aby model nie wyglądał "plastikowo"

Ach........ pokład.....to mi spędza sen z powiek...Kupiłem farby artystyczne i spróbuję w ten sposób ale uwierz mi, że pokład i jego brak deskowania to chyba najgorszy błąd fabryczny Academy. Ręce opadają...

Który zestaw "Edka" nabyłeś?

Ten skromniejszy z relingami i osprzętowaniem wież artyleryjskich i dział wszelkiego kalibru.

Na jednym ramieniu górnego dalmierza dokleiłeś już element fototrawiony. Chyba nie wyszedł najlepiej. Miałem ten sam problem, zatem proponuję użyć debondera, zdjąć go i wyprostować.

Tak celna uwaga ale nadmieniam iż problem już nie istnieje. Po dokonanych poprawkach jest już wszystko jak należy.

 

To tyle na teraz mam nadzieję, że nie długo pochwalę się nowym wpisem.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po namyśle postanowiłem zrobić coś z pokładem tak by wyglądał on lepiej niż typowo "modelikowo". Szczerze mówiąc miałem obawy ale dałem się namówić do tego eksperymentu dzięki Wallaceowi i Macisso

Do tego zadania użyłem farby artystycznej a efekt tego co zrobiłem wygląda następująco:

 

th_P1030956.jpg th_P1030953.jpg th_P1030950.jpg th_P1030949.jpg th_P1030957.jpg

 

 

Proszę tylko nie bądźcie zanadto krytyczni...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Proszę tylko nie bądźcie zanadto krytyczni...
Zdecydowanie lepiej. Jakimi kolorami traktowałeś pokład? Jakie mieszanki?

 

Od siebie dodam, że warto do mieszanek standardowych brązów (bo takie tutaj zapewne są) dorzucić odcienie szarego, nieco czarnego, wymieszać z białym... Kwestia tego , jaki kolorystycznie pokład chcesz otrzymać. Póki co nadal nie wygląda zbyt realistycznie, choć już mu nieco bliżej do niego niż przed eksperymentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by wiele mówić o technikach wykorzystania tych farb. Można by też wiele słów napisać odnośnie prób oraz metod uzyskania pożądanego efektu... Niewątpliwie brak "odeskowania" pokładu jest dużą wadą u tego producenta. Ale jedno jest pewne. Teraz wygląda to dużo lepiej! Pokład przestał być plastikowy oraz jednolity. Nabrał życia, a wyobraźnia oglądającego dopowie resztę.

Moim zdaniem próba udana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas przyglądam się twojej relacji i byłem ciekaw czy podejmiesz próbę malowania pokładu na nie jednolity odcień drewna. Jestem dość sceptycznie nastawiony do brudzenia modelu ale pokład w różnych odcieniach na pewno dodaje życia modelowi. Sam się zastawiam jak to zrobić u siebie ale chyba tylko przybrudzę pokład i na tym się skończy. Nie chcę doprowadzić do tego że w niektórych miejscach będzie grubiej położona farba niż w pozostałych. Ja na twoim miejscu bym teraz rozjaśnił pokład żeby był bardziej blady. Szkoda że Academy nie produkuje lepszych pokładów. Sam kształt już wiele by wynagradzał a tak jeszcze trzeba się bawić z tymi odcieniami farb. Dalej zasiadam w pierwszym rzędzie jako kibic i obserwuję postępy w stoczni.

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję za słowa otuchy w temacie pokładu. Zgadzam się ze zdaniem, że jeszcze czegoś mu brakuje by wyglądał jak trzeba.

No nic, przede mną jeszcze jedne podejście do desek.

Raz jeszcze przejrzałem dokumentację jaką mam na temat B i postanowiłem dokonać małej modernizacji. Mam na myśli wieżę Anton. Według publikacji dalmierze zostały z niej zdemontowane na początku 1941 w styczniu lub lutym. W tym samym okresie nanoszono kamo belkowe i z bardziej charakterystycznych zmian, odwrócono kanały wentylacyjne przy wieży Bruno. Więc aby trzymać się wybranej przeze mnie wersji malowania jeszcze bez kamo, postanowiłem zamontować dalmierze na wieży Anton tak by być w zgodzie z faktami.

 

th_P1030964.jpg th_P1030965.jpg

 

Następnie pomaluję wieżyczki na jasno szaro tak jak wyglądały na stan z grudnia 1940. Niestety nie znalazłem nigdzie potwierdzenia, że w tym okresie dachy wież 380 mm były malowane na ciemny szary.

To na razie tyle, reszta wkrótce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle postanowiłem zrobić coś z pokładem tak by wyglądał on lepiej niż typowo "modelikowo". Szczerze mówiąc miałem obawy ale dałem się namówić do tego eksperymentu dzięki Wallaceowi i Macisso
I od razu wygląda lepiej, prawda ? Nie wiem czy nie powinieneś jeszcze czarną plakatówką doprawić tego - ale ja się na wash'ach nie znam, może eksperci się wypowiedzą...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przyszedł czas na kolejny upload z postępów w stoczni.

I tak na wstępie zaznaczę iż po wykonaniu wielu prób nie uzyskałem pożądanego efektu co do malowania pokładu więc postanowiłem, że zostaje jak ostatnio. Za to pomalowałem nadbudówkę główną. Oczywiście nie jest to jeszcze look finalny.

 

th_IMG_8019.jpg th_IMG_8022.jpg

 

Ruszyły również prace przy kominie. Niby powinno pójść łatwo a ile z tym było mordowania i mięsa poleciało....

Ale wstępnie prezentuje się następująco:

 

th_IMG_8013.jpg th_IMG_8007.jpg th_IMG_8006.jpg th_IMG_8003.jpg

 

Stocznia pracuje dalej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Alex304, miło patrzyć, jak postępy idą do przodu

 

Dzięki Wallace staram się pomału ale do przodu .

 

Tak, co by nie być gołosłownym skończyłem przemalowanie artylerii 380 mm, która nabrała już ostatecznego charakteru:

 

th_IMG_8044.jpg th_IMG_8042.jpg

 

Zmodyfikowałem również platformę Marsa na mostku admiralskim, gdyż jak wiadomo Academy uprościła wypraski maksymalnie

 

th_IMG_8051.jpg th_IMG_8050.jpg

 

Mam jedno pytanie do fachowców, czy lepiej jest lakierować pędzlem czy za pomocą aerografu? Czy jeśli tą 2 metodą to czy nie powstają pęcherzyki powietrza które mogą tak zaschnąć?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie do fachowców, czy lepiej jest lakierować pędzlem czy za pomocą aerografu? Czy jeśli tą 2 metodą to czy nie powstają pęcherzyki powietrza które mogą tak zaschnąć ?
Aerograf, zdecydowanie ! To o czym pisał prosiaczek.pl, najlepiej osiągnąć poprzez używanie papierów różnej gradacji i szpachli wypełniającej (w płynie). Jeśli chodzi o samo Aero, to polecam pryskanie mgiełką - kilka warstw pryskanych w odstępach 15 min i będzie igła

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję wszystkim za pomoc w temacie. Jak widzę zdania są podzielone ale na podstawie własnych prób stwierdzam, że i owszem aerografem jest ok szczególnie większe powierzchnie a i pędzelkiem też machnąć można co pomniejsze elementy.

Obecnie dopieszczam mostek admiralski i komin dopuszczając się licznych zmian szczególnie co chodzi o mostek. Jeszcze raz potwierdza się jak nie dokładne i mało związane z rzeczywistością są niektóre wypraski...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oto kolejny upload z postępów w stoczni.

Taaak... w końcu okleiłem blaszkami barbety wież Bruno i Cesar co zajęło sporo czasu i nerwów Fakt faktem, że powinienem zrobić to wcześniej byłoby łatwiej ale cóż...

Wiem, że nie jest do końca tak jak chciałbym by było ale

1. Jest to model Academy - blaszki robione do Revella

2. Jest to model Academy - wierność szczegółów niewielka

3. Jest to model Academy - twórczość własna niezbędna

 

Moim zdaniem i tak wyszło całkiem ok i myślę, że po pomalowaniu będzie nawet nieźle. Tyle mojej opinii oto foty:

 

th_P1030995.jpg th_P1030994.jpg th_P1030998.jpg th_P1030990q.jpg th_P1030989q.jpg th_P1030992q.jpg

 

Równorzędnie pracuję nad nadbudówką główną i kominem które są już na ukończeniu. Foty powyższych w następnym wejściu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wyszło Alex304. Na "płaskim" pokładzie zbyt wiele nie da się zrobić, zatem myślę że efekt który osiągnąłeś jest w zupełności zadowalający

 

Pozdrawiam

maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.