Skocz do zawartości

BISMARCK - Academy 1:350


Alex304

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 187
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Alex, widzę że idziemy podobną drogą w naszej dłubaninie. Łodzie oraz samoloty czekają już gotowe aż okręt opuści stocznie

Cały czas kibicuję i czekam na postępy. Jeśli mogę być w czymś pomocny wal jak w dym na pw, albo na gg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podobnie jak kilku innych kolegów, do modelarstwa powróciłem po ładnych kilku latach :-) . Urządziłem już swój warsztat i od dwóch lat coś tam sobie sklejam. Na początek poszedł Abrams w 1/35, teraz kończę Falcon'a Millenium w 1/144 (w żywicy). W magazynie czeka jeszcze sporo modeli w plastiku ale brakuje okrętów, które bardzo lubię... i ostatnio przyglądałem się skali 1/350. Szczególnie chciałbym skleić Bismarck'a i Yamato.

Tylko nie wiem jakiego producenta mam wybrać. Zależy mi na dobrym modelu jak najbardziej zbliżonego do pierwowzoru.

Ostatnio skłaniałem się do zakupu modeli firmy Tamiya ale w tym wątku widzę Academy i kilka dobrych słów o Revell'u.

Chętnie posłucham waszych opinii i uwag. Szczególnie porównanie Tamiya vs Revell.

 

Przepraszam, za mały OT :-), bo być może powinienem gdzieś indziej założyć wątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

W chwili obecnej w mojej stoczni trwają urlopy więc i postępów brak ale od września praca ruszy pełną parą .

Dzięki Macisso za oferowaną pomoc, w razie potrzeby chętnie skorzystam.

Odpowiadając koledze szadok, moim zdaniem najlepszym i najwierniej oddającym szczegóły jest model Revella. Jedynym minusem jest cena zestawu. Zaś Tamiya to niemal to samo co Academy, różnice są chyba minimalne a szczegółowość pozostawia wiele do życzenia...

Tak więc coś za coś, ale radość tworzenia jest ta sama

 

Pozdrawiam pozytywnie zakręconych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że w mojej stoczni bismark(Tamiya) czeka na fundusze na zakup zestawu Lion Roar to moge ci powiedzieć pare słów na jego temat.

Po pierwsze primo wypraski są z 1978r. i szczerze mówiąc pozostawiają wiele do życzenia. wypukłe deskowanie pokładu, brak akcesoriów(bulaje, koła ratunkowe i wszystko inne) co znajdowało się na nadbudówkach. Generalnie model do totalnego przerobienia i zmuszający do zakupu sporej ilości blach(w tym deskowanie wszystkich nadbudówek tamija pomineła ten szczegól). Jak chcesz zobaczyć co daje tamiya to zajrzyj do mojego warsztatu Tamiya Bismarck.

Jeżeli chodzi o Academy to nic innego jak skopiowana tamiya. Ztego co zauwarzyłem w in-boxach to ma inna podstawkę

Na chwilę obecną najlepszym produktem jest Bismarck od Revella jednak i on wymaga sporo pracy aby wyglądać realistycznie co możesz zobaczyć w warsztacie kolegi skell.

A decyzja należy do ciebie, czy zamierzasz zrobić model na szybko w miarę prezypominający orginał(revell) czy masz dużo wolnego czasu i cierpliwości (Tamiya i Academy)

Pozdrawiam i sory za ten OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, zdecydowałem się na Revell'a. Nawet już złożyłem zamówienie :-).

Widziałem gdzieś na forum, że są pokłady z drewna do tych modeli. Ale czy warto?

 

A czy w temacie Yamato, mogę liczyć na jakieś wsparcie? ;->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szadok

 

Witaj w klubie Bismarckowców.

 

Co do waloryzacji deskowania pokładu - moim zdaniem użycie drewnianych pokładów CNC nie bardzo pasuje do skali 1/350 - słoje są zbyt dosłowne, a kolor tez pozostawia wiele do życzenia, dodatkowo podnosi się poziom pokładu o wysokość materiału z którego zrobione jest deskowanie.

Efekt fajny - ale nie za bardzo realistyczny.

Uważam, że jeżeli już pokład drewniany to i tak do poprawek malarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich pozytywnie zakręconych po wakacyjnej przerwie

 

Dzisiaj mam szczególny upload tylko dla Bismarckowców!!

 

U W A G A, U W A G A, U W A G A, U W A G A!!!!!!

 

Na rynku wydawniczym pojawił się rodzynek, specjalne wydanie miesięcznika Militaria XX wieku z obszernym artykułem dotyczącym Bismarcka.

Ale smaczku dodaje fakt, że jest kilka rysunków w trójwymiarze!!

Do numeru dołączone są specjalne okulary do 3D. Dla mnie to prawdziwa bomba

 

Poniżej parę fotek, POLECAM!!!

 

th_P1030607.jpg th_P1030606.jpg th_P1030605.jpg th_P1030604.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wiekszość tych rysunków komputerowych można było obejrzeć wcześniej w monografiach AJ Pressu. Ale spoko że ktoś to odświerza. Wiem że jest strona internetowa do tych rysunków http://bismarck3d.prv.pl.

Powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam po dłuuuuuuugiej przerwie w stoczni!

 

Niestety nie mogłem przez pewien czas poświęcić czasu na swojego B ale mam nadzieję, że teraz będzie już do przodu. Macisso widzę, że już niemal skończyłeś pracę a wynik jest super .

Przez ten czas armada Bismarcków powiększyła się znacznie, górą DKM

.

Po zakupie mini zestawu Edka zwaloryzowałem z lekka parę elementów okrętu a na pierwszy ogień poszła oczywiście artyleria 380, 150 i 105.

 

th_P1030793.jpg th_P1030782.jpg th_P1030780.jpg

 

W końcu po żmudnym ślęczeniu przez kilka wieczorów zamaskowałem pokład do malowania.

 

th_P1030834.jpg th_P1030833.jpg th_P1030849.jpg

 

Niedługo postaram się załączyć fotki z dalszych postępów w stoczni

 

Pozdrawiam

(szczególnie flotę DKM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za elementy na 105 te po bokach? Szczerze mówiąc nigdzie na zdjeciach ich nie widziałem. tak pozatym to spoko widze że urozmaiciłeś troszkę swojego B w bulaje na nadbudówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za elementy na 105 te po bokach? Szczerze mówiąc nigdzie na zdjeciach ich nie widziałem.

Bo ich tam nie powinno być, a do tego kolorystyka całości artylerii jest delikatnie mówiąc abstrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym zamaskowaniem to jestem pod wrażeniem. Relingi się nie pogięły podczas przyklejania taśmy? A te części na wieżach do czego normalnie służyły? Fajnie że relacja znowu ruszyła takie przerwy w budowie dobrze nie robią, może się stać że nie pamiętamy o jakimś szczególe który później wyjdzie na jaw. Powodzenia w dalszej budowie z przyjemnością popatrzę na postępy.

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ich tam nie powinno być, a do tego kolorystyka całości artylerii jest delikatnie mówiąc abstrakcyjna.
Zostawiasz tę wariację na temat czy będziesz dążył do wiernego odwzorowania ?

...

I jeszcze jedno pytanie - będziesz dalej "rzeźbił" z pokładem czy zostawiasz jak jest ? ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Cóż trochę się zdziwiłem czytając wypowiedź kolegi kzugaja

A co to za elementy na 105 te po bokach?
ale w myśl że 1 obraz zastąpi 1000 słów niniejszym prezentuję:

 

th_105detail01_C37_0003.jpg th_105detail01_C37_0000.jpg th_105detail01_C37_0005.jpg

 

Odpowiadając koledze Gluś mój Bismarck robię na stan z początku 1941 czyli po pierwszej modernizacji wyposażenia ale jeszcze w barwach jednolitych bez maskowania, z wyjątkiem wieżyczek 380 mm rzecz jasna

Już na początku postanowiłem, że będę waloryzował wybrane elementy poza relingami oczywiście bez których nie wyobrażam sobie żadnego okrętu, tak by nie odbierać sobie przyjemności tworzenia. Podziwiam upór i drobiazgowość kolegów skell i Macisso którzy potraktowali temat bardzo poważnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie chodzi o to że po bokach 105-tek nie ma nic, chodzi o to że to co TY zrobiłeś nie przypomina niczego co tam jest. Po pierwsze za duże, po drugie inny kształt. co do kolorów wież artylerii głównej to powinny być calutkie szare łącznie z dachami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w myśl że 1 obraz zastąpi 1000 słów niniejszym prezentuję:

 

Z Twoim stwierdzeniem zgadzam się całkowicie ale tutaj pokazałeś render, a to dokładnie tak samo jak byś chciał się wzorować na innym modelu. Od czasu kiedy porównałem sobie kilka takich renderów, które nawet na historycznych forach powodują OCHY i ACHY z fotkami, przestałem uważać je za jakieś wiarygodne źródło.

Kolega ma tutaj rację bo jak zobaczyłem zdjęcia to moja pierwsza myśl brzmiała: "Co u licha robią na 105 dalmierze ?!?!". Może popraw to wedle tego rendera.

Ale kończę z offtopem i życzę powodzenia

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

Edit: Teraz zauważyłem, że dorobiłeś dalmierze do wszystkich 150-tek...

ech... jak uważasz ale troszkę mnie to razi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

No tak, dostało mi się parę słów krytyki ale to dobrze bo można wyjąć z tego coś konstruktywnego na przyszłość.

Co do malowania wież dział 380 mm to są sprzeczne informacje jedne źródła podają malowanie takie jak zrobiłem inne tak jak zauważył kolega Gluś były całe koloru szarego. I bądź tu mądry. Cóż mój B robię na przelom 40/41 roku jeszcze przed kamo belkowym.

 

A skoro mowa o kamo to informuję, że zrobiłem mojego na szaro...

 

th_P1030868.jpg th_P1030867.jpg th_P1030864.jpg th_P1030863.jpg th_P1030871.jpg

 

 

Czołem stoczniowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

I tak pod koniec tygodnia nadszedł czas by w końcu zdjąć maskowanie i zobaczyć co z tego wyszło. Moim zdaniem nie jest źle ale.... no właśnie, chyba muszę jednak zrobić coś z pokładem i tu odpowiadam koledze Wallace, powinienem machnąć washa. Mam nadzieję, że dotychczasowa praca nie pójdzie na marne ...

Nic to oto foty:

 

th_P1030892.jpg th_P1030891.jpg th_P1030890.jpg th_P1030889.jpg th_P1030877.jpg th_P1030893.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.