Skocz do zawartości

BISMARCK - Academy 1:350


Alex304

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 187
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

abir24A teraz odpowiadając Macisso i Michałowi15 co zamierzam podjąć w po zwodowaniu Bismarcka, zamieszczam fotkę:

 

th_pola.jpg

 

Pozdrawiam

 

cdn

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Masz u mnie kontener piwa za ten zestaw

Sam się do niego przymierzam, ale to dopiero po wypłacie

Faktycznie zestaw niedoceniany i pomijany , choć trzyma wymiary. Jednocześnie dużo....o pracy . Żaden bulaj nie jest na swoim miejscu , pas pancerza za krótki itd,itd....

I o to w tej zabawie chodzi, żeby się trochę namęczyć, inaczej nie było by satysfakcji A jeśli o mnie chodzi, to już sam fakt, że, jak wspomniałeś, trzyma wymiary, kwalifikuje Polę( ) do nabycia

 

Ps. Tak jeszcze a propos mej ukochanej Poli, koniecznie zaopatrz się w tę monografię: http://www.model-kartonowy.infoksiazka.pl/model,185866,profile_morskie-109_wloski_ciezki_krazownik_pola_z_1941_roku_limited_edition.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja moim zdaniem niezbędna. Zwłaszcza , że plikiem pdf dostaje się plany od razu w skali 1:350 . Dopiero konfrontacja modelu z planami pokazuje ile elementów trzeba zrobić samemu. Ja "zgoliłem" pokłady do czysta. Wycieram fornir do grubości kalki technicznej , robię drzwi metodą Zibiego , wiercę , szpachluje i szlifuje przygotowując się do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Masz u mnie kontener piwa za ten zestaw

Sam się do niego przymierzam, ale to dopiero po wypłacie

Faktycznie zestaw niedoceniany i pomijany , choć trzyma wymiary. Jednocześnie dużo....o pracy . Żaden bulaj nie jest na swoim miejscu , pas pancerza za krótki itd,itd....

I o to w tej zabawie chodzi, żeby się trochę namęczyć, inaczej nie było by satysfakcji A jeśli o mnie chodzi, to już sam fakt, że, jak wspomniałeś, trzyma wymiary, kwalifikuje Polę( ) do nabycia

 

Ps. Tak jeszcze a propos mej ukochanej Poli, koniecznie zaopatrz się w tę monografię: http://www.model-kartonowy.infoksiazka.pl/model,185866,profile_morskie-109_wloski_ciezki_krazownik_pola_z_1941_roku_limited_edition.html

 

Widzę, że nie jest tak źle jak myślałem Są jednak amatorzy Regia Marina, to dobrze. Może i na rynku nie ma prawie wcale modeli RM (nad czym ubolewam), to w moim przypadku uważam, że ten krążownik jest na prawdę ładną jednostką i bądź co bądź charakterystyczną.

Ostatnio ukazał się wydany przez Trumpetera RM Roma jeden z trzech największych i chyba najnowocześniejszych jednostek tego typu podczas II WŚ. Nie miały jednak możliwości na zrobienie "kariery"...

Wracając do RM Pola, mam chyba wszystko na ten temat co mogłem zdobyć, tj.:

1. Wydanie MSiO Włoskie krążowniki ciężkie Trento, Trieste, Zara, Fiume, Gorizia

i w formie elektronicznej:

2. Profile Morskie:109 Włoski ciężki krążownik POLA z 1941,

3. Warship Pictorial #23 Italian Heavy Cruisers of WWII;

 

Mam zamiar przystąpić do modelu od października br, jak na razie trwają prace wykończeniowe nad DKM Bismarck

 

cdn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj , że tylko Warship Pictorial zawiera kolorową wkładkę z podziałem poszycia pokładu stalowego. Są jeszcze rosyjskojęzyczne pozycje ale powielają te jakie posiadasz , mają plany bardziej uproszczone a te same zdjęcia gorszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No NARESZCIE!!! DKM Bismarck ukończony

Sporo czasu to zajęło i w terminie nie udało mi się zmieścić ale w końcu finito!!!!

 

th_dkm.jpg

 

Zdjęcie powyżej było dla mnie od początku wyznacznikiem. Stan na koniec 1940 roku. Zastosowałem w modelu tylko jeden zestaw waloryzacyjny + relingi + lufy. Mimo niedoskonałości niektórych wyprasek, starałem się wykonać jednostkę w miarę możliwości wiernie oddając jej stan na tamten okres. Oczywiście sami ocenicie jak mi to wyszło.

Zdjęcia gotowego modelu już wkrótce...

 

 

cdn..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja "zgoliłem" pokłady do czysta. Wycieram fornir do grubości kalki technicznej , robię drzwi metodą Zibiego , wiercę , szpachluje i szlifuje przygotowując się do roboty.

A może jakaś zajawka warsztatu?

Sorki za offtop, już nic nie mówię

No i gdzie ta galeria? Wiem, że dużo wody od ogłoszenia wcielenia do służby nie minęło, ale my czekamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.