Skocz do zawartości

Temat techniczny - szablony, kalki, dostępność modeli


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano listami poleconymi priorytetowymi komplety kalkomanii wysłane zostały do następujących osób: blitzaaa, arrchi, Doberman, thefly22, Bialabilagra, Cinekf1

Mam nadzieję, że poczta dobrze się sprawi i niedługo otrzymacie przesyłki.

Gdyby coś z przesyłką się nie zgadzało to proszę o kontakt - sprawdzałem każdą przed zaklejeniem koperty ale jestem tylko człowiekiem i nie można wykluczyć, że się nie pomyliłem.

Do każdej koperty dorzuciłem po jednej instrukcji drukowanej.

Gdyby ktoś potrzebował to mogę udostępnić także wersję elektroniczną w PDF-ie.

 

Dla pierwszych szczęśliwców dołożyłem także mały bonus - części kalkomanii "z pierwszego tłoczenia" czyli pomalowane preparatem Microscale rozcieńczanym specyfikiem Tamiyii o którym pisałem wcześniej i z małymi skazami na powierzchni oraz pierwszą wersję masek ciaśniej upakowaną i bez elementów na koła.

 

Kolejne komplety są w trakcie "produkcji" i niebawem będą gotowe

 

Pozdrawiam,

Sławko.

 

Edit:

Podmieniłem na serwerze Picasy rysunki robocze instrukcji na kopie finalne (pliki mają te same nazwy). Proszę więc admina by w miarę możliwości odświeżył rysunki z mojego postu z dnia 22 maja i usunął fragment tekstu - ", szkice robocze poniżej" a także ostatnie zdanie pod rysunkami. Thx

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 358
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nieeeee no jestem pod straszliwym wrażeniem. Przesyłeczka przyszła, super bezpiecznie zapakowana. Maseczki i kaleczki paluszki lizać. Sławko, pomyśl czy aby się takimi rzeczami profesjonalnie nie zajmować, bo w rzeczy samej wiele firm mogłoby się od Ciebie uczyć . Mistrzostwo. Wielkie DZIĘKI i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łubu Dubu, Łubu Dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu - to napisałem ja Doberman

 

Wszystko pierwsza klasa! (od wykonania kalkomani, masek, po sposób zapakowania)

 

Dziękuję Sławko!

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławko, mistrzostwo świata, wykonałeś kawał wyśmienitej roboty

Stwierdzam, że to najlepiej wydane 25zł w moim życiu

 

Bardzo dziękuję

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że moja praca wam się podoba

Mam nadzieję, że prace z tą kalkomanią także pozostawią miłe wrażenia.

Nieeeee no jestem pod straszliwym wrażeniem. Przesyłeczka przyszła, super bezpiecznie zapakowana. Maseczki i kaleczki paluszki lizać. Sławko, pomyśl czy aby się takimi rzeczami profesjonalnie nie zajmować, bo w rzeczy samej wiele firm mogłoby się od Ciebie uczyć . Mistrzostwo. Wielkie DZIĘKI i pozdrawiam.

Projekt powstał okazjonalnie ale przysporzył mi sporo doświadczenia i satysfakcji. Niewykluczone, że jeszcze coś kiedyś zmajstruję podobnego

Problemem jest tylko ilość wolnego czasu , którego niestety nie mam w nadmiarze. Żeby całkiem oddać się projektowaniu kalkomanii to musiałbym zrezygnować z obecnego źródła stałego dochodu a to jak na razie nie bardzo mi odpowiada. Niemniej jeśli wpadnie mi do głowy jakiś ciekawy pomysł i uda mi się go zrealizować to na pewno jeszcze o tym usłyszycie

 

Edit:

Jeszcze kilka takich pochwał i zacznę się jak buraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem na serwerze Picasy rysunki robocze instrukcji na kopie finalne (pliki mają te same nazwy). Proszę więc admina by w miarę możliwości odświeżył rysunki z mojego postu z dnia 22 maja i usunął fragment tekstu - ", szkice robocze poniżej" a także ostatnie zdanie pod rysunkami. Thx
Zdanie usunięte, co do zdjęć, jeśli podmieniłeś pliki i są o takich samych nazwach, to wystarczy, aby każdy z przeglądających odświeżył sobie przeglądarkę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do mnie też dzisiaj dotarł Pan listonosz i przyniósł wielką kopertę. A w niej super zestaw. Naprawdę jestem pod wrażeniem. Kaleczki super i maski. też. Teraz jeszcze tylko rzeczona tutka i jak czas pozwoli, to do roboty.

Sławko, jesteś mistrz.

PS. Niema ktoś czasu w sprayu, żeby było jak się wziąć za ten model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra wyglada ten Embraer w naszym malowaniu. Teraz pozostaje tylko dobyć takiego i uśmiechnąć sie do Lucasa i Sławka

 

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowego nabytku lotniczego RP to jeśli czegoś nie pomyliłem to chyba to:

http://authentic-airliners.de/1-144-kits/1-144-e-175-kit/

Model co prawda jest tylko cenowo niezbyt atrakcyjny będzie.

Ceny nie podano wprost ale inne modele na tej stronie to za mniej więcej 40 Euro są plus koszty wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowego nabytku lotniczego RP to jeśli czegoś nie pomyliłem to chyba to:

http://authentic-airliners.de/1-144-kits/1-144-e-175-kit/

Model co prawda jest tylko cenowo niezbyt atrakcyjny będzie.

Ceny nie podano wprost ale inne modele na tej stronie to za mniej więcej 40 Euro są plus koszty wysyłki.

Szkoda tylko, że na stronie podają że: "Due to lack of demand the E175 and Viscount 700 kits are not available in the near future.", co oznacza "Ze względu na brak popytu na E175 i V700 zestawy te nie będą dostępne w najbliższej przyszłości"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też przyszły kalki.

Kawał dobre roboty panowie.

Jak autorzy wyrażą zgodę to mogę wrzucić porównanie obu zestawów, bo mam kalki o Lukasa i od Sławko.

pozdr

 

 

edit.

nie zauważyłem że dostałem gratis "ze skazą", w którym skazy nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów i zapytuję, czy widzieli to?

 

http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=57&t=44933&st=0&sk=t&sd=a

 

Bo ja bym chciał coś takiego, znaczy skala 1:72 (około 60cm długości), ale ni cholerę nie mogę dopatrzeć się, co to za firma robi ten model.

 

Zwróćcie uwagę, że na tej relacji ktoś rzuca nawet propozycję pomalowania modelu właśnie w nasz "rządowy". Tak czy inaczej, wie ktoś, co to za producent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jak autorzy wyrażą zgodę to mogę wrzucić porównanie obu zestawów, bo mam kalki o Lukasa i od Sławko...

Pamiętajcie, że pierwsza wersja od Lucasa była robiona tak by jak najszybciej rozpocząć projekt. Przy wersji drugiej bez pośpiechu poprawiałem detale wzorując się na znalezionych w necie zdjęciach by były dokładniejsze. Lukas pomagał przymierzając je do modelu i poprawiając tak by pasowały wymiarowo. Jak już się wydawało, że jest dobrze to wypatrzyłem detal, który jednak nie do końca pasował do zdjęć i znowu poprawki... kolejne przyglądanie się zdjęciom ... i kolejne poprawki ... i tak jeszcze kilka razy

I tak powstała wersja 2

Wszystko dlatego, że nie miałem modelu bo pewnie przestałbym się wpatrywać w zdjęcia a zamiast tego zaczał budowę modelu.

 

Witam szanownych kolegów i zapytuję, czy widzieli to?

 

http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=57&t=44933&st=0&sk=t&sd=a

 

Bo ja bym chciał coś takiego, znaczy skala 1:72 (około 60cm długości), ale ni cholerę nie mogę dopatrzeć się, co to za firma robi ten model.

 

Zwróćcie uwagę, że na tej relacji ktoś rzuca nawet propozycję pomalowania modelu właśnie w nasz "rządowy". Tak czy inaczej, wie ktoś, co to za producent?

W tym wątku już coś na ten temat było - dla przypomnienia:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No to kiedy rusza ten projekt budowy tutki?? Z kalkami posżło bardzo sprawnie ale to dopiero początek. Ja od razu mówię, że na chwilę obecną nie dam rady ruszyć z budową, nawal obowiąków mnie przytłacza. Ale chętnie bym podejrzał, jak powstają miniaturki rządowej tutki.

 

Kto może niech rusza

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam całą sklejoną do kupy i wyszpachlowaną

Ale akumulatory w aparacie odmawiają posłuszeństwa ( z resztą akumulatory w moim organizmie też )

Może dziś coś Wam cyknę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o uaktualnioną listę oczekujących jeszcze?

Z moich wyliczeń wynika, że oczekujący są jeszcze:

Monthy

arreis

duders

norbi

Pawel90

mydlo

tomaszekpoz

Solbus (wspominał, że chce zrezygnować)

Bercik

JW

lucass_krk

b.aleksandrowicz

szogun

oloski (od miesiąca nie odebrał wiadomości prywatnej więc chyba nie ma co go liczyć)

dp

Ritter

Mam nadzieję, że nikogo z list nie pominąłem. Pozostali już są obsłużeni lub po wpłacie przed wysyłką.

 

Ja niestety nadal czekam na dostawę modeli.

 

Edit: autokorekta listy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.