Skocz do zawartości

Przygoda z "Bismarck Revell 1/350"


Macisso

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 445
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

AAAAaaaa.....

 

MACIEK!!! Jestem w szoku, krzycząc prawie z zaświatów...

Nie było mnie dłuższą chwilę, a tu....!!!! Model wygląda obłędnie! Szacunek wielki! Rządzisz!

 

Piękna ta Twoja Zebra! Widzę, że galeria niedługo oj niedługo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał15 olinowanie wykonuję z ramek ciągnionych na nitki.
Czyli jednak wypraski, a nie żyłka wędkarska ? Opowiedz coś o technice, trzymasz nad palnikiem i wydłużasz do potrzebnego rozmiaru ?

...

A model Ci wychodzi obłędny

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wallace. Fajnie że znów zaglądasz

Czyli jednak wypraski, a nie żyłka wędkarska ? Opowiedz coś o technice, trzymasz nad palnikiem i wydłużasz do potrzebnego rozmiaru ?

Dokładnie. Po testach doszedłem do wniosku że ten materiał lepiej się zachowuje. Technika wyciągania wygląda troszkę inaczej. Podpalam koniec ramki na kilka sekund, potem zdmu:bip:ę i przytykam do kawałka deseczki. W zależności jak szybko odciągam tak gruba wychodzi nitka. Po krótkim treningu można dojść do niezłej wprawy i wykonywać dość precyzyjnie pożądaną średnicę linki. Trzeba tylko po każdym razie odciąć osmoloną końcówkę, bo przy kolejnej wejdą nam śmieci na linkę i trzeba będzie papierkiem ściernym poprawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macisso Czasem jak czytam takie zeczy to nie moge wyjsc z podziwu czego t ludzie nie wymysla ;)

Ale powiedz to chyba troche sztywne wychodzi czy sie myle

Nie mam chwilowo wolnych ramek jeszcze ale spruboje napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macisso, niestety tylko w roli widza - od 2 tygodni cierpię na jeszcze większy brak czasu (+delegacje)...

...

Mam 2 szybkie pytania odnośnie rozciągania ramek nad ogniem:

- jaką masz gwarancję, że uda Ci się zrobić olinowanie takiej samej średnicy ? Musisz przecież za każdym razem przy rozciąganiu danej wypraski "porównywać" ją z tymi, które już służą za olinowanie...

- co Cię powstrzymało przed rozwiązaniem plecionki lub żyłki wędkarskiej ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jaką masz gwarancję, że uda Ci się zrobić olinowanie takiej samej średnicy ?

Tak jak pisałem jest to kwestia wprawy. Po kilku próbach jestem w stanie wykonać dokładnie taką jak chcę. A nawet jak się nie uda to można próbę powtórzyć. To nic nie kosztuje

 

- co Cię powstrzymało przed rozwiązaniem plecionki lub żyłki wędkarskiej ?

Rozciągnięte ramki lepiej dają się układać. Nie do końca wiem jakim przykładem to poprzeć, ale dla mnie jest to wdzięczniejszy materiał do pracy Standardowo nie mogłem się powstrzymać i zamiast składać dźwig okrętowy cały czas dłubię linki. Jutro wrzucę jakieś fotki z postępów...

A Tobie Wallace życzę czasu na składanie

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na fotki czekamy bo to już 2 tygodnie zostały

No właśnie... Czasu coraz mniej, a pracy jeszcze zostało. Ale walczę dzielnie i każdego dnia coś tam dłubię. Tak jak zapowiadałem prezentuję fotki tego co udało mi się zrobić z olinowaniem. Nie jest to odtworzenie oryginału w tej kwestii, ale starałem się żeby było zbliżone do tego co (jak mi się wydaje) było na Bismarcku:

_DSC0178.jpg

_DSC0185.jpg

_DSC0187.jpg

_DSC0188.jpg

_DSC0189.jpg

_DSC0181.jpg

 

Jest jak jest. Może coś jeszcze dorobię/poprawię. Puki co dłubię dalej brakujące elementy. 3majcie kciuki żebym się wyrobił

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kami, DIeSEL-20 trzymajcie i nie puszczajcie

 

Oby tylko nie skończył, jak pierwowzór...

Będę go trzymał z dala od okrętów Royal Navy

Macisso??Dajesz korepetycje?

Mua???? No zdecydowanie są lepsi na forum i obaj mogli byśmy się od nich uczyć, ale jeśli masz jakieś pytania to z przyjemnością odpowiem

 

Zatem idę dłubać dalej

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No no, te linki ciągnione z ramek (niezła technologia) wyszły całkiem ok. Wiem, że niełatwo je zamocować bo są cokolwiek kruche i łamliwe.

Jednak poradziłeś sobie i efekt jest satysfakcjonujący nie tylko mnie zapewne

 

Pewnie z relingami czekasz na sam koniec. A i jeszcze jedno pytanie: całość już polakierowałeś czy dopiero na finał ?

 

Pozdrawiam

Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty Macisso!

 

Nie jestem ekspertem od olinowania Bismarcka (jeszcze nie jestem ;-)), ale powiem, że super się prezentuje wykonany przez Ciebie takielunek.

 

Trzymam kciuki za szybkie dokończenie prac wykończeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z relingami czekasz na sam koniec. A i jeszcze jedno pytanie: całość już polakierowałeś czy dopiero na finał

Relingi na koniec. Lakier również. Troszkę podmucham powietrzem na pyłki kurzu które gdzie nie gdzie osiadły i matem wszystko

 

Nie mniej dziękuję za miłe słowa Tobie i skell-owi. Mam świadomość że olinowanie na "B" było dużo bardziej skomplikowane i rozbudowane, ale zostanie tak jak jest Teraz dłubię dalej.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ponieważ czeka mnie montaż nadbudówki rufowej poszperałem w materiałach na ten temat i tak przeglądając m.in. Twoją relację zauważyłem małą nieścisłość dot. działek...

 

Mianowicie:

 

th_Macisso-1.jpg

 

Na rufie działka 20mm znajdujące się na nadbudówce zostały zmienione w kwietniu 1941 na działka 20mm Flak C/38 na lawecie lądowej:

 

th_thumbs_20mmC30Detail02_0000.jpg

 

Dobrze że zostało jeszcze trochę czasu to pewnie stoczniowcy zdążą przezbroić stanowiska na czas

 

Powodzenia i trzymam kciuki za dotrzymanie terminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa za spostrzegawczość, jak i za wiedzę na temat wyposażenia Bismarcka. Nie mniej działko 20mm na platformie lądowej będzie zamontowane o jeden poziom wyżej i tam też jest jego miejsce

_DSC0026-1.jpg

Nie mniej dziękuję Alex304. Poza tym jak byś się zaczął dopatrywać, to pewnie mnóstwo nieścisłości by wypłynęło... Może lepiej nie szukaj

 

Pozdrawiam i do usłyszenia

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt zwracam honor. Zmylił mnie ten jeden poziom.

 

Poza tym jak byś się zaczął dopatrywać, to pewnie mnóstwo nieścisłości by wypłynęło... Może lepiej nie szukaj

 

Nie szukałem , a tak myślę, że nie ma modelu który by idealnie odzwierciedlał oryginał. Podejrzewam, że i tak Twój B jest dużo dokładniejszy od tego który ja robię choćby ze względu na producenta jak i użyte zestawy waloryzacyjne. Ale nic to i tak najważniejsze jest to, że każdy jest ten sam ale nie taki sam

 

Pozdrawiam (p.s: jeszcze tylko 3 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nic to i tak najważniejsze jest to, że każdy jest ten sam ale nie taki sam

Dokładnie

Właśnie

 

jeszcze tylko 3 dni Very Happy

 

A ja już nie mogę się doczekać !!!

 

 

 

 

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex304 napisał:

jeszcze tylko 3 dni Very Happy

 

 

A ja już nie mogę się doczekać !!!

Hola hola mości panowie. Jeszcze 9 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.