Skocz do zawartości

Przygoda z "Bismarck Revell 1/350"


Macisso

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko. Kwestia gustu

...

Drewniany odcień szalup jest jak najbardziej prawidłowy ponieważ były one pozostawione w naturalnych kolorze drewna - lakierowanym.

...

Panowie, nie mówię że źle to wygląda. Po prostu nastawiałem się na jaśniejszy kolor - jak pokładu... ale jak mówię: to drobnostka - całość prezentuje się piorunująco.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 445
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj maciek widzę kawal dobrej roboty dawno mnie nie było tutaj ponieważ miałem w domu generalny remont . bosko wygląda twój "B" jeżeli mogę coś pomóc w kwestji linowania burt na całym okręcie to polecam nić nylonową dostępną jest na allegro jest cieńszą niż najmniejsza żyłka wędkarską powiem ci tak ja na początku używałem tez żyłki ale szybko odpuściłem ponieważ żyłka nie jest elastyczna i np. jak będziesz na nawlekaniu żyłki np. na 20 słupku burtowym i ci się zblokuje bo żyłka jest sztywna a nić nylonowa jest dużo bardziej elastyczna uwierz mi to ja straciłem na olinowanie go dookoła prawie 4 dni a przy twojej skali będzie jeszcze gorzej podejrzewam . dlatego wlaśnie polecam nic nylonową ze względu choćby nawet dla spokojniejszej pracy nad tym etapem

POZDRO !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Do walk z olinowaniem powoli się zbliżam, zatem postaram się nabyć wymienioną przez Ciebie nić.

Udało mi się przebrnąć przez nawał pracy, a to oznacza że niebawem pojawią się postępy w nieco już przykurzonym wątku

Za 2 tygodnie mini rok od rozpoczęcia budowy. Mam szczerą nadzieję że uda mi się zakończyć walki na 70-tą rocznicę zatopienia okrętu. 3majcie kciuki ;)

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

Tak jak zapowiadałem leniwi stoczniowcy zostali zagonieni do pracy. Po przebiciu się przez pajęczyny stocznia znów ruszyła

I tak zabrałem się za lżejszą artylerie przeciwlotniczą:

Zestaw LionRoar w tym aspekcie jest mocno rozbudowany. Nie ukrywam że trzeba się przy tym mocno nagimnastykować. Ale jak zawsze warto. Z resztą sami zobaczcie.

Poczwórny karabin maszynowy:

_DSC07603.jpg

 

I już po malowaniu na miejscu. Zniecierpliwiona załogo od razu zajęła pozycje na wykończonych kondygnacjach :

_DSC07644.jpg

_DSC0765-1.jpg

_DSC0766-1.jpg

_DSC07672.jpg

 

Kolejne dwa już posklejane. lufy wykonane zostały z drucika:

_DSC07604.jpg

_DSC07623.jpg

 

No i na dziś tyle. Teraz przede mną wyjazd, ale po weekendzie dalsze walki i postępy (mam nadzieję )

 

Pozdrawiam i do usłyszenia

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cacy tylko załoga jakaś plaskata. Osobiście mam wątpliwości czy użyć podobnej w 700-ce i może tam przejdzie ale tu raczej powinieneś użyć figur żywicznych albo zrezygnować całkowicie z załogi. Te płaskowniki tylko zepsują obraz całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cacy tylko załoga jakaś plaskata.

Ano płaska, płaska..... Może coś pomyślę w tym temacie..... Po prostu taką kupiłem z zestawem "Edka".

Ale w 1/700 raczej da radę

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cacy, tylko te "poczwórnie sprzężone karabiny maszynowe" to de facto działa kalibru 20 mm, w tym wypadku typ C/35 na lawecie C/38, czyli słynne Vierlingi w swej wcześniejszej wersji

Te podwójne to działa 37mm C/30 na lawecie C/30

 

pozdrawiam,

Forest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cacy, tylko te "poczwórnie sprzężone karabiny maszynowe" to de facto działa kalibru 20 mm, w tym wypadku typ C/35 na lawecie C/38, czyli słynne Vierlingi w swej wcześniejszej wersji Cool

Te podwójne to działa 37mm C/30 na lawecie C/30

Naturalnie że tak jak piszesz. Proszę mi wybaczyć tą wpadkę

A no i zastanawia mnie czemu ostatnio wszyscy zaczynają post od "wszystko cacy"

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wszystko .... , ale fakt faktem, że praca niemal na ukończeniu. Jeżeli już wpuściłeś załogę tzn, że zaraz okręt będzie testowany. Czyżby strzelania na Bałtyku

Drobiazgowa robota z tymi działkami plot ale jak wszystko nieźle Ci wyszło.

Trzymam kciuki za dotrzymanie terminu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za dotrzymanie terminu.

Dziękuję Alex304. Wiara innych może na mnie wpłynąć mobilizująco Po weekendzie ruszam z dalszą budową.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no i zastanawia mnie czemu ostatnio wszyscy zaczynają post od "wszystko cacy"

No bo ciężko się do czegoś przyczepić i się szuka na siłę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macisso, co ja będę pisać, że jest cacy... Spytam o coś innego, kiedy zabierasz się za olinowanie ?

...

Olinowanie będzie dla mnie jednym z najciekawszych elementów budowy okrętu. Jednocześnie mocno obawiam się tego etapu. Nie mniej zanim to nastąpi chce obsadzić na miejsca wszystkie drobne elementy jakie mi zostały do zamontowania. No a potem już nie będzie wyjścia

Jak czas pozwoli, do końca kwietnia uporam się z drobnicą i będziemy walczyć z olinowaniem Panowie

Niestety mam bardzo skąpą wiedzę jeśli chodzi o w/w etap, zatem będę tu liczył na Waszą pomoc.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macisso chyba pisałem Ci że pomogę ale jakoś tak mi schodzi z przygotowaniem paczuszki dokumentacji do sznureczków. Postaram się zmobilizować w najbliższych dniach.

Pamiętam Gluś i cierpliwie czekam. Nie śpiesz się specjalnie

Macisso, ciekawi mnie jak sobie poradzisz, jaką technikę wybierzesz no i z czego będziesz robił liny

Wydaje mi się że nie będzie to technika ciągniętych ramek. Choć jest bardzo wdzięczne to jednak problematycznym będzie zachowanie stałej średnicy wśród lin. Przetestuję sposób jaki podesłał mi Civic_PL z nicią nylonową. Może to będzie strzał w dziesiątkę . A jeśli nie to pozostaje żyłka wędkarska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie będzie to technika ciągniętych ramek. Choć jest bardzo wdzięczne to jednak problematycznym będzie zachowanie stałej średnicy wśród lin. Przetestuję sposób jaki podesłał mi Civic_PL z nicią nylonową. Może to będzie strzał w dziesiątkę . A jeśli nie to pozostaje żyłka wędkarska.
Ja też będę rezygnować z ramek. Nić nylonowa kojarzy mi się z rozpruwaniem damskich pończoch Ja skuszę się na cienką żyłkę wędkarską

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich.

Do świąt mam troszkę wolnego czasu, zatem bez namysłu przysiadłem do modelu. Terminy gonią, a robota idzie powoli. Zatem dziś na ruszt poszły działa 37mm. Postanowiłem pobawić się w robótki taśmowe i od razu 6 sztuk poskubałem. Prawie w całości składają się z zestawu LionRoar. Z Revella został się tylko 1 mały element na którym obsadzone są lufy. Fotki:

_DSC0020-1.jpg

_DSC0019.jpg

_DSC0018-1.jpg

Jutro dokleję brakujące krzesełka i do lakierni Kolejny etap to pojedyncze 20-stki w ilości bodajże 12 szt.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robótka naprawdę piękna, ale nie zastanawiałeś się nad lekkim chociażby oszlifowaniem tych plastikowych części? Wygląda to jak przesunięcia formy

 

pozdrawiam,

Forest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.