Skocz do zawartości

2x "Foczka" 190 1:48


RH

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ukrywam że jest to mój najbardziej ulubiony samolot (oczywiscie poza "pierwszaczkami") Po prostu podoba mi się ta konstrukcja. To też bez żadnych oporów przystąpilem do klejenia samolotu.Żeby bylo szybciej od razu postanowiłem skleić 2 sztuki. Jako że oba byly z firmy Revell/Dragon to nie mialem klopotow z kombatybilnoscią części w obu zestawach.

Jeden z nich skleiłem jako Fw-190 A-8 z 10/Jg54 "Grunherz" ,którego pilotowal Karl Brill .okres lato 1944 Lemberg/Polska.

Natomiast drugi to Fw190 G8 z II/SG 10 Maj 1945 Bad Aibling.

Co do samych modeli to raczej cudow nie należy się spodziewac ,jako że są to już dość spracowane wytloczki Dragona ,co za tym idzie troszkę nalezy sie namęczyć z pasowaniem częsci.Kiedyś to byl jeden z lepszych modeli tego samolotu ,a teraz jest niestety w klasie sredniej (pare firm lepiej go wykonało ,a raczej staranniej) No cóż to się lubi co się ma ,i z tą dewizą postanowilem jako tako je skleic ,a co wyszlo to sami zobaczycie

P4260592.jpg

P4260593.jpg

P4260594.jpg

P4260595.jpg

P4260596.jpg

P4260597.jpg

P4260598.jpg

P4260599.jpg

P4260600.jpg

P4260601.jpg

P4260602.jpg

P4260603.jpg

P4260604.jpg

P4260605.jpg

P4260606.jpg

P4260607.jpg

P4260608.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foczki jak najbardziej OK, ale jesli idzie o sposób ekspozycji i robienia zdjęć to jestem na "nie". Pomijając iglaka w tle, przy tej ilości zdjęć mógłbyś dać trochę zbliżeń na detale (np okolica kabiny, podwozie itp), bo same plany ogólne są dość nudne... I nie pozwalają się przyjrzeć ani ocenić wirtuozerii modelarza!

 

Dla ścisłości przydałoby się podać jaka to skala. Nie każdy jest zorientowany w ofercie Revella i Dragona, moge się tylko domyślać, że to 1/48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się zbytnio na Fokach, ale Twoje (z estetycznego punktu widzenia) wyglądają bardzo przyjemnie. Szczególnie ta mocno podwieszona przypadła mi do gustu. Nie wiem może po Thunderbolcie tak mi zostało z tymi obładowanymi zakupowiczkami

Czystość sklejenia, gładkość powierzchni i nienachalna wykończeniówka, to już Twoje znaki firmowe.

 

Oby tak dalej! Co masz następnego w planach?

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie- iglak musi być, to już tradycja. Ten Lemberg- nie o Lwów chodzi przypadkiem?

Modele ładne, ze wskazaniem na Jabo... ta bomba wchodzi w skład zestawu?

Tak ,w zestawie Revlla jest jedna i druga wersja wraz z bombą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się zbytnio na Fokach, ale Twoje (z estetycznego punktu widzenia) wyglądają bardzo przyjemnie. Szczególnie ta mocno podwieszona przypadła mi do gustu. Nie wiem może po Thunderbolcie tak mi zostało z tymi obładowanymi zakupowiczkami

Czystość sklejenia, gładkość powierzchni i nienachalna wykończeniówka, to już Twoje znaki firmowe.

 

Oby tak dalej! Co masz następnego w planach?

 

Pozdrawiam

Kornik

Teraz jakas :"rurka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KWP RH&RH wypuściła kolejne piękne modele. Patrząc na Twoją pracę nie odnosi się w ogóle wrażenia, że to co oglądamy finalnie, okupione jest wieloma godzinami spędzonymi przy budowie.

Lekkość panie, lekkość i przyjemność oglądania, pewnie na żywo wyglądają jeszcze lepiej. Widziałem na żywo fokę Artura D, jest różnica.

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KWP RH&RH wypuściła kolejne piękne modele. Patrząc na Twoją pracę nie odnosi się w ogóle wrażenia, że to co oglądamy finalnie, okupione jest wieloma godzinami spędzonymi przy budowie.

Lekkość panie, lekkość i przyjemność oglądania, pewnie na żywo wyglądają jeszcze lepiej. Widziałem na żywo fokę Artura D, jest różnica.

 

Pozdrawiam Jarek

 

Milo mi to słyszeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również bardzo się podobają Foczki , nienaganne malowanie , delikatne przejścia kolorów i cieniowanie linii , bardzo fajnie wygląda też równiutkie satynowe wykończenie powierzchni . Ogólnie wszystko super lecz brakuje mi zbliżeń żeby dostrzec szczegóły , z daleka wygląda ok , myślę że z bliska też lecz tego nie widać . Aha i może na zbliżenia nie załapał by się słynny iglak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banny... odczep się od iglaka bo on ma swoich wiernych fanów

 

I torba z azotoksem też, choć ostatnio nie pokazuje się na zdjęciach.

Ale wracając do twoich prac.

Choineczka zdrowo rośnie, baranek na ściankach czyściutki. Więc wszystko jest w należytym porządeczku.

Samolociki krzyżackie, wykonane ładnie ale nie poprawne historycznie.

Śmigiełka jak zwykle się nie kręcą, szkoda, ale jak wiem nie jesteś fanem mechanizacji w modelarstwie.

Gratuluje kolejnych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.