Jump to content

Soviet Fighter MiG-3


mateuszcholewka
 Share

Recommended Posts

jak żeś ty pomalował tego sprzęciora? wydechy!! no i malowanie podaj proszę jakieś źródło.

Link to comment
Share on other sites

mm.... szary na okapotowaniu silnika powinien być prawie czarny.... taki panzergrau....a co do końcówek skrzydeł to faktycznie są różne interpretacje zdjęc czarno-białych ale raczej przyjmuje się że były one czerwone. A wydechy faktycznie.... :(

Link to comment
Share on other sites

hehe panowie co do malowania nie ma sięco spierać... ile książek tyle interpretacji, czy polskie, czy zachodnie, czy ze wschodu... i skrzydła góra, i dół, i silnik, i stateczniki poziome.... już tyle interpretacji znalazłem jak swojego dłubałem że sam się do siebie zacząłem śmiać pewne jest tylko to że skrzydła były innego koloru i że miał fabryczne białe malowanie.

 

ale ale !! malowanie wyszło ci ok, wygląda że równomiernie farba siadła, ale co to się stało tej gwieździe na kadłubie?? fakt zestawowa jest troche ponadrozmiarowa ale takie spontaniczne rozwiązywanie problemu to nie uchodzi ! i chyba zapomniałeś o kaleczce na osłonie silnika...

pozdrawiam!

 

p.s. moje maleństwo

http://i743.photobucket.com/albums/xx76/wuwumaster/MiG-3/mig29.jpg

(model Revella to parodia MiGa-3 więc malowanie bardziej dla efektu niż dokładne...)

Link to comment
Share on other sites

na gwiazde troche farby kapnęło

 

nie nie , nie zrozumiałeś mnie, popatrz na gwiazdę na kadłubie na pierwszym zdjęciu, powinna być pionowo a Ty ją obróciłeś o jakieś 30 stopni zgodnie z ruchem wskazówek zegara... wiem że ta gwiazda jest duża i ciężko ją zmieścić ale na pewno nie powinna być obrócona... no i maszt anteny gdzieś wcięło, ale jak na pierwsze malowanie to OK (ja robiłem na początku straszne zacieki...)

pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Constructor napisał:

To ten "wynalazek" z Revella? Smile

 

 

Tak

 

Czyli zvezda.... Poza przodem kadłuba malowanie ok, tylko fotki oczy kaleczą ;)

Szkoda tylko, że to co się znalazło w pudełku Revell'a to nawet tragedią nie idzie nazwać. Czasami patrząc na to co Revell pakuje do pudełek, to zastanawiam się gdzie jest ta niemiecka precyzja...

Link to comment
Share on other sites

Czasami patrząc na to co Revell pakuje do pudełek, to zastanawiam się gdzie jest ta niemiecka precyzja... Smile

 

widzisz firma adresuje pewne swoje modele do początkujących, którym dokładność nie robi takiej różnicy jak cena czy (co by nie mówić względnie dobra) sklejalność i jakość tworzywa, niektóre firmy obrały niemal tylko taki kierunek (polski zts - kiepskie w rozumieniu modelu redukcyjnego, ale bardzo tanie i w większości sklejalne) i jakoś z tego żyją, Revell jak od lat widać tłoczy i zabawki na ZPT i modele redukcyjne, a nasza w tym głowa żeby kupić to czego szukamy pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

wuwumaster szkoda tylko, że pod logiem Revell znajdują się precyzyjnie wykonane modele, a czasem badziew. Najbardziej jest to irytujące w sklepie zabawkowym: "proszę nie otwierać opakowania!"

Link to comment
Share on other sites

heh no trudno się z tobą nie zgodzić... cóż poradzić - firma żeby istnieć musi zarabiać taka polityka, kilka badziewi zarabia na opracowanie jednego porządnego modelu... ale po to mamy fora żeby unikać kupowania knota pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Przyczepię się do tytułu wątku - czy nie lepiej by było gdyby wyglądał tak :

 

"Mikojan Gurewicz MiG-3 - 1/72 - Revell"

 

bądź tak :

 

"Radziecki myśliwiec MiG-3 - 1/72 - Revell"

 

Wybaczcie że się czepiam, ale w niektórych przypadkach anglicyzmy są co najmniej nie na miejscu, tym bardziej że tytuł wątku można zredagować po polsku.

 

PZDR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.