Skocz do zawartości

Soviet Fighter MiG-3


mateuszcholewka

Rekomendowane odpowiedzi

jak żeś ty pomalował tego sprzęciora? wydechy!! no i malowanie podaj proszę jakieś źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mm.... szary na okapotowaniu silnika powinien być prawie czarny.... taki panzergrau....a co do końcówek skrzydeł to faktycznie są różne interpretacje zdjęc czarno-białych ale raczej przyjmuje się że były one czerwone. A wydechy faktycznie.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe panowie co do malowania nie ma sięco spierać... ile książek tyle interpretacji, czy polskie, czy zachodnie, czy ze wschodu... i skrzydła góra, i dół, i silnik, i stateczniki poziome.... już tyle interpretacji znalazłem jak swojego dłubałem że sam się do siebie zacząłem śmiać pewne jest tylko to że skrzydła były innego koloru i że miał fabryczne białe malowanie.

 

ale ale !! malowanie wyszło ci ok, wygląda że równomiernie farba siadła, ale co to się stało tej gwieździe na kadłubie?? fakt zestawowa jest troche ponadrozmiarowa ale takie spontaniczne rozwiązywanie problemu to nie uchodzi ! i chyba zapomniałeś o kaleczce na osłonie silnika...

pozdrawiam!

 

p.s. moje maleństwo

http://i743.photobucket.com/albums/xx76/wuwumaster/MiG-3/mig29.jpg

(model Revella to parodia MiGa-3 więc malowanie bardziej dla efektu niż dokładne...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na gwiazde troche farby kapnęło

 

nie nie , nie zrozumiałeś mnie, popatrz na gwiazdę na kadłubie na pierwszym zdjęciu, powinna być pionowo a Ty ją obróciłeś o jakieś 30 stopni zgodnie z ruchem wskazówek zegara... wiem że ta gwiazda jest duża i ciężko ją zmieścić ale na pewno nie powinna być obrócona... no i maszt anteny gdzieś wcięło, ale jak na pierwsze malowanie to OK (ja robiłem na początku straszne zacieki...)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Constructor napisał:

To ten "wynalazek" z Revella? Smile

 

 

Tak

 

Czyli zvezda.... Poza przodem kadłuba malowanie ok, tylko fotki oczy kaleczą ;)

Szkoda tylko, że to co się znalazło w pudełku Revell'a to nawet tragedią nie idzie nazwać. Czasami patrząc na to co Revell pakuje do pudełek, to zastanawiam się gdzie jest ta niemiecka precyzja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami patrząc na to co Revell pakuje do pudełek, to zastanawiam się gdzie jest ta niemiecka precyzja... Smile

 

widzisz firma adresuje pewne swoje modele do początkujących, którym dokładność nie robi takiej różnicy jak cena czy (co by nie mówić względnie dobra) sklejalność i jakość tworzywa, niektóre firmy obrały niemal tylko taki kierunek (polski zts - kiepskie w rozumieniu modelu redukcyjnego, ale bardzo tanie i w większości sklejalne) i jakoś z tego żyją, Revell jak od lat widać tłoczy i zabawki na ZPT i modele redukcyjne, a nasza w tym głowa żeby kupić to czego szukamy pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuwumaster szkoda tylko, że pod logiem Revell znajdują się precyzyjnie wykonane modele, a czasem badziew. Najbardziej jest to irytujące w sklepie zabawkowym: "proszę nie otwierać opakowania!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no trudno się z tobą nie zgodzić... cóż poradzić - firma żeby istnieć musi zarabiać taka polityka, kilka badziewi zarabia na opracowanie jednego porządnego modelu... ale po to mamy fora żeby unikać kupowania knota pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepię się do tytułu wątku - czy nie lepiej by było gdyby wyglądał tak :

 

"Mikojan Gurewicz MiG-3 - 1/72 - Revell"

 

bądź tak :

 

"Radziecki myśliwiec MiG-3 - 1/72 - Revell"

 

Wybaczcie że się czepiam, ale w niektórych przypadkach anglicyzmy są co najmniej nie na miejscu, tym bardziej że tytuł wątku można zredagować po polsku.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.