Jump to content
Paranoid

Zdobyczne malowania.

Recommended Posts

W sensie że to by były Gladiatory w Radzieckim malowaniu? Jak tak to oczywiście że się łapie.

Co do offtopa mi zaczyna brakować sił

Jeszcze mi się przypomniało że Rising Decals robi ciekawr zestawy typu Dying Sun (japońskie zdobyte przez amerykanów) i Japanese ZOO (na odwrót

http://www.risingdecals.com/DyingSun/DyingSun_A.htm

http://www.risingdecals.com/ZOO/K_ZOO_A.htm

(są tam Hurricany)

Tak więc z polskimi szachownicami to mógł by być ale chyba tylko jeden Gustaw .

Nie bo jeszcze m.in Fi 156 Storch, Fw 44 , Bu 181, Bf 108. Jest nawet książka Stratusa: Polskie Skrzydła 8 Polands captured Luftwaffe Warprizes

No i jeszcze zdobyczne na Niemcach itd. w latach 1918-1920 mogą być.

Edited by Guest

Tylko szkoda , że "Out of stock" :(

Okres Wojny Domowej w Hiszpanii tez można zaliczyć?

Praktycznie to od początków wojny powietrznej do czasów współczesnych. Tylko , że w przypadku wojny w Hiszpanii to sprawa zdobycznego sprzętu jest "nieco' zagmatwana...Kilka mocarstw wspomagających obie strony, sprzęt zagraniczny , chyba , że bieżemy pod uwagę tylko takie przypadki jak frankistowski Iszak czy republikańska dora .

Jak zgłosić propozycję projektu grupowego , bo już kilka osób jest chętnych . W dziale Projekty Grupowe ?

Do tego testowane przez Amerykanów i Rosjan: V-1 i pochodne, V-2, Me-262 i parę innych "tajnych" projektów.

Botan Dzięki Ci wielkie za to!

Szukałem czegoś co przejęto zostało przez USMC, i już zacząłem tracić nadzieję, a tu taka miła niespodzianka

Jeżeli projekt dojdzie do skutku mój wybór pada na:

DyingSun_kamuflaz4.jpg

Ki-61-I Tei "Tony"

"Flying toy" of VMF 322

Kadena AB, Okinawa, May 1945

Panowie projekt nie ma na celu stworzenia kolekcji w "egzotycznym malowaniu" tylko maszyny zdobyte.

Więc jak pisane było wcześniej robimy tylko maszyny przejęte w walce, przejęte po podbiciu kraju, maszyny które trafiły do nowych użytkowników po ucieczce - dezercji, maszyny które trafiły do nowych użytkowników po uciecze i którzy byli internowani. Tylko takie, żadne malowania fikcyjne w stylu rosyjskiego F-117 itp.

Panowie projekt nie ma na celu stworzenia kolekcji w "egzotycznym malowaniu" tylko maszyny zdobyte.

Więc jak pisane było wcześniej robimy tylko maszyny przejęte w walce, przejęte po podbiciu kraju, maszyny które trafiły do nowych użytkowników po ucieczce - dezercji, maszyny które trafiły do nowych użytkowników po uciecze i którzy byli internowani. Tylko takie, żadne malowania fikcyjne w stylu rosyjskiego F-117 itp.

Dokładnie tak , uznajmy to za opisanie zasad i reguł projektu.

Ja postaram się wystartować z

japhurri.png

Hawker Hurricane Mk.IIb 64 Sentai

Chiang-May , March 1942

Jeżeli projekt dojdzie do skutku mój wybór pada na:

Ogólnie jestem przeciwko robieniu kolejnych projektów grupowych z racji, że dużo ich mamy już, ale jeśli coś takiego będzie to przyjmiecie też coś co nie ma skrzydeł, a np gąsienice? To może bym coś wymyślił bo temat "captured" jest bardzo ciekawy

http://wp.scn.ru/en/ww2/b

Ta stronka jest ciekawa, schematy samolotów ze wszystkich okresów, sporo jest tam też właśnie zdobycznych.

Hurricanów było sporo przez Niemców przejętych.

http://wp.scn.ru/en/ww2/f/79/2/0#4

Ja tam nic przeciwko nie mam. Nie muszą to być chyba tylko letadła

A co do grupowych projektów, to nie sądzę że jest sens w ograniczaniu się. Wkońcy dzięki temu mogą powstać fajne kolekcje (np. panowie od Hummerów, gdzie kilkoro z nich nie skleja już nic innego). Jedyne co mi nie pasuje do brak oddzielnego działu warsztatowego i oddzielnego galerii gdzie można sobie popatrzeć na skończone modele

Aktualnie są dwa "żyjące" tematy lotnicze z czego oba głownie w 1:144 ;]

Temat zdobycznych samolotów jest już tak niezwykle szeroki, z pojazdami zdobycznymi to już nie byłoby za szeroko?

Osobiście nie widzę powodu aby miały powstawać oddzielne warsztaty i galerie bo to tylko zaburza i rozdrabnia forum. Lepiej żeby był wątek z linkami do wszystkich warsztatów i galerii, dużo prościej i bardziej przejrzysto.

Hmm Aktualnie mam skończyć dwa modele na których poćwiczę ślady eksploatacji + Tu-154m i nie wiem czy kolejny projekt to nie za dużo.

W sumie mam materiały na RWD-8 więc może sie z nim przyłącze.

Tak więc z polskimi szachownicami to mógł by być ale chyba tylko jeden Gustaw .

Nie bo jeszcze m.in Fi 156 Storch, Fw 44 , Bu 181, Bf 108. Jest nawet książka Stratusa: Polskie Skrzydła 8 Polands captured Luftwaffe Warprizes

No i jeszcze zdobyczne na Niemcach itd. w latach 1918-1920 mogą być.

Uściślijmy :

Z wojennych zdobyczy na III Rzeszy na szachownice załapały się :

Bu-131

Bu-181

Bf-108

Bf-109 G-14

FW-58

FW-190 - samolot sprawny, z powodu uszkodzonych kół nie był oblatany - użytkowany jako pomoc techniczna.

Fi-156

Lotnictwo cywilne:

He-72

FW-44

FW-58

Fi-156

Caudron Goeland

Bf-108

Moller Sturmer - ten nie latał, ale oznakowania dostał

Bu-131

+ znakomita większość użytkowanych w okresie powojennym szybowców.

Ponadto przejęliśmy sporo sprzętu w stanie mniej więcej kompletnym, między innymi Ju-87, Moller Stormo, Junkers W.34 ...

PZDR

Znalazłem dokładniejsze info dotyczące Korpusowego Hiena. Po pierwsze to malowanie lekko odbiega od tego co widzimy w instrukcji malowania od kalek które przedstawił Botan. Samolot powinien mieć czerwony kołpak i ster kierunku

3_1_b1.jpg

3_1_b3.jpg

To jak w końcu z tym projektem ? Kto za , kto przeciw ?

Pozostaje też kwestia jak , czy z pojazdami czy bez ? Okręty można pominąć bo nie było by zbyt dużo takich przypadków .

Edited by Guest

Rzuciłem pomysł więc ja się na to piszę z Hienem. Jestem za otwartością projektu na pojazdy itp.

Jednakże chwilowo mnie blokuje koszt zestawu Hasegawy, a zakup Aerografu jednak ważniejszy

Oooo jestem w 100% za !!!! Próbowałem przepchnąć podobny temat na innym forum.Piszę się bez 2 zdań !!! Chętnie NA RAZIE dołączył bym się z

-Radziecki P.7

-Rumuński P.11c

-Rumuński P.37 A i B

Temat projektu pokrywa się z głównym tematem mojego doboru modeli więc możliwe że powiększę listę.

Trochę plansz barwnych i zdjęć PZ'eli na obczyźnie z mojej kolekcji :

oRSPbiay202.jpg

oRSPbiay209.jpg

oRSPbiay211.jpg

oRSPbiay213.jpg

oRSPnn.jpg

PZLP37oRSPbiay201.jpg

PZLP-11cRumuski1.jpg

PZLP-11cRumuski.jpg

RumuskiP-11c.jpg

PZLP-23KaraRumuskipowypadku.jpg

RumuskiP-241941.jpg

Rumuskikara.jpg

RumuskiRWD-13.jpg

RWD-14RSPbiay37.jpg

RWD-14RSPnr.jpg

RWD-8romania.jpg

RumuskiP-241941.jpg

Fajna kolekcja

Przy okazji ma ktoś jakieś zdjęcia zdobycznych samolotów japońskich w lotnictwie np Chin Indonezji Francji? Albo namiary gdzie ich poszukać?

To zgłasza ktoś ten projekt grupowy?

Oj widzę , że kilka osób już jest chętnych .

Sorki za brak odpowiedzi wcześniej ale jak ja kocham vistę

Co do ex-japońskich samolotów to chyba Techmod wydał kalki do Zera Chińskiego a trochę opisów jest tu

PS. Nie jestem tu od dawna więc się zapytam , gdzie się zgłasza taki projekt ? - W propozycjach projektu ?

Dzięki za link

Jest kalka chodź pisze że do A6M2 a jedyny model tego samolotu to jakaś leciwa Hasegawa ;p

Witajcie! jak mi czasu starczy to się zgłaszam do projektu z następującymi samolotami : Fw-58 i Bf-108 w barwach polskich.

Oooo jestem w 100% za !!!! Próbowałem przepchnąć podobny temat na innym forum.Piszę się bez 2 zdań !!! Chętnie NA RAZIE dołączył bym się z

-Radziecki P.7

-Rumuński P.11c

-Rumuński P.37 A i B

Temat projektu pokrywa się z głównym tematem mojego doboru modeli więc możliwe że powiększę listę.

Trochę plansz barwnych i zdjęć PZ'eli na obczyźnie z mojej kolekcji :

Część

Sądząc po temacie "zdobyczne malowania" tyczy się to samolotów sprzętu przejętego przez przeciwnika i naturalizowane malowaniem w trakcie działań wojennych, co nie za bardzo tyczy się samolotów rumuńskich, bo te, które pokazałeś były zbudowane przez polskie warsztaty na specjalne zamówienie Rumuńskiej armii bądź ewakuowane w 39 roku, więc nie mam mowy tu o zdobycznych tylko specjalnie zbudowanych albo podarowanych sprzętach.

Pzdr. Albert

W założeniach projektu napisano że samoloty internowane też się kwalifikują, więc z naszymi maszynami przejętymi w 1939 przez Rumunów nie ma problemu.

PZDR

Panowie pamiętajmy o jednym, w miarę możliwości postarajmy się udokumentować to że ta maszyna została zdobyta, przejęta (rys historyczny, w jaki sposób kiedy, materiały foto) aby mieć pewność że nie jest to maszyna sprzedana, lub wypożyczona, poza tym za zdobyciem kryją się często ciekawe historie:) )