Skocz do zawartości

Cessna OE-1 Bird Dog - 1/48


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Wygląda obiecująco. Na same pasy, to ja bym nie czekał - pasy można bardzo dobrze zrobić z różnych materiałów - na zachodzie robi się to masowo z taśmy maskującej, różnych folii metalowych, a mój ulubiony materiał to bibułka z torebek po herbacie (maczanek). Jedyny problem to klamry, ale też idzie coś wymyślić. A satysfakcji nie kupi się za żadne pieniądze Życzę powodzenia i dalszych postępów w budowie i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Już przedni są fototrawione, więc i tył tak zrobię coby było do kompletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ptaszku osiadł kurz,

Dobrze, że zacząłeś coś działać, bo organ nieużywany ponoć zanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Po dość długiej przerwie ponownie zasiadłem do Birddoga. Efektem było wykończenie pasków oraz wykonanie przedniego pałąka anty kapotażowego.

dscn0728ok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajne żarciki tu macie na tym wątku

 

Grunt, że praca się posuwa (skojarzenia?). Powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku należy zastosować coś z dużym ciągiem

odkurzacz eee... nie wiem

 

Grunt, że praca się posuwa

Ja nie wiem, nie widziałem! - zobaczymy co na to Moses.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozmieniliście mnie na drobne, tyle Wam powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend mało owocny, wklejone tylko skrzydła

dscn0729d.jpg

 

I fota przy innym wietnamcu za którego się dziś wziąłem.

dscn0730h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczę że najpóźniej w przyszły weekend. Zamówiłem dziś kalki, zobaczymy ile będą z argentyny leciały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działaj kolego Moses, działaj, bo już się nie mogę doczekać prac wykończeniowych. Wiem, że działasz też nad wiatrakiem, ale ten model stanowczo powinien otrzymać priorytet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natenczas Birddog otrzymał priorytet, więc mam nadzieje że go skończę lada moment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszklenie wklejone (niestety nie jestem z tej operacji zadowolony, co i jak będzie widać i napiszę jak zdejmę maski). Doklejone także zostały wszystkie brakujące elementy tj. stery wysokości kółko ogonowe, antena, zawiasy klap, rurka pitota, oraz pylony rakiet oznaczających cel białym fosforem (tzw Willie Pete od WP jak White Phosphorus), samych rakiet nie przewiduję. To coś co było kiedyś niby preshadingiem wyczyściłem, i raczej nie będę w tym modelu tego stosował. Obecnie zostało mi do po szpachlowania kilka miejsc, i jutro będzie szedł podkład i jak partia pozwoli pójdzie już biały na spód.

dscn0743v.jpg

dscn0745o.jpg

dscn0746.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie straszysz z tym oszkleniem. Mam nadzieję, że nie będzie jednak tak źle. Może zamiast preshadingu, spróbujesz wykonać postshading ?

 

Wybacz, że offtopuję, ale czy czytałeś może książkę "NAM" Marka Bakera ? Jeśli nie to gorąco Ci ją polecam. Czytam ją właśnie w oryginale i jestem pod ogromnym wrażeniem. Autor przytacza w niej relacje żołnierzy (w większości Marines) z wojny wietnamskiej. Momentami dołująca, momentami przerażająca, ale napewno ciekawa i taki pasjonat jak Ty powinien ją przeczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedii z oszkleniem nie ma, ale z lekka dałem ciała :(

 

Właśnie zrezygnowałem z preshadingu na rzecz porozjaśniania paneli, oraz dodatkowo miałem zamiar zaznaczyć podział blach pisakiem a'la P_bladek. Jednakowoż przeglądając zdjęcia, stwierdziłem że nie tędy droga i kombinuje teraz jak rozjaśnić linie podziału blach aby uzyskać efekt taki jak na zdjęciu poniżej.

 

oe14.jpg

Pomysły i sugestie mile widziane

 

A co do książki nie czytałem, chwilowo jestem na etapie katowania sagi WEB Griffina "Korpus" oraz wszystkiego co było wydane w Polsce nt. PTO. A z ciekawych wspomnień to polecam książkę "Gotowość bojowa" Toma Clancego i gen. Zinni'ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednakowoż przeglądając zdjęcia, stwierdziłem że nie tędy droga i kombinuje teraz jak rozjaśnić linie podziału blach aby uzyskać efekt taki jak na zdjęciu poniżej.

 

Mnie tu się widzi delikatny postshading (bez mocnego kontratu odcieni) plus jasny wash piaskowym kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przetrasowałem linie, chciałem zrobić nitowanie, ale nie wychodziło mi to za bardzo więc odpuściłem sobie. Trasowanie linii też nie do końca wyszło świetnie, ale pierwsze koty za płoty.

A poniżej etapy malowania

dscn0748v.jpg

Położony podkład Vallejo

 

Pomalowany spód, i moje pierwsze kontakty z akrylami. Malowany Tamkami Medium Grey XF-20

dscn0749h.jpg

 

dscn0750p.jpg

Zamaskowany dół. Pierwszy raz użyłem winylowej taśmy malarskiej i sprawdziła się świetnie, podczas odklejania farba została na modelu

 

dscn0753.jpg

dscn0755.jpg

Górne powierzchnie pokryte kolorem Field Green (humbrol 105). Końcówki skrzydeł H153.

 

Model teraz schnie, jutro porozjaśniam panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjaśniłem panele. Efekt oczywiście przerysowany przez lampę błyskową

dscn0756a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, narazie muszę zobaczyć czy mam odpowiednią farbę w domu, ewentualnie wybrać się do sklepu.

 

Miło mi że się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.