Skocz do zawartości

Panther ausf.A, Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy ma swoje sposoby ale nie rozumiem poco robisz błotko jeszcze przed malowaniem? Jak dla mnie jest to trudniejszy sposób choć dla dobrego modelarza to nie problem.

Ładny sprzęt się szykuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje sposoby ale nie rozumiem poco robisz błotko jeszcze przed malowaniem?

Nie czuję się pewnie waląc często trudnousuwalne mieszanki na pomalowany na gotowo model. Wolę móc poskrobać bez straty godzin roboty ;)

 

Oooo filmik, czekamy z niecierpliwością.

Wrzucę jeszcze dzisiaj na youtube, bardziej testowo robiłem, pierwszy raz. Może niedługo skręcę coś wartościowszego.

A póki co, pomalowałem trochę. Zdjęcia może odrobinę zaniebieszczone, ale pracowałem z nimi na net-booku (laptop którego profil kolorystyczny matrycy miałem już wyczuty nie wytrzymał próby lata i spaliła się mu karta graficzna ).

Kolorek bazowy, to Vallejo MC Dark Sand + odrobina Middlestone, rozjaśniane czystym Dark Sand i końcowo Dark Sand + biała.

Zaraz biorę się za malowanie detali.

DSC_6866.jpg

DSC_6867.jpg

DSC_6869.jpg

DSC_6870.jpg

DSC_6871.jpg

DSC_6868.jpg

 

Obiecane filmiki:

Pierwsza część, przerwana Niespodziewanym Telefonem:

http://www.youtube.com/user/snickyreddig#p/a/u/1/-VD7g7oQw5U

I druga część:

http://www.youtube.com/user/snickyreddig#p/a/u/0/Red6T8tXcYk

Jak już mówiłem, to pierwsza próba - sam już własne wnioski wyciągnąłem i oczywiście czekam na sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane filmiki:

 

I tak trzeci filmik wymiata

 

Ale tak to fajno, więcej takich filmów to może wreszcie się czegoś naucze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję się pewnie waląc często trudnousuwalne mieszanki na pomalowany na gotowo model

 

Ja stosuje naturalne błotko łatwo zmywalne w wodzie.

Ty wolisz inny sposób i nic złego bo trzeba przyznać dobrze Ci to wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie hardcore malujesz aerkiem w pokoju... ja po 30 minutowym malowaniu w piwnicy mam wszystko zapylone. Maluje w masce bo nienawidze zapachu vallejo.

 

Co do pantery malowanie fajne choć jasne czekam na płukanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie hardcore malujesz aerkiem w pokoju... ja po 30 minutowym malowaniu w piwnicy mam wszystko zapylone. Maluje w masce bo nienawidze zapachu vallejo.

Wymieszane z wódeczką Vallejo pachną słodko ;)

Zaraz obok klawiatury stoi na moim biurku biały router. Nie ma na nim ani śladu zapylenia. Zresztą, nawet jakby było, to zapylenie z akrylowych matowych farb ściera się jak kurz.

A póki co, model zasidoluksowany:

DSC_6882.JPG

DSC_6883.JPG

DSC_6884.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położony wash z brązu Van Dycke rozcieńczonego benzynką do zapalniczek (nie ma nic lepszego jak dla mnie).

Zaczynałem kłaść biedronkę olejami, ale na zimmericie traci ona sens, więc to co położyłem usunąłem. Pewnie użyję pigmentów do "urozmaicenia" kolorystyki.

Zdecydowałem ostatecznie, że model stanie na niedużej dioramce.

Akcja będzie działa się w Normandii, Pantera będzie czaić się na skraju pola, ukryta za linią bocage. Od drugiej strony bocage skradać będzie się dwóch komandosów brytyjskich z granatami i PIATem.

O tak sobie to wymyśliłem. Na figurki na razie czekam, pewnie na dniach zacznę dłubać podłoże.

Zawsze pod obłupanym zimmeritem robiłem podłoże w kolorze minii, teraz postanowiłem zrobić szare.

DSC_7182.jpg

DSC_7184.jpg

DSC_7185.jpg

DSC_7186.jpg

DSC_7190.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ło Jezusicku, rok temu bez mała zacząłem (i prawie skończyłem) dioramę, a z racji problemów ze strumykiem na dioramie jakoś nie mogłem się zebrać z prezentacją.

Przeprowadziłem się znowu na studia i jeszcze nie rozstawiłem lamp, więc fotki raczej mizerne - potraktujcie je bardziej jako "zajawkę":

DSC_8939.jpg

DSC_8943.jpg

DSC_8944.jpg

DSC_8945.jpg

DSC_8946.jpg

DSC_8947.jpg

Figurki jeszcze dopracuję, Pantera nie dostała jeszcze pigmentów, ognisko dostanie popiół. I jeszcze z jedną warstwę wody wyleję do strumyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady z tą szczęką!

Krzaki to zarośla wysokie firmy POLAK - bardzo polecam. Wysoka trawa to też POLAK - rwane dwa gatunki z maty i przyklejane tak żeby się różnicowały. Na zboże nie miałem pomysłu - więc jest genetycznie modyfikowana wersja bezkłosowa ;) Samą słomę uprawiają.

Dzięki za komentarz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady z tą szczęką!

Krzaki to zarośla wysokie firmy POLAK - bardzo polecam. Wysoka trawa to też POLAK - rwane dwa gatunki z maty i przyklejane tak żeby się różnicowały. Na zboże nie miałem pomysłu - więc jest genetycznie modyfikowana wersja bezkłosowa ;) Samą słomę uprawiają.

Dzięki za komentarz!

Bardzo to fajnie wszystko wygląda.

Mam pytanie - jakim klejem przyklejasz te krzaczki i maty Polaka?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panterka wyglada okazale......

.....ale Panie ten row z woda i i krzakami (+rozne kolory mokrej, zgnilej trawy i ta ziemia-mokra, blotnista i sucha) to istna rzez niewiniatek....cudo!!

Oj tak..

 

A gdybyś jeszcze tak niechcący filmik nakręcił z "zabawy w naturę"

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe komentarze!

Drzewka i maty Polaka przyklejam Wikolem. Po wyschnięciu "w korzenie" zapuszczam parę razy washa z brązowych farb, który rozlewa się po podłożu pokrywając klej.

 

Zróżnicowane kolory podłoża robiłem tak, że surowe podłoże malowałem aerografem odcieniami brązu, a potem na przemian wcierałem pigmenty i zalewałem washem do pożądanych efektów.

 

Na dniach zaczynam wykonywać dwie inne dioramy - jak mi się uda, to może coś nakręcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.