Skocz do zawartości

Bell AH-1T Cobra, Aeroplast 1/72


heavy1123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym pokazać mój kolejny model, który ostatnio sklejałem - Bella AH-1T Cobra firmy Aeroplast w 1/72. Normalnie nie kupiłbym śmigłowca w 1/72, ale, że kiedyś go dostałem to nie wypadało go nie złożyć .

Na początku myślałem, że to będzie masakra, ale nie było aż tak źle. Model sklejało się całkiem przyjemnie, części do siebie w miarę pasowały i nawet nie trzeba było używać aż tak dużo szpachli . Próbowałem zrobić na nim preshading niezmywalnym flamastrem, ale raczej nie wyszedł, bo nic nie widać .

Co do malowania to jest to kompletne science-fiction, gdyż chciałem zobaczyć jak (i czy wogóle) wyjdzie mi malowanie kamo (po raz pierwszy w życiu) dlatego nie wzorowałem się żadnymi zdjęciami, tylko własną inwencją twórczą. A kalkomanie z zestawu nakładały się strasznie, nie chciały odchodzić od papieru, a jak już odeszły to strasznie się rwały, dlatego wykorzystałem stare kalkomanie Revella z modelu, który kiedyś sklejałem.

Ogólnie jestem zadowolony z tej Cobry i chyba nawet nie wyszła aż tak bardzo źle .

Zapraszam do oglądania i komentowania.

 

IMG_3705.JPG

IMG_3710.JPG

IMG_3709.JPG

IMG_3706.JPG

 

Pozdrawiam,

Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbesztać Cobrę niemieckimi oznaczeniami a-fuj!

 

Jak wersja Tango to tylko z oznaczeniami USMC!

 

A co do modelu to widzę że to kiepska kopia modelu Italeri, gdzie wszystko ładnie było spasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preshading flamastrem to jak na mój gust niezbyt dobry pomysł bo gdyby jednak wyszedł to miałbyś ostre przejścia kolorów zamiast rozmytych.

Kalka się trochę srebrzy, przydało by się w tym wypadku jednak wspomóc odpowiednim preparatem.

Malowanie kamuflażu aero wyszło Ci nawet całkiem do rzeczy choć z małymi potknięciami.

Na plus - brak zacieków, równa i gładka powierzchnia, nie zalane detale.

Na minus - linie rozdziału czasem ostre a czasem się rozmywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest OK. Przyznam, że mnie też zmyliły te ostre przejścia kolorów i myślałem, iż to pędzelek. Skoro to SF to się nie będę czepiał, że brakuje jednej części na dziubku chociaż te sensory to praktycznie podstawa uzbrojenia kobry. Kalki niestety się błyszczą. Brakuje też pionowego słupka na owiewce i sama owiewka chyba nie była maskowana tylko pędzlowana bo wzmocnienia wyszły niezbyt równo. Troszeczkę nierówności i szpar (zwłaszcza przy wlotach powietrza), jednak i tak poradziłeś sobie z tym gniotem całkiem fajnie. Ja też nie mam ochoty już na klejenie 72 no chyba, że jakieś spore maszyny . No nic - Jak na ten zestaw to dobra robota bo domyślam się, że nie miałeś zamiaru robienia z niego modelu życia .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Italerka w 72 jest bardzo ładnym zestawem. Prosta, i dokładna, idealna dla początkujących jak i bardziej doświadczonych modelarzy. Można z niej stworzyć bardzo ładny model. (Zrobiłem osobiście 2 szt, teraz planuję 3cią jako wprawkę do Sea Cobry w 48), natomiast co do klonów w stylu kitech, aeroplast itp, to z tego co widziałem na forach to jest masakra. Kupa szlifowania i tona szpachli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shitoplast potraktuj jako wprawkę (szpachlowanie, trasowanie nowych linii, Italerkę zrób dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.