Skocz do zawartości

Kenworth T900


marp

Rekomendowane odpowiedzi

No oglądałem silnik, i musze powiedzieć,że jest całkiem całkim pozdrawiam Wojtek T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Marp widzialem u ciebie zmywacz akrylowy, mam pytanie czy jest on dobry do pomalowanych szyb w modelach ??

 

Nie próbowałem zmywać szyb więc nie mogę odpowiedzieć na 100%. Ja stosuję go jako środek myjący do aero oraz jako rozpuszczalnik do farb akrylowych tamiya, gunze, pactra również do aero. Wydaje mi się, że kret nie powinien ich uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marp widzialem u ciebie zmywacz akrylowy, mam pytanie czy jest on dobry do pomalowanych szyb w modelach ??

 

Nie próbowałem zmywać szyb więc nie mogę odpowiedzieć na 100%. Ja stosuję go jako środek myjący do aero oraz jako rozpuszczalnik do farb akrylowych tamiya, gunze, pactra również do aero.

Nie wolno stosować zmywaczy, rozpuszczalników, benzyn i ich pochodnych do mycia szyb no chyba że koś chce mieć zamglone Aby usunąć zanieczyszczenia z szyby można przetrzeć ją papierem wodnym 2500, a na koniec zrobić pastą polerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że mówisz Tornado, że papierem, a na koniec polerka.Nie wiedziałem szczeże mówiąc.pozdrawiam Wojtek T

P.S a mam pytanko, gdzie dostanę taki papier wodny 2500 Tornado,bo pytałem w modelarskim i nie mają kobitka się nie znała co zaaa !!!!!! babka !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanko, gdzie dostanę taki papier wodny 2500 Tornado,bo pytałem w modelarskim i nie mają kobitka się nie znała co zaaa !!!!!! babka !!!!!!

Przejdź się do sklepu z lakierami samochodowymi lub mieszalni lakierów, tam na pewno będą mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier wodny dostaniesz w sklepach przemyslowych, narzedziowych, z akcesoriami lakierniczymi, a nawet w marketach budowlanych typu Praktiker, czy inne Obi. Zeby zmyc z oszklenia jakies mniej trwale zabrudzenia np. klej z tasmy maskujacej, jakies niewielkie ilosci lakieru, mozna uzyc plynu do mycia szyb, takiego z amoniakiem lub z alkoholem. Nie uszkadza tworzywa i nadaje ladny polyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo wam dziękuje koledzy, Tornado,Mejek. Oczywiście, że się przejde do takiego sklepu, bo kupuje do malowania tirów spreje, z firmy Motip. Nawet tam byłem dzisiaj kupić sprej, akrylowy z motipa. To jest sklep Motorzacyjno przemysłowy, ale nie zapytałem o taki papier. Jak będę pod koniec tygodnia ,no to napewno zapytam. pozdrowionka Wojtuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz koledzy,a jeszcze jedno prubowaliscie wyczyscic szyby zmywaczem do paznokci to chyba nie powinno przezrec plastiku

Przecież napisałem powyżej:

"Nie wolno stosować zmywaczy, rozpuszczalników, benzyn i ich pochodnych do mycia szyb"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Serdeczne dzięki.

No już po gipsie ale staw skokowy to marna sprawa. Już chodzę jakoś w każdym razie.

 

Zdjęcia z postępu, małego co prawda:

 

7d03468281766c32m.jpg

9d1a68af596b51a1m.jpg

f70a4601f2e75e6fm.jpg

bb72b88c2ffcafefm.jpg

2f06b35fdc056caem.jpg

3744c63a1d38cf17m.jpg

9a1d42cfaaca89eem.jpg

 

Poza tym pomalowane częściowo felgi, zbiorniki paliwa, poszpachlowana buda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak narazie, wszystko idzie zgodnie z planem, bardzo mi się podoba ta rama podwozia, silnik też nie najgożej wyszedł pozdrawiam W.T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna deska. Mam pytanko jak i czym malowałeś ( jakieś nr. farbek ), że uzyskałęś taki efekt drewna, też muszę właśnie taki w swoim uzyskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginale deska jest płaska bez faktury drewna (dla położenia kierownicy z prawej strony). Natomiast element dla położenia kierownicy z lewej strony posiadał fakturę drewna. Trzeba więc było ten element pociąć na segmenty i ponownie zmontować dla położenia kierownicy ze strony prawej. Na to poszła kalkomania również pocięta na kawałki. Nakładanie tej kalkomanii tak aby zegary były dopasowane i żeby było widać fakturę drewna to gehenna ale jakoś wyszło. W realu wygląda to dużo lepiej bo aparat w trybie makro jednak uwidacznia wszelkie mankamenty. Do tego humbrol clear cote jako imitacja szkieł zegarów. Całość wymaga jeszcze drobnych retuszów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy dobór kolorów. Ładne i czyste wykonanie. Brawo!!!

 

PS

Natomiast co do deski rozdzielczej to kolego wykonałeś kawał dobrej pracy. Trud się opłacił, bo wygląda kapitalnie. Tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.