Skocz do zawartości

Kenworth T900


marp

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post.

 

Zacząłem grzebać się w takim zestawie revella:

http://photos.allegro.pl/photos/400x300/16/1633/163383/16338309/163383097

Ponieważ to mój pierwszy model ciężarówki to mam pytanie czy inne zestawy są równie tandetnie wykonane czy raczej prezentują wyższy poziom. Jestem załamany ogromem pracy, który mnie czeka. Powiem szczerze, że to jest poziom sprzed 10 lat a może i więcej. Zero szczegółów, nadlewki, jamy skurczowe, niedolewki, łamliwe tworzywo można by długo wyliczać wady. Nie pozostaje nic innego jak 3/4 wywalić i zrobić od podstaw.

 

Proszę o opinię na temat tego zestawu ponieważ chciałbym pozostać przy ciężarówkach i chcę znaleźć jakiś poziom odniesienia. Czy ten zestaw to standard czy gniot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm, zdziwiłem się troszkę twoją opinia na temat tego modelu.

Sam go kiedyś skleiłem (był to mój pierwszy model trucka więc nie wiele mogę powiedzieć) owszem było kila rzeczy do poprawki, ale nie było z nim aż tak źle (a już na pewno nie kruche tworzywo, a szczegółów w nim było tak jak w każdym trucku). Ja go nie oceniam jako aż tak beznadziejny model.

A czy ciężarówki innej produkcji prezentują lepszy poziom to raczej nie powiem ponieważ teraz robię Westernstar'a z Italerki i nie zachwyca on jakością wykonania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak leży u mnie w pudelku właśnie ten kenworth oglądałem ramki i niesą jakieś takie straszne niewiem marp może kupiłeś model z poniedziałku a nie z czwartku może jakiś ferelny egzemplarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te wady, które opisałem w waszych zestawach występują czy też nie?

 

Ja go zrobię tak czy owak.

Wcześniej robiłem modele samolotów no i porównanie wyprasek 1:48 z 1:25 wypada tragicznie dla 1:25 bo np. czy w wielu zestawach bywa taki przypadek, że elementy, które powinny być odlane w całości np. poduszki są od wewnętrznej strony puste czyli odlane tak jakby trochę więcej niż w połowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Revell właśnie ma takie niedoróbki, ale jest to po prostu celowe działanie. Producenci wychodzą z założenia, że jak czegoś nie będzie widać to nie trzeba odlewać w całości Model, który kleisz jest prawdopodobnie na licencji AMT albo Eartla, bo oni właśnie takie modele wypuszczają... W moim Kenworthcie nawet zbiorniki które są na ramie były odlane w połowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że mieści się to w standardzie wykonania. Szkoda, że wytwórcy wyprasek nie dbają o jakość tak jak w przypadków modeli samolotów.

 

A czy najnowsze modele prezentują lepszy poziom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko przypomnieć, że forma od Kenwortha ma chyba ze 20 lat jeśli nie więcej. Jeśli chodzi o spasowanie i szczegóły model wypada nieźle, chociaż rzeczywiście jest sporo nadlewów do obrobienia. Formy od amerykańców wydanych przez Italeri w latach '90 to już zupełnie inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu skleiłem Kenworth'a w zestawie z przyczepą i muszę przyznać że całkiem fajnie się sklejał i nawet nie miał za wiele nadlewek Model pochodzi praktycznie z tych samych form co twój. Dziwi mnie fakt że w twoim jest tyle jam i nie dolewek, w moim praktycznie nie musiałem używać szpachli. Możliwe że trafiłeś na jakiś bubel, sklejałem też nowsze produkty (reedycje) revella i muszę przyznać że też były całkiem dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze o poziomie Italerki:

 

Skleiłem Western Star'a 5964SS

 

Faktycznie średni model dla początkującego. Dużo niedoróbek mała ilość detali, niedopasowane niektóre elementy itd. Jest na pewno jednym ze starszych modeli, ponieważ był jeszcze w starym zielonym pudle (teraz zółte są).

 

 

Sklejam Peterbilta

 

Ja pie****e. Tak w skrócie można określić mój zachwyt w jaki popadłem po otwarciu pudła modelu Nawet instrukcja jest tak genialna i przejrzysta, że pała mała (jak kogoś uraziłem to sorki). Każdy trudniejszy element jest pokazany z różnych stron i wiele rysunków pomocniczych przedstawia gotowy element.

 

 

Pozdrawiam,

Przemek.

 

Także w 100 procentach lepsze są zestawy nowsze i na prawde są warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troszkę mnie pocieszyliście bo, jak napisałem wyżej, chcę pozostać przy ciężarówkach.

Z tego co piszecie to chyba jednak mam pecha i mój zestaw jest gorszy ale nic to i tak go zrobię. Rama już w kupie, malowana podkładem gunze (surfacer 1000) i na kolor akrylem tamiya. Wygląda całkiem nieźle. Postaram się dać jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marp sklejałem tego kenłorda T 900 i muszę przyznać ze nawet fajnie się go gleiło ale musiałem szpachli użyć ponieważ podwozie miało małą wadke wade ale poradziłem sobie moge ci go polecić pozdrawiam Wojtek T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kenłorda T 900

Wojtek... prosze Cie...

gleiło

a to ciekawe...człowiek całe życie się uczy

małą wadke wade

to wadke czy wade bo już się zgubiłem

Przepraszam ale już nerwowo nie wytrzymuje jak czytam takie posty

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenłord- taki spolszczony żarcik

 

gleić- angielsko-polski neologizm. Z j. angielskiego"glue" znaczy klej. Tematem jest "gl", a "-eić" to oboczność mówiąca o formie czasownika.

 

mała wadka wada- mała wada w zdrobnieniu oraz część wyrazu Kenworth czytana z amerykańskim akcentem: Kenwada (gdzie "wa" czytamy jak "ło"). W tym przypadku druga sylaba.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi koleś z tym słownictwem nie czepiaj się !!!!! s....j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi koleś z tym słownictwem nie czepiaj się !!!!! s....j

Wojtuś proponuję abyś przed wysłaniem postu, najpierw sprawdził pisownię a napewno nikt nie będzie się czepiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co ci chodzi koleś z tym słownictwem nie czepiaj się !!!!! s....j

No, kolego sympatyczny. W tym momencie dostajesz zolta kartke. Jezeli robisz blad za bledem, mimo prosb np. z mojej strony, zebys zwracal wieksza uwage na sposob, w jaki sie wyslawiasz, to nie dziw sie, ze ktos zaczyna byc wobec Ciebie zlosliwy. Sam sie o to prosisz, ignorujac pewne podstawowe zasady komunikacji... Poprostu je olewasz, tak samo jak olewasz ludzi, ktorzy probuja czytac Twoje posty. To juz jest, ze sie tak wyraze, brak kultury. I zacznij wreszcze uzywac ZNAKOW INTERPUNKCYJNYCH. Przynajmniej sie postaraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej postaram się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mdel zapowiada się bardzo ładnie, widać że przykładasz się do tego co robisz Jednak zapomniałeś pomalować wieloklin na wale, ta część powinna być w kolorze wyszlifowanego metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za laickie pytanie: chodzi o tę część wału pośrodku o mniejszej średnicy?

Tak, dokładnie ta część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagę. To się jeszcze da zrobić i zostanie zrobione. Trzeba jeszcze dokonać drobnych retuszów malarskich ale nie mogłem doczekać się opinii.

Poza tym podbudowałeś mnie swoją oceną. Model wymaga mnóstwo roboty. Najbardziej denerwujące są jamy skurczowe i części odlane w połowie, których drugą połówkę trzeba dorabiać. Tak np. były odlane poduszki. Tym bardziej, po Twojej opinii, moje ego urosło.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.