Skocz do zawartości

Woda na dioramach


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

lód możesz zrobić dobierając kawałki tworzywa sztucznego z podświetlanych reklam ( uważaj na straż miejską )

kompletny idiotyzm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak trochę powściągliwiej i grzeczniej w swoich komentarzach Szanowny crustianie. Po pierwsze to nie ja napisałem , tylko powałałem się na opinię modelarza który chyba tak robił. No i zdjęcia wyglądają realistycznie.Masz prawo mieć swoje zdanie , ja chciałem podpowiedzieć koledze z Forum. Znasz lepszy sposób , proszę bardzo pokaż , opisz , ale bez prostackiego chamstwa, nawet jak się wszystkie rozumy pozjadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że cytowałeś,a chamstwem jest niszczenie cudzego mienia(słowo idiotyzm mieści się w dopuszczalnym tonie). a za lód może robić zwykła sól kuchenna w różnej wielkości kryształkach wystarczy tylko trochę pomyśleć no i niekoniecznie sól można wykorzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry , może niepotrzebnie się uniosłem , ale wydaje mi sie że modelarz piszący o " podwietlanych reklamach i straży miejskiej " nie miał chyba jednak dosłownie na myśli niszczenia czegokolwiek. A wracając do tematu , jak byś zrobił w takim razie z kryształków soli takie tafle lodu jak na pokazanych zdjęciach ? [ i żeby to było trwałe oczywiscie ] Z chęcią poczytam i obejrzę, jesli byłbyś tak łaskaw przedstawić swoją propozycję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.: lakier do drewna (taki eko,wodorozcieńczalny co by nie śmierdział maxymalnie)wylewasz na coś płaskiego(podłóż folię alu.) czekasz aż wyschnie potem łamiesz to na kawałki. no nie wiem pełno jest chemicznych specyfików co zastygają jeśli nie masz dojścia do cienkiej plexy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszysto wolałbym jednak próbować z plexi. Jednak wydaje mi się naprawdę trwałe , w przeciwieństwie do iluś tam warstw lakieru, które trzebaby chyba jednak jeszcze po zakrzepinięciu obrobić mechaniczne żeby miało jakiś wygląd przypominający taflę lodu.Coś cienkiego, możliwe że lakier się sprawdzi , równie dobrze można zastosować żywicę, no i można obrabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Niestety ten preparat nie tężeje tak jak powinien. Nawet gdy wydaje się być twardy to po jakimś czasie da się zauważyć, że jest nadal plastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Odgrzewamy kotleta...

Jako że konkretów nie było na temat żywicy, a wiele osób do tej pory się głowi jak zrobić z nich wodę, zwracam się z uprzejmą prośbą:

Jeśli ktoś robił wodę z żywicy epoksydowej czy poliestrowej, mógłby napisać krok po kroku jak wygląda ów proces? Jakich utwardzaczy używacie itp.?

Ja i zapewne wielu innych użytkowników forum będzie w dużo lepszym humorze znając te tajniki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wodę zrobiłem i muszę powiedzieć że żywica nie nadaje się do zanurzania w niej modelu. Wodę wylewałem na podstawce pod pojazd (pacyfk) i wygląda to tak :

- dobrze miesza się z pactra ale przejrzystość wynosi maks. 1cm.

- fajnie wypełnia całą przestrzeń

Aby uformować większe (>2mm) trzeba do osobnych pojemników odlać małe ilości żywicy, dodać do jednej utwardzacza, pędzlem nanieść ją w odpowiednie miejsce i po związaniu dodawać kolejne, podczas żelowania nie da rady bo ze stanu płynnego do stałego przechodzi w mniej niż minute

- po osiągnieciu formy stalej, zaczyna sie bardzo rozgrzewać do tego stopnia ze podstawkę musiałem włożyć do pojemnika z zimną wodą bo aż parzyło w ręce

- kolejna wada to smród

Właściwie efekt mi się podoba, fotki postaram się zrobić do niedzieli bo podstawka jest na modelarni

Jeśli masz jakieś pytania, chętnie odpowiem

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Panowie, wątek stary jak świat, ale piszę tutaj bo nie chcę zakładać nowego tematu.

 

Chcę na części podstawki wykonać wodę (z Still Water). Woda ma wystawać około 1 cm ponad powierzchnię podstawki. I teraz pytanie - z czego wykonać formę i czym ją przesmarować, aby po zalaniu i wyschnięciu SW można było tę formę odkleić od wody bez zniszczenia jej powierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.