Skocz do zawartości

>>Scania R 500 8x4 "Blade Runner"<<


tomeka6

Rekomendowane odpowiedzi

Łał

Świetna jakość wykonania Pozazdrościć umiejętności.

No rama już nabrała w tym momencie rozmiarów i wagi.

 

Oby tak dalej !

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Witam wszystkich, pomyslalem, ze czas na niewielka aktualizacje, niestety udalo mi sie skleic kabine i boczne spojlery wiec na razie tylko przymiarka. W swieta bede mial troche wiecej wolnego czasu wiec zdaze juz conieco pomalowac.

 

DSC_0498-800.jpg

DSC_0499-800.jpg

DSC_0505-800.jpg

DSC_0497-800.jpg

DSC_0519-800.jpg

DSC_0503-800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trucknology powiedz mi tylko jedną sprawę. Bo mnie nurtuje ona, tutaj zawieszenie jest tylko odlane z żywicy, a posesory są takie jak to pisałeś "... początkowa 4" jednakże do tego się nie przyczepiłeś a już później wg tego co pisałeś montowano inne zawieszenie. rozumiem ogrom pracy jest duży co widać, ale w innym temacie się przyczepiłeś a tutaj nie. Jako taki brak konsekwencji. Bynajmniej nie chce wywoływać kłótni, może to zwykłe przeoczenie, każdemu się zdarzy nawet najlepszemu. Co do modelu to ogrom pracy jest po prostu świetny, wszystkie szczegóły widać scratch staje się już standardem w modelarstwie, bo coraz więcej ludzi bierze się za niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trucknology powiedz mi tylko jedną sprawę. Bo mnie nurtuje ona, tutaj zawieszenie jest tylko odlane z żywicy, a posesory są takie jak to pisałeś "... początkowa 4" jednakże do tego się nie przyczepiłeś a już później wg tego co pisałeś montowano inne zawieszenie. rozumiem ogrom pracy jest duży co widać, ale w innym temacie się przyczepiłeś a tutaj nie. Jako taki brak konsekwencji. Bynajmniej nie chce wywoływać kłótni, może to zwykłe przeoczenie, każdemu się zdarzy nawet najlepszemu. Co do modelu to ogrom pracy jest po prostu świetny, wszystkie szczegóły widać scratch staje się już standardem w modelarstwie, bo coraz więcej ludzi bierze się za niego.

 

Co to sa "posesory"??? bo nie rozumiem, w zawieszeniu przerabialem cylindry hamulcowe no i amortyzatory jeszcze dojda po zewnetrznej stronie, ale to po malowaniu. Poza tym, w ktorym temacie sie przyczepialem? Na pewno ci chodzi o mnie?

 

P.S. Tomeka6, nie Trucknology....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pól resory szanowny Panie kolego. A post jak najwidoczniej zwrócony był to kogoś innego .

 

Chodziło o ten temat :

viewtopic.php?t=18539&postdays=0&postorder=asc&start=135

 

Skoro tak to wystarczy zwykle "przepraszam".....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czesc, czas na niewielki aktual. Jak na razie udalo mi sie pomalowac rame, wciagarke, boczne oslony, nadkola i czesc felg. Rama nie jest jeszcze skonczona w pelni, poniewaz dojda jeszcze amortyzatory, akumulator no i oczywiscie bak. W oslonach miedzyosiowych zaczalem naklejac paski (pinstiping), ale nie sa jeszcze skonczone. Do felg dojda jeszcze zewnetrzne obrecze w kolorze bialym, ale dosc pisania, zapraszam do ogladania....

DSC_0553-800.jpg

DSC_0552-800.jpg

DSC_0554-800.jpg

DSC_0560-800.jpg

DSC_0560-800.jpg

DSC_0559-800.jpg

DSC_0561-800.jpg

DSC_0562-800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po przerwie, jak na razie udalo mi sie porobic troche przy kabinie, oto efekt.

IMG00029-20110313-1534.jpg

IMG00028-20110313-1534.jpg

IMG00027-20110313-1533.jpg

IMG00026-20110313-1533.jpg

IMG00025-20110313-1533.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ładnie Ci kabina wyszła. Jestem ciekaw przymiarki z ramą, zrobiłbyś przymiarkę?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze siatke(na grilu) psiknął na biało ale to twój model, bo przód dość jednolity. Ale takto bomba. A powiedz te bumerangi to wszystko kalki czy malowanie tez?

 

EDIT: Szkoda, że nie rozdzieliłeś spoilerów, ale takto przynajmniej prosto. A powiedz co to na dachu wystaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już jest koniec finalna wersja bo dla mnie za mało się błyszczy.

 

Dobrze, że twoja longline się błyszczała.

 

A powiedz co to na dachu wystaje?

 

Są to mocowania trąbek.

 

Tomku co tu dużo gadać kabina zrobiła na mnie ogromne wrażenie, w połączeniu z szarym dołem będzie tworzyć niesamowity widok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nablyszczania to smalcu mi braklo

Te "patyczki" na dachu to tak jak pisal Krystian - sa to mocowania trabek.

Spojlerow nie oddzielalem celowo, poniewaz lubie jak wszystko wyglada prosto, bo po rozdzieleniu kazdy idzie w swoja strone.

Grill - tez myslalem zeby prysnac tam na bialo, aczkolwiek napewno dojda tam paski obrysowe tak dla kontrastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nablyszczania to smalcu mi braklo

Spojlerow nie oddzielalem celowo, poniewaz lubie jak wszystko wyglada prosto, bo po rozdzieleniu kazdy idzie w swoja strone.

Grill - tez myslalem zeby prysnac tam na bialo, aczkolwiek napewno dojda tam paski obrysowe tak dla kontrastu.

No i bardzo dobrze widać, że lubisz czyste i proste wykonanie na twoich modelach. A co do pasków myślę, że wystarczą dla rozjaśnienia. I jeszcze jedno pytanko(wiem upierdliwy jestem, ale jestem jaki jestem) jakich używasz farb, bo na volvo używałeś chyba tych samych( przynajmniej to podobnie wyglada, może to poprostu wprawa w malowanie, ale podoba mi sie. Motip?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eKrystian widzę ze albo masz problemy ze sobą albo wstałeś lewą noga... Jednak to nie zmienia faktu ze model mi się bardzo podoba. A kabina i tak za mało błyszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialny model

 

Jak robisz takie piasty?Z czego i jaką techniką bo jestem bardzo ciekawy.

 

To są odlewy żywiczne i zamawiane z zagranicy ze strony KFS (proszę poprawić jak się mylę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczek masz racje - piasty to odlew KFS.

Sandi, daj spokoj, nie jestes upierdliwy - farby to Holts Dupli Color w wiekszosci przypadkow, albo farby mieszane na zamowienie - wylacznie samochodowe/motocyklowe. Tyle jezeli chodzi o farby.

Truckerek - nic na to nie poradze, ze kabina sie za malo blyszczy, niestety tak musi zostac.

Dziekuje wszystkim za komentarze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eKrystian widzę ze albo masz problemy ze sobą albo wstałeś lewą noga... Jednak to nie zmienia faktu ze model mi się bardzo podoba. A kabina i tak za mało błyszczy.

 

Jak kogoś krytykujesz to najpierw spójrz na siebie i swój poziom

 

P.S. Piasty moje z KFS masz? Nie martw się nie zapomniałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wiem ze stwierdzenie ze kabina mało się dla mnie błyszczy jest bardzo straszną i okropną krytyką. I jak bym to Tobie napisał bo byś się mocno obraził ze jak ja moglem zwracać komuś takiemu jak Tobie uwagę? To było by nie do pomyślenia. W modelarstwo się nie bawię(na jakiś czas) i żadnych piast nie mam i mieć w najbliższym czasie nie będę. A co go tak bronisz sam nie może się wypowiedzieć, czy brakuje argumentu? Ale jak dobrze rozumiem to ja nie mogę nic powiedzieć no bo kurde nie złożyłem żadnego tak "porządnego modelu" jak kolega eKrystian czy Paweł216 w takim razie p. Zapendowska nie powinna nikogo krytykować bo nie umie śpiewać.To tyle z mojej strony przepraszam z OT ale denerwuje mnie to ze wejdzie jeden z drugim raz na rok na inne forum niż swoje i od razu się panosza jak u siebie. Tak wiec powodzenia. PIAST NIE MAM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.