Skocz do zawartości

Polska armato-haubica KRAB


KFORowiec

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Witam po dość długiej przerwie. Była ona spowodowana przeprowadzką do innego miasta i niestety pochłonęła mnie w całości.

Powoli jednak wyszedłem na prostą, zrobiłem nowy warsztat i posónołem się do przodu w pracy nad modelem.

 

A oto efekty moich dotychczasowych starań.

 

dsc0534201.jpg

 

dsc05340q.jpg

 

dsc05343r.jpg

 

dsc05345y.jpg

 

Jak do tej pory zrobiłem górę kadłuba z przeszczepioną podstawą wieży, przód oraz praktycznie skompletowałem całą wieżę.

 

Do wierzy mam już dorobione praktycznie wszystkie elementy poza koszem i lufą.

Kadłub czeka na boki i tył oraz całą masę dodatków

 

Nie mogłem się powstrzymać

 

dsc05346hh.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Walki z krabem ciąg dalszy.

 

Dorobiłem kosz na wieży i lufę oraz trochę klamotów na kadłub.

 

Kosz troszkę nie wyszedł ale po trzech dniach walki i ośmiu próbach poddałem się. Wyszło jak wyszło i lepiej nie będzie.

 

Z lufą też miałem ciężką przeprawę ale i tą wojnę udało się jakoś wygrać.

Najgorzej było z jej początkowym fragmentem tym co wychodzi z jarzma. Zastanawiam się co za gość wymyślił coś takiego, nie mogli zrobić jak w AS90?

 

Większość elementów na przodzie pochodzi z zestawu t72 pozostałe to w większości części od AS90.

 

Powoli dorabiam fartuchy osłaniające koła co zresztą widać na zdjęciach.

 

Na wozie jeszcze trochę nie oszlifowanej szpachli tu i tam oraz trochę paprochów.

 

dsc05404h.th.jpg

 

dsc05403x.th.jpg

 

dsc05401n.th.jpg

 

dsc05400t.th.jpg

 

dsc05405s.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 months later...

Witam po dłuuuuuugiej przerwie.

Warsztat rusza powoli dalej.

 

Wieża jest już pomalowana bazowym kolorem i czeka na dalszą obróbkę malarską.

Kadłub skończony i na kołach, koła i gąsienice pomalowane.

 

Co do wersji na którą się zdecydowałem to przyjąłem wariant pośredni, a mianowicie hamulec zostaje oryginalny za to boczne osłony będą gumowe z nowszej wersji. Doszedłem do wniosku, że tak samo mogli postąpić konstruktorzy działa. Poza tym nie wiadomo jak Krab będzie wyglądał w wersji liniowej.

 

Generalnie została do dorobienia masa drobiazgu na kadłub no i malowanie.

 

Co do malowania to chcę zrobić takie aby wóz wyglądał jak by dopiero zjechał z poligonu badawczego, ale bez przeginania w stronę totalnie upaćkanego.

 

Zdjęcia wkrótce, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem dzisiaj wydech ale po zrobieniu zdjęć okazało się, że jest za duży więc poszedł w kosz.

Generalnie masa upierdliwych dodatków mnie czeka. Wiem że model nie wyjdzie tak jak bym chciał ale staram się aby jak najbardziej był zbliżony do oryginału. Cóż nie mam jak uroki pierwszego składaka.

 

dsc06363v.th.jpg

dsc06364wa.th.jpg

dsc06361.th.jpg

dsc06366i.th.jpg

dsc06367j.th.jpg

dsc06368d.th.jpg

Tu widać rozmiary bestii

dsc06370r.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: żałuję, że wcześniej nie zaglądałem.

Po drugie: jak zobaczyłem trzecie zdjęcie dwa posty wcześniej, to się przestraszyłem. Policzyłem koła i wyszło 8. Ja się jednak wieczorem do niczego nie nadaję. Nawet do liczenia .

Po trzecie: Nie zastanawiacie się, co dalej z "dawcami" części. AS90 bez wieży...?

Rób KRAB-a. Dobry, bo polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dawców to pzh2000 i as90 staram się wykorzystać na maksa, co do t72 to to co zostanie posłuży do budowy twardego albo innego ustrojstwa na tym podwoziu.

 

wiecie zastanawiałem się trochę nad tym i dziwię się czemu polskie firmy robiące modele nie podejmują się budowy naszych pojazdów. Przecież byłby to raczej chodliwy temat Na dobrą sprawę to z plastików są tylko II wojenne, trochę ten temat ratują modele żywiczne (drogie przez co nie zawsze dla wszystkich dostępne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.