Skocz do zawartości

ZLIN Z-42M TOGA


tees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Oto następny modelik z serii szybkosklejających się .Jest to zestaw niemieckiej firmy Toga w skali 1/72 a teraz pakuje ten modelik Hobby Boss tylko z innymi kalkami. Ten zlinek wybitnie ma mało części bo raptem 13 elementów wchodzi w skład zestawu które w miarę dobrze odzwierciedlają elementy oryginału. Ja swój modelik wzbogaciłem wykonując dodatkowe elementy wnętrza kabiny pilotów, masy wywarzające lotki, pitota, tylną podpore, reflektory i światła pozycyjne i antykolizyjne. Modelik polecam wszystkim tym którzy mają dość skomplikowanych zestawów i chcą sobie od nich odpocząć bo ten zestaw składa się super,jest wszystko pasowne i malowanie raczej do skomplikowanych też nie należy .

Co mi z tego wyszło zobaczcie na fotkach:

 

4abf2051e86d15c1m.jpg eec4e19bc342c304m.jpg 9d90a8a9e9ed9e60m.jpg 08ff1d372080c24em.jpg

7a6620f2816a4eccm.jpg a9ad120473c2293em.jpg 1b3d3f009cc4fc08m.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomniałem o jednym problemie w tymże modeliku.A mianowicie.

Cały przód modelu, od kolpaka do tablicy przyżądów w kabinie jest (zaznaczone to miejsce na fotce) 5b10271b2926c5dfm.jpg wypelniony ołowiem by nie przeważało go do tyłu a jednak nic to nie dało.Po prostu ścianki kadłuba są bardzo grube co daje dużą wagę a podwozie jest stosunkowo blisko przodu. Kadlub wewnętrznie w tylnej części trzeba by sporo odchudzić by stracił na wadze.

W zestawie jest jednak podstawka i modelik siłą rzeczy musi być na niej osadzony. Myślę że w tej pozycji modelik i tak nic nie traci na wyglądzie co pokazuje kolejna fotka 42d05bbd8ba136b8m.jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozik- jak już wcześniej pisałem ,wypełniony jest cały przód szczelnie ołowiem i tak to nie pomoże. Naprawde już nie miałem gdzie włorzyć ani grama ołowiu. To co tam dałem będzie dość pod warunkiem sporego odchudzenia tyłu kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zarówno pomysł jak i sam model są świetne, jednakże jest kilka niedoskonałości, o których należy wspomnieć:

 

1. Oszklenie - wydaje się nieco zamglone i zapylone;

2. Powierzchnia - jest na niej trochę zanieczyszczeń i niedoskonałości. Chodzi głównie o pyłki i grudki farby i ryski powstałe zapewne podczas poprawiania linii podziału;

3. Wash - nie wszędzie wszedł idealnie.

 

Ogólnie model prezentuje się dobrze, poza tymi kilkoma kwestiami. Zgadzam się z kolegą Halseyem, że to niezła odskocznia od wojskowych maszyn.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.