Jump to content

ZLIN Z-42M TOGA


tees
 Share

Recommended Posts

Witam.

Oto następny modelik z serii szybkosklejających się .Jest to zestaw niemieckiej firmy Toga w skali 1/72 a teraz pakuje ten modelik Hobby Boss tylko z innymi kalkami. Ten zlinek wybitnie ma mało części bo raptem 13 elementów wchodzi w skład zestawu które w miarę dobrze odzwierciedlają elementy oryginału. Ja swój modelik wzbogaciłem wykonując dodatkowe elementy wnętrza kabiny pilotów, masy wywarzające lotki, pitota, tylną podpore, reflektory i światła pozycyjne i antykolizyjne. Modelik polecam wszystkim tym którzy mają dość skomplikowanych zestawów i chcą sobie od nich odpocząć bo ten zestaw składa się super,jest wszystko pasowne i malowanie raczej do skomplikowanych też nie należy .

Co mi z tego wyszło zobaczcie na fotkach:

 

4abf2051e86d15c1m.jpg eec4e19bc342c304m.jpg 9d90a8a9e9ed9e60m.jpg 08ff1d372080c24em.jpg

7a6620f2816a4eccm.jpg a9ad120473c2293em.jpg 1b3d3f009cc4fc08m.jpg

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Nie wspomniałem o jednym problemie w tymże modeliku.A mianowicie.

Cały przód modelu, od kolpaka do tablicy przyżądów w kabinie jest (zaznaczone to miejsce na fotce) 5b10271b2926c5dfm.jpg wypelniony ołowiem by nie przeważało go do tyłu a jednak nic to nie dało.Po prostu ścianki kadłuba są bardzo grube co daje dużą wagę a podwozie jest stosunkowo blisko przodu. Kadlub wewnętrznie w tylnej części trzeba by sporo odchudzić by stracił na wadze.

W zestawie jest jednak podstawka i modelik siłą rzeczy musi być na niej osadzony. Myślę że w tej pozycji modelik i tak nic nie traci na wyglądzie co pokazuje kolejna fotka 42d05bbd8ba136b8m.jpg.

Link to comment
Share on other sites

jozik- jak już wcześniej pisałem ,wypełniony jest cały przód szczelnie ołowiem i tak to nie pomoże. Naprawde już nie miałem gdzie włorzyć ani grama ołowiu. To co tam dałem będzie dość pod warunkiem sporego odchudzenia tyłu kadłuba.

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Zarówno pomysł jak i sam model są świetne, jednakże jest kilka niedoskonałości, o których należy wspomnieć:

 

1. Oszklenie - wydaje się nieco zamglone i zapylone;

2. Powierzchnia - jest na niej trochę zanieczyszczeń i niedoskonałości. Chodzi głównie o pyłki i grudki farby i ryski powstałe zapewne podczas poprawiania linii podziału;

3. Wash - nie wszędzie wszedł idealnie.

 

Ogólnie model prezentuje się dobrze, poza tymi kilkoma kwestiami. Zgadzam się z kolegą Halseyem, że to niezła odskocznia od wojskowych maszyn.

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.