Jump to content
Sign in to follow this  
Żeton

sklepy modelarskie Trójmiasto

Recommended Posts

Witam ! Planuję wizytę nad Bałtykiem - Gdynia i okolice... poza piaskiem planuję sprawić sobie modelarską pamiątkę. Gdzie znajdę sklepy w Trójmieście - interesuje mnie oferta plastiku, literatury oraz dodatków. Dzięki

Dzięki wielkie. Szukałem sporo, w tym na MW, ale na PWM nie dotarłem.

Sklep na Żwirki i Wigury się zwija, do końca kwietnia już go tam nie będzie. Właściciel zamyka interes.

No wyboru za wielkiego tam nie mieli, zresztą konkurencja w Trójmieście jest... Ja na żwirki byłem 2 razy, raz kupiłem model, ale który był "lombardowy".

Ja modeli tam nie kupowałem w ogóle ze względu na dość wysokie ceny i mały wybór, ale pełen wybór Vallejo i Pactr oraz profili Plastruct-a miałem 5 minut od domu i skrzętnie z tego korzystałem.

Co do farb to się zgodzę, chemia dobra, ale kupiłem tam snow&foam vallejo i stwierdziłem że biały akryl też się nada ... no i wtopa z podkładem vallejo - nie wspominam tego sklepu dobrze, ale to ze względu na trefną chemię, do sklepu nic nie mam, w zasadzie mój błąd że kupiłem te gawna.

PS Pani sprzedająca jakby pracowała tam za karę ;)

Co, do tej pani to się zgodzę, jakaś taka zamulona była i trzeba jej było pokazywać palcem, co ma podać. Sprzedawca/właściciel natomiast znał się na rzeczy i bardzo sympatycznie, na luzie się z nim rozmawiało. Tak czy owak, sklepu szkoda, trójmiasto w segmencie modelarstwa plastikowego i akcesoriów pustynnieje coraz bardziej.

Sklepy w Trójmieście, na moje rozeznanie, wyglądają marnie, ale zawszeć możesz czegoś poszukać:

Gdynia:

"Walentynka" - Wójta Radtego (blisko dworca głównego, na wysokości Hali Targowej). Chemii raczej brak, w modelach to takie mydło i powidło, ceny w miarę przystępne (jak na Gdynię), raczej musisz się opierać na tym, co wypatrzysz a nie oczekiwać konkretnej odpowiedzi od sprzedawczyni.

"Modelarski" - C.H. "Kwiatkowski", na parterze - mało widoczne; głównie kolejnictwo, budowle, samochody... Wygląda mi na nienajgorszy przegląd chemii, podobnie jak w "Walentynce" musisz mówić, czego szukasz - sporo modeli mają w magazynie. Modele raczej nie najtańsze, chemia w cenie całkiem akceptowalnej.

Elektronika, modele - chyba jeden z najstarszych gdyńskich sklepów modelarskich, ul. Władysława IV naprzeciw... Urzędu Skarbowego (tak się najłatwiej dopytywać o lokalizację. "Plastików" jak na lekarstwo, głównie RC.

Gdańsk - tu wiedzę mama bardziej skąpą...

Gdańsk - Wrzeszcz; skrzyżowanie Al. Grunwaldzkiej i Miszewskiego - modelarski w Domu Książki, ceny znośne, wybór może nie powala na kolana ale i tragedii też nie ma...

Gdańsk - Długi Targ (w pobliżu "Neptuna", bliżej Motławy, na końcu Długiego Targu w prawo patrząc od strony "Neptuna"). Była CSH, dziś jest tam... wypożyczalnia strojów teatralnych i niezgorzej zaopatrzony sklep modelarski.

Być może coś w Trójmieście jeszcze jest, napisałem o tych, do których zaglądam lub zajrzałem...

Jakbyś miał jakieś wątpliwości lokalizacyjne - zapraszam na pw.

Pozdrawiam

Krzysiek

....Gdańsk - Wrzeszcz; skrzyżowanie Al. Grunwaldzkiej i Miszewskiego - modelarski w Domu Książki, ceny znośne, wybór może nie powala na kolana ale i tragedii też nie ma...

Kilka dni temu jechałem przez Wrzeszcz i księgarnia była zaorana, jakiś totalny remont. Pewnie bank będzie, albo apteka

Kilka dni temu jechałem przez Wrzeszcz i księgarnia była zaorana, jakiś totalny remont. Pewnie bank będzie, albo apteka

Nie dobijaj... księgarnia była od zarania dziejów w tym miejscu... świat się wali... i modele znikają...

Kilka dni temu jechałem przez Wrzeszcz i księgarnia była zaorana, jakiś totalny remont. Pewnie bank będzie, albo apteka Evil or Very Mad

A miałem tam wpaść w tym tygodniu po podstawki do figurek ...

Jest (a może był) w Gdańsku jeszcze pawilon na starym rynku w Oliwie swego czasu prowadzony przez p. Wojtka Molskiego

Niestety wczoraj dokonałem ostatnich zakupów na Żwirki i Wigury - ale właściciel ucieszył mnie jedna informacją - sklep w CH Jantar - niemalże na przeciwko wspomnianej wyżej księgarni na Miszewskiego zakupił od niego całe zestawy farb Valejo

Z tego co wiem sklep w CH Jantar zajmuje się głównie modelami kolejkowymi - ale być może i oni zmienia z lekka asortyment

No i jeszcze - jeśli ktoś bawi sie figurkami 'bitewniakow' jest w Gdańsku Wrzeszczu sklep Rebel - adresu nie pomne ale to okolice ulicy Sobótki

Dlaczego Trójmiasto to taka pustynia jeśli chodzi o sklepy. Modelarzy ci przecież u nas dostatek. Ja żałuję zniknięcia tego namiotu ze Skweru Kościuszki w Gdyni. Duży wybór, ciekawe ceny.

Do pustyni należy dodać rezygnacje Artura z prowadzenia Figus.pl - to był jedyny sklep (internetowy) gdzie po figurki jeździłem do Gdyni jakieś 30 km....

A czemu tak się dzieje... cóż.. czasami w sieci z przesyłka płaci się za model mniej niż w sklepie standardowym (to min koszty utrzymania sklepu, koszty magazynowania itp)

a najśmieszniejsze jest to że mamy przeczcież w Gdańsku hurtownie modelarska SK Model - i czasami jak przywozi poczta przesyłkę ze sklepu w Wawie czy Krakowie i jest naklejka SK.. to bierze mnie pusty śmiech...

cloner16: podstawki.. ostatnio odwiedziłem market budowany i wyszedłem z kilkoma nogami do mebli które są IMHO świetne na podstawki zarówno pod 1 figurkę jak i więcej..kwestia zabejcowania i git...

... a z hurtowni SK Model można bezpośrednio coś zanabyć, czy detalistom nie sprzedają, "bo nie"...?

z tego co wiem nie sprzedają bezpośrednio detalistom... choć głowy nie dam.....

ze strony SK Model:

"Prowadzimy wyłącznie sprzedaż hurtową dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. "

Byłem dzisiaj w Modelmanii w Jantarze. Sklep przyjemny w obyciu, że się tak wyrażę. Sprzedawca-właściciel widać, że zaangażowany, wszystko podaje, prezentuje. Duży wybór dla kolejkowców i dioramiarzy, sporo roślinności, paleta vallejo model color i humbrol, brakuje mi jeszcze pactry. Plastiki - pustynia, co do akcesoriów spoko. Ogólnie warto zajrzeć.

A czy funkcjonuje jeszcze sklepik na bazarku na Jelitkowie?

Ten bazarek to na Przymorzu bardziej i z tego co wiem to tak,choć jak byłem w PL miesiąc temu było zamknięte,ale to była sobota,więc może dlatego.

byłem na przymorzu przedwczoraj, baraczek przy samym rogu głównej ulicy - łatwiej trafić, wybór większość pancerka dragona, ceny dość wygórowane... chociaż widziałem flakvierlinga dml za 115, a w martoli chodzi po 100 - wychodzi o 4 złote drożej niż razem z wysyłką (a model od ręki i nie trzeba się zastanawiam czy martola sprowadzi model czy trzeba będzie czekać niewiadomo ile)

Jeśli chodzi o Gdynię to sklep w Kwiatkowskim już nie istnieje funkcjonuje jedynie przez stronę internetową. Zostaje ten sklepik koło skarbówki i Walentynka.

Szkoda, kupić nie kupić ale przynajmniej pomacać można było :(

Istnieje. Techno-Hobby (www.techno-hobby.pl) mieści się teraz w centrum handlowym Chylonia w Gdyni Chylonii (niedaleko Tesco na zjeździe z/ końcu obwodnicy). Asortyment ten sam, szykują się też jakieś dostawy w tym miesiącu. Właśnie tam kupiłem sobie Austina.

cloner16: podstawki.. ostatnio odwiedziłem market budowany i wyszedłem z kilkoma nogami do mebli które są IMHO świetne na podstawki zarówno pod 1 figurkę jak i więcej..kwestia zabejcowania i git...

Ano tak ale mi chodzi o żywiczne do WH40 i w ogóle o figurki systemowe.BTW sklep został wyremontowany i dodano dodatkowe stoły do gry wiec ma się dobrze.