Skocz do zawartości

Tiger I Early 1:16, Heng Long


madeira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Obudowałem to draństwo, żeby jak najbardziej podobne do oryginału było. Wykorzystałem polistyren 0.75 mm. Póki co jest tak:

 

48.jpg

 

Dookoła będzie spaw, jak na zdjęciu z poprzedniej aktualizacji. Te mocowania będę robił od nowa.

Póki co tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy cieńszej płytce nie dałbym rady wyraźnego spawu zrobić, poza tym w oryginale wydaje mi się, że nawet jest grubiej. Szekle wejdą bez problemu (teraz mierzyłem, bo mi podniosłeś ciśnienie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po 349-ciu próbach udało mi się wyciąć właściwy kształt mocowań. Był to jak dotąd najbardziej emocjonujący dla mnie etap budowy. Ileż emocji wyrażałem w podczas kolejnych prób nadania temu czemuś odpowiedniego kształtu... Ale w końcu się udało:

 

50.jpg

 

49.jpg

 

Teraz będzie można się zabrać za boczne błotniki, a w między czasie czekać na paczkę. Duuużo ciekawych rzeczy w niej jest.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za boczne błotniki. Udało się wymyślić sposób na to, by w miarę dobrze się trzymały. Instrukcja poniżej:

 

1. Do uformowanego błotnika wyklejam od razu mocowania:

 

51.jpg

 

2. Na kadłubie zaznaczyłem sobie linię, do której będę dopasowywał kolejne segmenty oraz miejsca w których będą otwory na szpilki.

 

52.jpg

 

3. Główka szpilki jest trochę przypiłowana, tak żeby schowała się pod blaszaną śrubę.

 

53.jpg

 

4. Na czterech szpilkach osadzam cały element.

 

54.jpg

 

5. I zostało tylko główki śrub nakleić.

 

55.jpg

 

Od wewnątrz szpilki będą pozaginane, a wszystko dodatkowo zakropię klejem CA. Nie przejmuję się za bardzo tym, czy kolejne segmenty są idealnie proste, bo jak wiadomo, czasami były mocno pogięte. U mnie będę umiarkowanie. Jakaś dziura po pocisku się pojawi i może jedno konkretne odgięcie. Jak będę miał już wszystko, to... wiadomo, będą zdjęcia.

 

Pozdrawiam i dziękuję za komentarze do poprzedniego postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pozytywne opinie. Staram się jak mogę.

Stan na dziś:

 

59.jpg

 

A na drugim zdjęciu, hmm... "Kto do cholery posadził tu to drzewo!!"

 

58.jpg

 

Nieskromnie powiem, że powoli to coś zaczyna przypominać Tygrysa, co mnie bardzo cieszy.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest aparat, są zdjęcia:

 

Tak teraz wygląda górny bieg gąsienicy:

 

63.jpg

 

Oporządziłem też przednią część klosza od lampy:

 

61.jpg

 

Wygląda na za dużą, ale to z powodu ujęcia. Klosz dostałem od kolegi z pwmu, z tymże coś pochrzaniłem, bo on robi modele żywiczne w skali 1:15. Uparłem się jednak (?!), wiec przysłał mi elementy o które prosiłem. Oj tam, trochę piłowania i pasuje. Jak już będą gotowe, to zrobię precyzyjniejsze zdjęcia.

Jutro walka z tylnymi błotnikami. Będę przerabiał Heng Longa, bo nie są takie tragiczne. Muszę tylko zawiasy zrobić i powinno być git. Szkoda kasy poza tym na Abera.

 

I standardowe pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedziesz waloryzowal ta lampe jeszcze nie?

Jasne!! Nie ma tych nitów na przedniej części, napisu Bosh (jest w zestawie Abera, który będę dopiero zamawiał) i brakuje jeszcze uchwytu z tyłu wraz z tym prętem (to wszystko też jest w Aberze). Także bez obaw -będzie jak należy, tylko jeszcze nie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Z tylnymi błotnikami póki co nic nie udał się zrobić. Jest jednak update -pierwszy dziś (jeszcze będzie na pewno jeden).

Założyłem dekiel wentylatora przedziału kierowania:

 

64.jpg

 

Teraz biorę za skrócenie rur wydechowych, bo są za długie. Nie wiem czemu wcześniej tego nie wychwyciłem:

 

36.jpg

 

schematborw.jpg

 

Trzeba zatem wyciąć odpowiednio gruby pierścień i zamontować rury ponownie. Zaraz potem oczywiście osłony.

 

No to jazda!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiono:

 

65.jpg

 

Idę giąć osłony.

 

p.s. Czy ktoś się orientuje, czy klapki na wylocie spalin

 

Photo4125.jpg

Achtung panzer

 

były montowane wszystkich wczesnych Tygrysach, czy tylko do pewnego momentu?? Zastanawiam się czy je montować u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.