Skocz do zawartości

Tiger I Early 1:16, Heng Long


madeira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Daję update, choć robota nie skończona jeszcze. Zamontowałem zawory na rurach jednak (wyglądają świetnie!!). Brakuje jeszcze "grzybków" na obejmach rur. Konkrety:

 

67.jpg

 

68.jpg

 

69.jpg

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cicho obserwuję i nie wiem ...może się już zaopatrzyłeś ale w Krakowie na ulicy Felicjanek są metalowe gąsienice ogniwkowe do tego czołgu. Kosztują trochę ale z tego co widziałem to warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim czasie udało się zdobyć poprawny MG 34. Znalazł już swoje miejsce. Dołożyłem zaczepy do mocowania pokrowca na jarzmo:

 

70.jpg

 

Małe, a cieszy

 

71.jpg

 

Dla urozmaicenia i chwili oderwania się od kadłuba, ustawiłem poprawnie łożysko w spodzie wieży. Teraz jest jak być powinno i wieża będzie osadzona we właściwym miejscu:

 

72.jpg

 

Póki co niestety tyle. Biorę się dalej za robotę. Może w końcu lampy uda się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Welcome back my friends!

 

Wracam po chwilowej przerwie. Powodem był przylot rodziny żony z Nowej Zelandii. Nie było więc czasu na tygrysowanie. Dziś jednak trochę powalczyłem. Udało się doprowadzić prąd do przednich lamp. Są zatem puszki i kable wraz z uchwytami. Nie będzie niestety zdjęć jeszcze, bo aparat jest u brata. Jutro będę majstrował przy lampach i jak tylko będą gotowe, to postaram się wrzucić zdjęcia.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu...

Są przednie lampy i mocowania liny na bocznym pancerzu. Pierwszy z tych zaczepów zakręcanych motylkiem robiłem, godzinę. Potem udało się zejść do 20 minut. Przekleństw jednak leciało tyle samo...

Ad rem:

-lampy:

76.jpg

 

75.jpg

 

Trochę rozziarniło zdjęcie, ale ten napis "Bosch" jest bezcenny

 

Zaczepy:

-w ogóle:

73.jpg

 

-w szczególe:

74.jpg

W dalszym planie klocek pod podnośnik. Nawet wykroiłem go już ze starej deski. Teraz tylko wyszlifować i uzbroić w blachy.

 

Pozdrawiam!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedlugo

 

No, plan jest prosty -zdążyć na Bytom -2012.

A tak poważnie, to faktycznie już bliżej niż dalej. Górna płyta już powinna pójść gładko (choć nie wiem kiedy kupię siatki, bo narazie cały budżet poszedł na wyjazd Francji i SAUMUR ), ale czeka jeszcze cała tylna, a tam jest ostry hardcore ze skrzynką i mocowaniem podnośnika. A, no i po dupie dadzą mi jeszcze wyrzutnie S-ek. Nie wiem jak wytoczę tuleję z blachy tej grubości.. Pożyjemy, (poklniemy...) zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

No przez ostatni tydzień nic się nie działo z modelem, ale dużo pozytywnych rzeczy działo się ze mną. Dane mi było zobaczyć niektóre niemieckie monstra na żywo :

 

Tiger%20I%20Saumur.JPG

Żoncia nieodzowna oczywiście (też jest fanką pancerki )

 

Panther%20Saumur.JPG

Ech... piękna jest...

 

King%20Saumur.JPG

Fotki z Kingiem nie mogło zabraknąć.

 

Odkryłem też czemu modele Heng Longa są takie dupiane. Oni tak na prawdę prowadzą sieć chińskich (czy tam wietnamskich) restauracji, a modelami zajmują się w między czasie:

 

HL.JPG

I wszystko jasne.

 

Siadam do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrka wodna, Tigerek jest naprawdę mniodny (Uff, robi wrażenie).

Teraz pytanie dot. Tigerka II w 1:1, jak się wchodziło do niego, po drabince?

Przeglądałem fotki, to ludziki już są na nim, albo stoją obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pracy nad modelem!

Chyba jednak na zdjęciach bardziej podziwiam niewiastę a dopiero potem "tanki" , niestety Ty spadłeś na 3 pozycję .

Temat obserwuję od poczatku.Nie pisałem nic , bo nie chciałem zaśmiecać wątku ale teraz mam prośbę:

Można prosić o jakiś spis, notatkę , na końcu relacji , gdzie są na Tygrysku odlane napisy, numery (np lampa lewa , na górze "Bosch" itp).

Jeżeli już bowiem to robisz , to machnięcie dla Ciebie takiego info , nie jest , mam nadzieję , dużym problemem , a pomoże , też mam nadzieję , nie tylko mi.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Trochę ostatnio czasu brakuje na pracę przy modelu.. Ale jest update. Jak widać zrobiłem tylne błotniki. Adoptowałem henglongowskie i trochę je podrasowałem. Doszły porządne zawiasy i poprawiłem zasuwkę przy skrzydle (motylki żywiczne od Andrzeja Jasińskiego z drugiego forum). Oprócz tego doszły zapinki na korbę rozruchową i światło odblaskowe:

 

77.JPG

 

78.JPG

 

80.JPG

 

81.JPG

 

79.JPG

 

Światło trochę do dupy, więc zdjęcia tez nie najlepsze...

 

Co do zadanych pytań:

 

skala72

Nie sądzę, żeby wchodziło się po drabince. Myślę, że albo noga do szekla i po błotniku, albo z boku na gąsienice (tudzież koło) i trzymając się liny na kadłub. Wieża nie była aż tak wysoka, żeby nie dało się na nią wdrapać. No nie wiem, tak mi się intuicyjnie wydaje.

 

artur111bartek (to ilu was jest pod tym nickiem?! )

Z tego co się orientuję, to napis "Bosh" był tylko na lampach, a numer seryjny odlany był tylko na górnej części jarzma armaty. Jak się pomyliłem, to znawcy zaraz się wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.