Skocz do zawartości

Tiger I Early 1:16, Heng Long


madeira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i wszystko jasne.

 

A teraz pytanie ode mnie. Jako, że gąsienice heng long zrobił takie jakie zrobił (czyt. marne), zacząłem szukać w necie zamienników, bardziej zbliżonych do oryginału. W zasadzie lipa jest tylko z zębami. Wiadomo jak one powinny wyglądać: http://nwwone.org/world-war/WW2GermanRelic-track-link-for-tankPzkpfwVI-Tiger-I-_160503959868.html Chodzi o ten otwór w zębie gąsienicy i ogólnie o jego kształt. Szukałem i szukałem, ale to co się nadawało kosztuje (przeliczając na polskie) ok. 600 zł. Trochę dużo...

Wiem, że sporo różnych ludzi odwiedza to forum i śledzi mój watek, za co jestem bardzo wdzięczny, bo to cholernie motywuje. Czy wśród Was jest ktoś, kto dysponuje możliwością odlania obu taśm z poprawnymi zębami, albo zna inne rozwiązanie? Jeżeli tak proszę o jakieś informacje.

 

Dzięki,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam odwiedzić sklep w Krakowie na ulicy Felicjanek od strony Zwierzynieckiej (na samym początku). Widziałem tam metalowe gąsienice do Tigera za jakieś 150 zł (ino nie pamiętam czy od sztuki czy za komplet :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie musiało by być złotem pokryte za taką kasę. skwiercio byłeś tam i widziałeś te gąsienice? Obawiam się, że to może być Heng Long też, tylko metalowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że to może być Heng Long też, tylko metalowy..

 

To możliwe aczkolwiek miałem je w rękach i wyglądały całkiem całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie się tam udam i zobaczę co i jak.

Na ebayu nie ma aktualnie nic ciekawego. Są metalowe henglongi, ale to póki co nie wchodzi w grę. Moje pytanie zatem jest aktualne. Dziękuję tym, którzy do tej pory zabrali głos.

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

 

Męcząc się ze swoim Tygrysem I trafiłem w necie na ciekawą ofertę. Postanowiłem z niej skorzystać. Efekt poniżej :D:D :

 

01.jpg

 

02.jpg

 

05.jpg

 

04.jpg

 

03.jpg

 

Jest to (póki co) statyczny model Tamki. Skala 1:16. Na wyposażeniu są metalowe gąsienice, koła napędzające i napinające, a jezdne mają metalowy bandaż. Metalowa jest także wanna i ruchome drążki skrętne. Ogólnie to bydle waży teraz ładnych parę kilo. Poprzedni właściciel (znany z dostarczenia mi kół (i nie tylko) do Tygrysa I) wprowadził kilka modyfikacji (min. jarzmo km w kadłubie jest ruchome). Jeszcze wcześniejszy właściciel raczej okaleczył ten model. Do regeneracji są boczne błotniki (nie wiem czy będę dawał metalowe) i do zdarcia jest zimmerit. Będę oczywiście robił nowy.

 

Plan co do tej kici jest podobny jak do "jedynki". Kolejność będzie jednak inna. Tu na samym początku będę walczył z elektroniką (napęd, obrót wieży, podnoszenie/opuszczanie działa, oporopowrotnik, instalacja dymu na wydech, oświetlenie, oraz w miarę realistyczny dźwięk). Jak już się z tym uporam dopiero zabiorę się za skorupę.

Jak zacznę nad nim prace (najpierw będę kończył Tygrysa) pojawi się emblemat w podpisie z przekierowaniem do warsztatu -liczę, że jacyś zainteresowani będą. ;)

Na koniec małe porównanie obu kociaków:

 

06.jpg

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pracy przy modelu i wytrzymałości domowego budżetu. Za pieniądze na niego wydane+ dodatki możnaby kociakami obdzielić całe forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że ciągnie do dużej skali, rozpuściłeś się :P jak juz skończysz kiedyś tam oba to bedziesz mogl robić manewry ; )

 

No ladnie....musisz miec sporo miejsca w domu:)

Ciekawe kiedy sie przerzucisz na skale 1:1

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Faktycznie się rozpuściłem. Taka skala pozwala na maksymalne odwzorowanie detali. To cholernie kręci Co do ceny, to faktycznie zamiast Kinga mogłoby stanąć kilka "małych" w 1:35, a to dopiero początek. Na szczęście udało się załatwić pożyczkę w banku na kupno Kinga. Tak to bym nie dał rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po małym "królewskim" offtopie wracamy do tematu głównego.

Chcąc się oderwać trochę od monotonii kadłuba, pracowałem na wieżą Tygrysa. Najpierw poprawiłem jej położenie, a wczoraj skończyłem mocowanie jarzma armaty we właściwym miejscu. Sposób był prosty:

 

85.jpg

 

Docelowo mniej więcej tak:

 

mechanizmy%20wie%C5%BCy.jpeg

 

będą wyglądać mechanizmy w środku. Być może oporopowrotnik będzie miał trochę inny kształt (nie wiem czy założę Tamiyowski czy Asiatamu). Póki co model Heng Longa powoli przekształca się w model PzKpfw VI:

 

82.jpg

 

83.jpg

 

Przy okazji zakupu Kinga, w bonusie dostałem tylny zasobnik z Tamiyowskiego czołgu. Trochę się różni od tego Heng-Longa..:

 

84.jpg

 

Kurde po raz pierwszy zobaczyłem, że jednak jest szansa go kiedyś skończyć. W sumie to nawet nie zostało tak dużo do etapu malowania. Pewnie za jakiś czas mój pogląd się zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo, z wieżą od razu to wyglada z charakterem ; > nawet spaw na dachu odwzorowany. Fajnie ze zdobyłeś ten zasobnik, zamienic tylko zapięcia i bedzie git. Musisz cos pomalować w końcu na tym forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Wiem, że to może próżność, ale wrzucę zdjęcia z postępów.

 

86.jpg

 

89.jpg

 

88.jpg

 

87.jpg

 

Jak widać doszły filtry i statki.

Na koniec dorzucam zdjęcie dla Tomka, co kiedyś Gunsów słuchał, żeby się mógł podoszukiwać baboli.

 

90.jpg

 

 

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec dorzucam zdjęcie dla Tomka, co kiedyś Gunsów słuchał, żeby się mógł podoszukiwać baboli.

 

Słucham nadal

 

Chciałeś to masz, to sie doszukam :P

 

Poza tym co wczoraj mowiłem o tych ruchomych elementach klapy silnikowej to zaznaczylem na obrazku co trzeba poprawić

 

13781578.jpg

 

Zaczepy do podnoszenia klap sa od czapy, narysowałem niezdarnie mniej wiecej jak maja wygladac ale zobacz sobie pierwsze lepsze zdjecie, łaczenie formy do usuniecia. Mam nadzieje ze tego elementu ze szwem do usuniecia nie przykleiles jeszcze bo zdejmujac go latwiej by Ci bylo przykleic te blachy pod filtry na ktorych trzymaja sie te mini rusztowania trzymajace filtry w jednej pozycji, na styku rury filtra i wlasnie tego elemtu laczacego je z czolgiem byly jeszcze takie zaczepiki + na puchach łancuszek trzymający klapke, ale te elementy napewno dostales w zestawie abera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czasem lubię ich sobie posłuchać (ostatnio mam zajawkę na Pretty tied up i Locomotive).

Ad rem:

-o zaczepach wiedziałem, zapomniałem Ci napisać,

-ten szew zauważyłem dopiero jak wstawiłem zdjęcie,

-mocowania przewodów do filtrów są w Aberze,

-łańcuszki też

 

Do roboty zatem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.