Skocz do zawartości

Panzer I Ausf. A MB + wieża RPM 1/35


mae

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mam takie kalki. Przypomnij się proszę na meila, bo na 100% zapomnę.

uechtie@interia.pl

1. Za wieżą chyba brakuje Ci chaczyków.

 

Przeglądałem zdjęcia i nie wszędzie były.

 

2. Kształt tłumików MB sknocił. Powinny być brdziej owalne.

Za to Aber (co mu się rzadko zdarza) zciemnił mocowanie osłon tłumików...

Ta folia co ją nakeliłeś jest bez sensu. lepiej naklej po 2 cienkie paski na obrzerzach tłumików.

Powinny one być przykręcone do błotnika i wchodzić w otwory w osłonach (jesli dobrze pamietam).

 

Co do kształtu się zgadzam, ale mogę żyć z tym babolem. Folia nie jest bez sensu, bo ona nie jest oklejona na tłumiku, a w niej wklejony jest przód i tył wycięty z tłumika MB. Tłumik jest w środku pusty i jeśli będę miał ochotę, mogę go fajnie zdewastować

 

3. Oderwij pls te małe wizjery na kadłubie i przyklej odwrotnie bo masz je do góry nogami - szczelina dołem.

 

Wizjerki generalnie były przyklejane poprawnie - 2 śróbki mocujące z góry, jedna z dołu (potem je usunąłem). Wizjery z MB są po prostu kiepskie, ale i z tym się godzę.

 

5. Nie jestem tego pewien ale: skoro zrobiłeś osłony kratek to chyba powinna też być płyta chroniąca grill. Gdybyś ją doklejał to dorób też brakujące w zestawie blaszki po bokach.

 

Nad tym też się zastanawiałem, natomiast z mojego dochodzenia wynika, że różnie bywało, choć pewnie więcej czołgów tą kratkę miało.

 

Dzięki za uwagi :] Replika PZ I to to nie będzie, ale z racji, że ma on być częścią dioramy godzę się z tym faktem. Jeśli będę chciał zrobić wierniejszy model to raczej sięgnę po inny model i na pewno nie po wieżę z RPM

 

 

Aktualizacja (po wstępnym mazianiu):

 

_MG_2124.JPG

 

_MG_2125.JPG

 

_MG_2126.JPG

 

_MG_2127.JPG

 

_MG_2128.JPG

 

_MG_2129.JPG

 

_MG_2130.JPG

 

_MG_2131.JPG

 

_MG_2133.JPG

 

_MG_2134.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
A więc zaczeło się. Kiedy masz zamiar zamocować blachy osłonowe tłumików? Pytam bo też mnie to kiedyś czeka.

 

Zamocuję jak tłumik będzie odpowiednio pomalowany

 

Aktualizacja:

 

_MG_2141.JPG

 

_MG_2142.JPG

 

_MG_2144.JPG

 

_MG_2145.JPG

 

_MG_2146.JPG

 

_MG_2147.JPG

 

Krzyże namalowałem, gąski nie są jeszcze przylepione (muszę najpierw przypudrować podwozie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki szacunek za wkład w budowę modelu, ale zapytam jeszcze raz: ile władowałeś w ten model kasy? Czy nie lepiej byłoby kupić ( wydaje mi się) w miarę dobry model Dragona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielki szacunek za wkład w budowę modelu, ale zapytam jeszcze raz: ile władowałeś w ten model kasy? Czy nie lepiej byłoby kupić ( wydaje mi się) w miarę dobry model Dragona?

 

Model jest składany z części kupionych okazyjnie Model + wieża to coś ponad 50 zl, blachy z 50 zł, a gąski kupiłem w zestawie z modelem MB (taka edycja limitowana, z gąsienicami Dragona) w cenie samego modelu Panzera - 34 zł. Z racji, że w zestawie MB nadal są zestawowe gąsienice, to Magic Tracki mam za darmo :P Cenowo nadal jest nieźle, bo jednak Dragon nie ma detalu jaki daje Aber Jeśli natomiast miałbym zaczynać jeszcze raz, to z Dragonem lub Tristarem bo chyba szkoda czasu na tak oklepany temat, choć więcej funu jest z MB Zależy jak na to patrzeć, mnie już odrobinę ten model zmęczył, aczkolwiek wyjdzie dość oryginalnie.

 

Drewno na narzędziach to US Flat Brown Vallejo z czarnym washem. Części "metalowe" pomalowałem kolorem Gunmetal Model Master. Generalnie nie są jeszcze ukończone, coś przy nich jeszcze zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest problem z kolorem, to w drugą stronę, bo zmieniłem odcień kapkę i rozjaśniłem kolor (najbliżej oryginalnego koloru jest wanna przy podwoziu). Panzergrau/Schwarzgrau (RAL 7021) jak sama nazwa wskazuje był naprawdę ciemnym szarym, bardzo ciemnym (Schwarz = czarny). Przyzwyczailiście się poprostu do czołgów, których kolor nie ma nic wspólnego z Panzergrau, ludzie nakładają na modele najróżniejsze odcienie szarości, zazwyczaj błędne Modyfikowałem Panzergrau lifecoloru, który jest z godny z RAL 7021 i można go spokojnie używać np na oponach jako czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam rację mae. Jego jedynka po zabiegach washa itp ma w miarę prawidłowy odcień szarego (przynajmniej tak mi się wydaje gdy sobie przypomnę jakiego koloru były puszki na maski lub kanistry, może były one troszkę bardziej niebieskie. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Aktualizacja:

 

_MG_2264.JPG

 

_MG_2267.JPG

 

_MG_2269.JPG

 

_MG_2270.JPG

 

_MG_2271.JPG

 

_MG_2273.JPG

 

_MG_2274.JPG

 

_MG_2275.JPG

 

_MG_2276.JPG

 

_MG_2277.JPG

 

_MG_2278.JPG

 

Żołnierz LSSAH:

 

_MG_2280.JPG

 

_MG_2281.JPG

 

Ogólna koncepcja:

 

_MG_2286.JPG

 

_MG_2293.JPG

 

Podwozie czołgu zostało lekko potraktowane pigmentami, reszta w momencie umocowania na dioramie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie diorama Piękna praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pięknie, ale mam dwie uwagi:

- wojak w wieżyczce powinien jakby trochę bardziej przylegać do krawędzi (ale nie upieram się)

- zerwana gąsienica nie za bardzo mogłaby być zadarta do góry, ogniwa trochę ważą. No chyba że się zablokowały. Tu bym się upierał trochę bardziej przy poprawce.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ułożenie trupa jest w porządku. U truposzy występuje tzw. stężenie pośmiertne.Trup sztywnieje i przybiera czasami różne gimnastyczne pozy, które normalnie nie występują. Jak w tym przypadku. Normalnie przy żywym człowieku powinien on opierać się na krawędzi czołgu, a tutaj musi być sztywny. Pytanie tylko ( z medycznego punktu widzenia) kiedy nastąpił zgon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Mierzu głupoty wypisujesz z tym stężeniem /lekarzem patologiem nie jestem ale znam ten tema z praktyki i wykładów /

Stężenie występuje jak najbardziej ale nie natychmiast po śmierci ,najpierw koleś pada bez więdnie od strzału układa się na włazie i z czasem następuje stężenie pośmiertne .

Krzysiek ma rację "trup" powinien przylegać do krawędzi włazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja bardzo mi się podoba. Brakuje mi jednak śladów po pociskach na niemieckim czołgu oraz zniszczeń np: pokiereszowany błotnik i koła. Zerwana gąsienica wskazuje raczej na najechanie na minę niż trafienie z 20 mm działka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gąsienicy, jej dalsza część zostanie wpisana w teren dioramy, więc nie formowałem jej i przyklejałem na tym etapie, to co jest to zdecydowanie nie koniec. Figurka nie jest jeszcze przyklejona, została luźno wsadzona do wieży, więc nie ma pewności, że jest to jej optymalne ustawienie

 

Śladów po trafieniach nie ma, ponieważ na dioramie mają być ślady działalności altylerii i w założeniu to właśnie ona doprowadziła do unieruchomienia czołgu. Trafienia z tankietki raczej nie byłyby specjalnie efektowne, a w dodatku ciężko mi znaleźć dobre miejsce dla takich trafień na czołgu.

 

Dzięki za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Mae pokazujac swoja prace oczekiwal waszej porady,pomocy nie krytyki.Czytajac komentarze mozna policzyc na palcach obu rak takie ktore cos wnosza do tematu...
- wojak w wieżyczce powinien jakby trochę bardziej przylegać do krawędzi (ale nie upieram się)

- zerwana gąsienica nie za bardzo mogłaby być zadarta do góry, ogniwa trochę ważą. No chyba że się zablokowały. Tu bym się upierał trochę bardziej przy poprawce.

Jeżeli według ciebie to jest krytyka a nie porada to nie mam więcej pytań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Mierzu głupoty wypisujesz z tym stężeniem /lekarzem patologiem nie jestem ale znam ten tema z praktyki i wykładów /

Stężenie występuje jak najbardziej ale nie natychmiast po śmierci ,najpierw koleś pada bez więdnie od strzału układa się na włazie i z czasem następuje stężenie pośmiertne .

Krzysiek ma rację "trup" powinien przylegać do krawędzi włazu.

A Ty nie czytasz ze zrozumieniem.

 

Przecież wyraźnie napisałem:

 

Ułożenie trupa jest w porządku. U truposzy występuje tzw. stężenie pośmiertne.[/b]Trup sztywnieje i przybiera czasami różne gimnastyczne pozy, które normalnie nie występują. Jak w tym przypadku. Normalnie przy żywym człowieku powinien on opierać się na krawędzi czołgu, a tutaj musi być sztywny. Pytanie tylko ( z medycznego punktu widzenia) kiedy nastąpił zgon.

 

Nigdzie nie stwierdziłem, że umarł przed chwilą.

 

Nie wiem jaką masz praktykę, ale ja swoją wiedzę bynajmniej nie czerpię z wykładów a li tylko z praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie krytyki często brakuje w warsztatach, więc krytyka jest jak najbardziej pożądana. Czy natomiast jest ona konstruktywna czy nie, to jest to już indywidualna ocena. Krytyka skłania do spojrzenia na problem z nieco innej perspektywy, więc chyba każda jest dobra, toteż zachęcam do krytyki Ilość elementów na dioramce oprócz ewentualnych drobiazgów raczej się już nie zmieni, ciężko dostać figurki niemców, którzy oberwali I generalnie straszna bryndza z wczesno-wojennymi Niemcami. To, czy wszyscy Niemcy na dioramce to trupy jest już raczej kwestią indywidualnego odbioru, ciężko pokazać w tej skali oddech człowieka tudzież bicie serca. Choć jak pewnie można zauważyć figurki, które są żywe lub niekoniecznie martwe mają nieco inny kolor skóry (żywszy). Żołnierz LSSAH prawdopodobnie jeszcze żyje, skoro pozostawiono mu karabin, lecz koledzy nie zdołali zdjąć go z pola bitwy (lub też on jako hardkorowy nazista nie chciał uciekać). Pewien jest tylko jeden trup, na którego postawicie?

 

Czy beret by spadł? Nie wiem, nie widziałem zdjęć beretu, który spadł w takiej pozycji, ani zdjęć beretu który by się ostał na głowie. Faktem jest, że chyba nie da się znaleźć takiego beretu bez główki, a i z główką bardzo trudno. Zatem ten problem pozostawiam odbiorcy, mnie on nie boli specjalnie, cieszę się, że mogę zaprezentować nakrycie głowy czołgisty z początku wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież wyraźnie napisałem:

 

Ułożenie trupa jest w porządku. U truposzy występuje tzw. stężenie pośmiertne.[/b]Trup sztywnieje i przybiera czasami różne gimnastyczne pozy, które normalnie nie występują. Jak w tym przypadku.

 

 

 

 

Przeczytaj to co napisałeś i nie będziesz mi wytykał ,że czytam bez z rozumienia.Jest nie mozliwe ,że by człowiek który nagle traci życie ułożył się w takiej pozycji ,nie sztywnieje w locie ,tylko tak jak napisałem pada ,układa się na włazie i za jakiś czas następuje stężenie ,ale w/g Ciebie tak nie jest i niech tak zostanie.

 

To tyle z mojej strony w temacie "trupim"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może podczas wychodzenia z tankietki, nogi mu się zblokowały i tak pozostał? Zauważ, że prawie całe nogi ( aż po uda) ma we wnętrzu pojazdu, a więc mógł dostać kulkę i tak pozostać. Przecież nie wrzucę tutaj zdjęć, na potwierdzenie, że tak może być. Można by było jeszcze głowę mu bardziej zgiąć do dołu i delikatnie go jeszcze wsunąć, to będzie sprawiał wrażenie opierającego się.

A Ty drogi Robercie zażuciłeś mi, że piszę głupoty o stężeniu, a przecież o stężeniu napisałem chyba poprawnie, co najwyżej kukiełka odbiega o realiów " stężeniowych".

PS: Właściwie teraz dopiero zobaczyłem kilka mankamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.