Skocz do zawartości

M1A1 poraz drugi ( Dragon 1/35)


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiem, wiem podobne fotki już wstawiałem ale wtedy było zrobione o wiele mniej. O to jak to wszystko ma w przybliżeniu wyglądać:

 

Obraz274.jpg

 

Obraz271.jpg

 

Obraz272.jpg

 

Obraz273.jpg

 

Pozdrowienia

 

P.S. Opakowanie od CD udaje chodnik, na który drugi Abrams najechał. Chcę jakoś zaznaczyć fakt że ma on ruchome zawieszeie i gąski. Przeciez nie po to sklejałem te gąski blisko dwa tygodnie by teraz tego nie podkreślać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe mam najmniejszego zamiaru rezygnować

Chodziło mi o to, żebyś nie ulegał sugestiom zmiany koncepcji tego, na co najeżdża Abrams.

 

 

 

O to jak to wszystko ma w przybliżeniu wyglądać

Czym uzupełnisz puste przestrzenie? Nie pamiętam już, czy o tym pisałeś. Oczywiście wiem, że nie cała decha będzie podstawką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym uzupełnisz puste przestrzenie? Nie pamiętam już, czy o tym pisałeś. Oczywiście wiem, że nie cała decha będzie podstawką

 

Czym uzupełnię? Hmmm to dobre pytanie. Mam pewien pomysł. Kiedyś, dawno temu, grałem sobie w taką grę Kuma War. Gierka dość stara i grafa nie najlepsza. Generalnie gierka, ma przedstawiać konflikty zbrojne w których brali udział Amerykanie, w tym również ten w Iraku. Podobno wszystko w tej grze opiera sie na prawdziwych wydarzeniach. No i w tej gierce bardzo fajnie ukazana jest architektura bliskiego wschodu, np. miasto , chyba Najaff. własnie na podstawie screenshotów z tej gry, mam zamiar odwzorować fragment ulicy. O to przykład:

 

KumaWar202004-10-202019-30-46-59.jpg

Oczywiście u mnie bedzie to troszkę bardziej uproszczone, bo nie przewiduję np. budynków, choć kto wie, jak mnie fantazja poniesie to może i jakiś budyneczek, znajdzie się na dioramce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem powstrzymać się od zrobienia jeszcze kilku fotek tej demolce . Chciałem sprawdzić jak będzie to wszystko wygladać, gdy do autka dołożę koła. Narazie to wszystko poskładane jest na sucho. Pojawił mi sie problem hmmm z fizyka?? Otóz, nie wiem czy siła nacisku czołgu na przód samochodu jest tak duża, by samochód osiadł na wszystkich czterech kołach od razu, czy może to odbywa się stopniowo, najpierw pierwsze przednie koła a potem tylne. Tak to narazie wyglada:

 

Obraz275.jpg

 

Obraz276.jpg

 

Wszystkie komentarze i sugestie, mile widziane. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o ile czerwone drzwi nie były otwarte, to też powinny się pognieść.

 

No nie koniecznie! Widziałem kilkanaście fotek i filmików z takiej demolki i bardzo często zdarza się że boczne słupki drzwi, pozostają prawie nie naruszone, lub tylko lekko nadwyrężone, nie wiem z czego to wynika. O to mały przykład:

 

hqdefault.jpg

 

tankvscar.jpg

 

N obydwu fotkach widać że nawet szyby nie wypadły z tych drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, kto jest lepiej zorientowany w temacie Mi się tak wydawało, a kolega sprawdził.

 

Ja oczywiście nie twierdzę że nie miałeś racji . Sprawdziłem to sam dla siebie, według mnie to po prostu wszystko może się zdarzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Coś w nocy podziałałem . W zmiażdżonym samochodziku, wymieniłem dach ( nie jest już taki szeroki ) i troszke bardziej go pogniotłem. Teraz mam zamiar wstawić mu tylną i przednią szybę, oczywiście również odpowiednio zmasakrowane. Mój pomysł na szyby jest taki: za pomocą kleju CA nakleje na obie szyby folie przezroczystą i delikatnie je potłukę. Mam nadzieję że da to porządany efekt w postaci szyb ładnie wgniecionych do środka autka. Pewnie stracą swoja przejrzystość ale przecież przez potłuczone szyby samochodowe nic nie widać. Przyznaję, z moimi umiejętnościami ten projekt to iście szatański plan, ale mam nadzieje że wybrnę z tego zwycięsko. Proszę o doping . A tu widać mojego gniota pod czołgiem:

 

Obraz284.jpg

 

Obraz285.jpg

 

Obraz286.jpg

 

Obraz282.jpg

 

Obraz283.jpg

 

Piszcie jeśli Wam sie podoba i jak sie nie podoba, też piszcie, potrzebuję uwag i spostrzeżeń, by dopracować to do perfekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się pomysł podoba. Warto by było sprasować mu trochę maskę. Wiem, że jest tam silnik ale taka masa powinna go wcisnąć w ziemię. Pozostał bym przy tych prostych ramkach drzwi (jak z tymi bordowymi) Moim zdaniem dodają smaczku i realizmu. Dach zapada się do środka więc nie powinien ciągnąć za sobą drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamte drzwi napewno wstawię, muszę tylko wyciąć te srebrne drzwiczki, natomiast nie wiem, co zrobić z przodem tego autka, nie będzie to łatwo sprasować. Dużo mózgowania jeszcze przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie wiem co mi się stało ale Abrams przestał mi się podobać oczywiście chodzi mi o sam czołg ( modele napewno skończę ). Może to wpływ kolegi jo, który chyba nieświadomie ukierunkował mnie na rosyjską pancerkę. Przecież te wszystkie współczesne teciaki są po prostu piękne. Żaden Abrams nigdy nie będzie miał w sobie tle gracji, lekkości i finezji co np. T-72. Pisałem kiedyś że Abrams mi sie podoba i tak pozostanie, hmmmmmm... nic z tych rzeczy. Bohaterowie tego wątku ( Abramsy) są ostatnimi w mojej karierze. Od tej pory tylko współczesne maszyny oznaczone literą T . Przepraszam wszystkich fanów amerykańskiej pancerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te wszystkie współczesne teciaki są po prostu piękne. Żaden Abrams nigdy nie będzie miał w sobie tle gracji, lekkości i finezji co np. T-72. Pisałem kiedyś że Abrams mi sie podoba i tak pozostanie, hmmmmmm... nic z tych rzeczy. Bohaterowie tego wątku ( Abramsy) są ostatnimi w mojej karierze. Od tej pory tylko współczesne maszyny oznaczone literą T

 

Nie, nie... "T" to tylko przystanek w drodze ku Leopardom.

Leopardy 2 od A4 wzwyż to najwyższy poziom modelarskiego rozwoju jeśli idzie o współcześniaki,

Niektórzy mistycy modelarstwa zaliczają Merkavy jako ostateczne wtajemniczenie, ale wierz mi, tylko robiąc takiego Leo2A6 osiągniesz Nirwanę.

Podążając ścieżką "współczesnych maszyn oznaczonych literą T" dojdziesz do takiego T-90, za którym jest już tylko pustka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podążając ścieżką "współczesnych maszyn oznaczonych literą T" dojdziesz do takiego T-90, za którym jest już tylko pustka ...

 

 

Jest jeszcze Black Eagle którego widziałem na Armoramie. Swoją drogą, specjalistą od wszelkich przeróbek teciaków, jesteś właśnie Ty Karolu. Czy nie kusi Cię aby zabrać sie za temat Czarnego Orła??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-72, T-80, T-90, Black Eagle ... z nimi jest jak z kokainą - uzależniają.

Fascynują nas ich kształty, próbujemy doszukać się w ich skomplikowanej formie jakiejś głębi, sensu którego nie ma, robimy ich modele i potem czujemy niedosyt i pragnienie jeszcze... jeszcze ....

Kogo wciągną teciaki, przepadnie.

 

Czystość formy, doskonałość, to Leopard 2A6/7 .

 

Czy nie kusi Cię aby zabrać sie za temat Czarnego Orła??

Kusi bo ja już dawno przeszedłem na Ciemną Stronę Mocy, ale Ty masz jeszcze wybór ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie uzależniły Abramsy ale jak widać, mozna z tego wyjść . Kiedy już wyczerpie sie temat na literę T, może przeskoczę na literkę L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to że Abrams, przestał mi się podobać, jest skutkiem tego że już bez mała 2 lata nad nimi ślęczę i mi sie po prostu opatrzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to że Abrams, przestał mi się podobać, jest skutkiem tego że już bez mała 2 lata nad nimi ślęczę i mi sie po prostu opatrzył.

No rozumiem ze moze i sie opatrzyl ,ale jak sie mowi "tak" przy oltarzu to sie na dobre i na zle brnie w temat - zarty zartami, ale koncz wasmosc tego Yankesa i dawaj cos innego, bo jak sie za dlugo nad tematem siedzi to sie potem motywacje traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abramsy napewno dokończę Adamie, tu nie ma żadnych wątpliwość, po prostu chcę od nich odpocząć, a jedną z przyczyn tego odpoczynku i to zupełnie prozaiczną jest fakt, że próbowałem pomalować tego fordzika i kompletnie to zchrzaniłem :( , no i muszę poczekać aż w sklepie znów będą je mieli. A tym, czymś innym będzie właśnie T-80 BV, potem wracam do Yankesów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jaką farbą pomalowałeś te abramsy??? bo z tego co widzę są to akryle, czyli albo mieszałeś kolor, albo istnieje farba której szukam od dawna i nie mogę znaleźć ... Chyba że użyłeś mm acryl navy/marines sand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.