Skocz do zawartości

M1A1 poraz drugi ( Dragon 1/35)


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Doszedłem do wniosku, że szperanie w internecie i zbieranie wszystkich dostepnych infromacji na temat pojazdu, którego model się buduje, czasami nie przynosi nic dobrego. Człowiek ma gotowy plan, skleja sobie i skleja, aż tu nagle, wystarczy jedna fotka, jedna informacja i cały misterny plan, może wylądować w .... biip !! Tak właśnie jest w moim przypadku . W zasadzie miałem juz gotowy model, czołgu który sobie upatrzyłem, wystarczyło go pomalować do końca i spokój, ale nie, mi zachciało się szperać, drążyć, no i wydrążyłem tak, ze znów musiałem, ciąć, łamać, odrywać. I tak zamiast czołgu AMERICAN AIRLINES FLIGHT 77powstanie czołg o nazwie ATTITUDE ADJUSTMENT. MOże ja jestem zbyt czepialski,może chce być aż do bólu dokładny ale wynalazłem info że do pierwszego Abramsa ( ten z samochodzikiem ) najlepiej bedzie dokoptować właśnie czołg o tej drugiej nazwie ( ATTITUDE... ), bo obydwa pochodzą z tego samego plutonu czołgów. Po liftingu mój czołguś wygląda sobie teraz tak :

 

Obraz214.jpg

 

Obraz210.jpg

 

Obraz212.jpg

 

Obraz213.jpg

 

Obraz215.jpg

 

Zastanawiam sie czy w ogóle uda mi sie skończyć ten model, no a potem jeszcze podstawka. Najchętniej oddałbym tę robotę komuś innemu i niech się ten ktoś bawi. Dobra starczy narzekania, biorę się do pracy. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Abramsik prawie na ukończeniu, podoklejam to i owo, maznę sidoluxem i nałożę kalki. 3 pluton, kompanii A niedługo ruszy do boju . A narazie drugi Abrams wyglada tak :

 

Obraz216.jpg

 

Obraz217.jpg

 

Obraz221.jpg

 

Obraz219.jpg

 

Obraz220.jpg

 

Obraz222.jpg

 

Miłego oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłego oglądania

No właśnie z tym zbyt miło nie jest. Relację oglądam z zainteresowaniem od samego początku, bo temat bardzo ciekawy. No i przy każdej aktualizacji liczę, że zobaczę porządne zdjęcia... Dobra, już nie narzekam, mimo wszystko będę zaglądał w oczekiwaniu na efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przy każdej aktualizacji liczę, że zobaczę porządne zdjęcia...

 

Fotki robie przewaznie wieczorem, przy sztucznym oświetleniu, więc wychodzą słabo, za cztery dni, postaram się porobić troszkę fotek na dworze w dzień, może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów fotki z wieczornej sesji. Powiem szczerze, że mam już dość, tego modelu ale go skończę, bo tak sobie obiecałem. Dobra, teraz fotki:

 

Obraz230.jpg

 

Obraz229.jpg

 

Obraz226.jpg

 

Obraz227.jpg

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe przygotowania do zrobienia podstawki ( oczywiście nie w takich rozmiarach jak to jest na fotkach:

 

Obraz237.jpg

 

Obraz234.jpg

 

Obraz232.jpg

 

Obraz233.jpg

 

Obraz235.jpg

 

Jak to wyjdzie?? NIe wiem, kompletnie brak mi pomysłu jak do tego podejść Może jakies sugestie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ten zgnieciony model samochodu w takie konfiguracji (ze czolg najezdza od przodu) bedzie wygladal fajnie i latwiej bedzie odwzorowac odpowiedni efekt.

Teraz pozostaje ci zrobic ulice i wszystko ladnie spasowac. Pomysl jak to moze wygladac:

http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?t=45357

 

p.s. w ktorej czesci Wielkiej Brytanii mieszkasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. w ktorej czesci Wielkiej Brytanii mieszkasz?

 

Mieszkam w Lincoln, jakies 2,5 godziny jazdy od Londynu i godzinka od Nottingham, w sumie na mapę nigdy nie zaglądałem, więc nie wiem gdzie dokładnie lezy Lincoln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.s. w ktorej czesci Wielkiej Brytanii mieszkasz?

 

Mieszkam w Lincoln, jakies 2,5 godziny jazdy od Londynu i godzinka od Nottingham, w sumie na mapę nigdy nie zaglądałem, więc nie wiem gdzie dokładnie lezy Lincoln

 

To moze na jakeis wystawy modelarskie bys sie wybral? beda teraz dwie, pierwsza 27 marca niedaleko ciebie (pewnie z pol godziny drogi) i druga 10 kwietnia w Cosford (bedzie z godzina drogi) ta bedzie w muzeum lotnictwa, swietnie miejsce jezeli nie miales okazji tam jeszcze byc.

Jakbys chcial to daty i adresy moge przeslac.

 

Ja planuje byc na tej 10 kwietnia z klubem z Warrington.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ten zgnieciony model samochodu w takie konfiguracji (ze czolg najezdza od przodu) bedzie wygladal fajnie i latwiej bedzie odwzorowac odpowiedni efekt.

 

 

Hehe, własnie powstrzymałeś mnie od pocięcia tego autka i ustawienia go tak, jak planowałem z Camaro, czyli bokiem pod gąsienicą. Będzie tak jak jest teraz czyli czołg, zmiażdży fordzika od przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze na jakeis wystawy modelarskie bys sie wybral? beda teraz dwie, pierwsza 27 marca niedaleko ciebie (pewnie z pol godziny drogi) i druga 10 kwietnia w Cosford (bedzie z godzina drogi) ta bedzie w muzeum lotnictwa, swietnie miejsce jezeli nie miales okazji tam jeszcze byc.

Jakbys chcial to daty i adresy moge przeslac.

 

Ja planuje byc na tej 10 kwietnia z klubem z Warrington.

 

Było by fajnie wyskoczyć na taką wystawę, ale są dwa ALE:

Po pierwsze, 27 marca, pracuję, mam taka pracę 4X4 dni i w niedzielę 27 wypada mi praca, a 10 kwietnia będę w Polsce. Ale jeśli wrócę z Polski, a będzie organizowana jakaś wystawa, to z chęcia się wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczymy dalej!! O to co zrobiłem dosłownie kilka chwil temu, zacząłem kłaść kalki ( ok, ok, wiem, jeden z ekranów przeciwkumulacyjnych nie jest przyklejony a ja kładę juz kalki, no cóż, cierpliwość, nie jest moja mocną stroną ). Swoja drogą to nie spodziewałem sie takiej walki, z kalkami Echelona. Film na kalkach jest tak cieniutki że prawie nie widoczny, jesli kalka zawiera więcej niż jeden wyraz, połaczenia między wyrazami są tak cieniutkie, że rozrywają się w trakcie zsuwania ich z papierka, niektóre kalki, kładłem dosłownie po jednej literce, jaka to wychodzi, oceńcie sami :

 

Obraz249.jpg

 

Obraz250.jpg

 

Obraz252.jpg

 

Obraz251.jpg

 

A tu część trzeciego plutonu, kompanii A pozuje do wspólnego zdjęcia

 

Obraz253.jpg

 

Obraz254.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko: Czy ktoś z forumowiczów posiada zdjęcia cywilnych samochodów na ulicach Iraku?? Konkretnie chodzi mi o wygląd tablicy rejestracyjnej, będzie potrzebna do zwraczonego fordzika. Za wszelka pomoc, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta blaszka, pochodziła z zestawu Eduarda Bustle Rack Extension o numerze kat. 35 598. Czy takie blaszki mozna dokupić osobno?? Nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!! Jako że główny bohater tej relacji jest już sklejony od a do z ( sprawdzałem i chyba niczego mu nie brakuje, za wyjatkiem reszty kalek i obić, zdrapań i zarysowań ), trzeba sie bedzie wziąć za tego zdemolowanego fordzika. Dochodzę do wniosku że porywam sie z motyką na słońce i sam nie wiem, czy zdołam odpowiednio zniszczyć drugoplanowego bohatera tej relacji, czyli to biedne autko. Zrobię co sie da. O to kilka fotek czołgu i jedno zdjątko, obrazujące, początki prac na autkiem:

 

Obraz260.jpg

 

 

Obraz255.jpg

 

Obraz256.jpg

 

Obraz257.jpg

 

Obraz258.jpg

 

Obraz262.jpg

 

Obraz264.jpg

 

Obraz263.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka rozpoczęta!! Zaznaczam na wstępie że to co widać na fotkach to dopiero, pierwsza próba i do perfekcji temu daleko. Zaczałem od wykonania dachu i bocznych słupków, jako że to pierwsze w moim zyciu przedsięwzięcie od razu zacząłem od babola . Daszek wyszedł troszkę za szeroki i muszę zaczynać od poczatku. Mam nadzieje że za drugim razem wyjdzie to już lepiej. Kilka fotek:

 

Obraz265.jpg

 

Obraz269.jpg

 

Obraz268.jpg

 

Obraz267.jpg

 

Obraz270.jpg

 

Proszę o wyrozumiałość i nie bicie mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie, tylko ten rzjechany samochod nie wygląda naturalnie. Zamieniłbym go na jakis murek, stertę kamieni itp. Samochd wygląda jak z blachy pancernej, a dach ma z karoseryjnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie! Dach samochodu, rzeczywiście narazie odstaje od całości, przede wszystkim dlatego że narazie nie jest przymocowany. Mam nadzieję że kiedy uda mi sie dobrze zrobić ten dach, przymocować go, zaszpachlować łaczenie tylnych słupków z resztą karoserii, wepchnąć tam jakoś wnętrze i tylną szybę, to całość nabierze bardziej naturalnego wygladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.