Skocz do zawartości

M1A1 poraz drugi ( Dragon 1/35)


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uwaga ogłoszenie !! Poszukuję małego kosza na kanistry z zestawu Dragona M1A1 Abrams AIM!!! Czołg którego model aktualnie buduję wozi na swoim pancerzu dwa takie kosze ( czerwonym kółku ):

 

DSCN0270800x600-1.jpg

 

Jeśli przypadkiem, ktoś jest w posiadaniu, wyżej wymienionego elementu i nie potrzebuje go, z chęcią go odkupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niby propaganda?

 

Sam się zastanawiam, na zagranicznym forum jakiś gość stwierdził że zdjęcie dwóch abramsów obok siebie, z których jeden rozjeżdża samochód, jest zdjęciem propagandowym. Co mu przyszło do głowy?? Nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie idzie mi to , jak krew z nosa, chyba trace zapał :(. Coś jednak podziobałem i o to rezultat :

 

Obraz020-1.jpg

 

a tutaj uczę sie robić detale, fotka troszke niewyraźna ale może uda się coś zobaczyć:

 

Obraz021-1.jpg

 

i reszta fotek:

 

Obraz022-1.jpg

 

Obraz023-1.jpg

 

Obraz019-1.jpg

 

Wiem że Abrams to nie ładny czołg ( Ach te Tygrysy i Pantery ) i nie cieszy się popularnością wśród modelarzy ale jak już ktoś zajrzy to niech zostawi jakiś komentarz, bedzie miło . Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mu o to ze zdjecie przedstawiajce abramsa rozjezdzajacego samochod, gdzies na zadupiu w Iraku to propaganda, ze sie niby co nie ma stawiac i tak was pokonamy. Natomiast w rzeczywistosci zaloga pewnie by uniknela rozjechania niesprawdzonego wraku pojazdu z powodu ewentualnie ukrytych IED itd.

 

Nie trac zapalu, idzie ci dobrze. Od siebie tylko dodam zebys skoczyl do Hobby Craft'a i kupil arkusz brystolu, zdaje sie ze 1.50 kosztuje i maja w roznych kolorach. Staraj sie zrobic fotki tak zeby nic poza tlem widac nie bylo.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mu o to ze zdjecie przedstawiajce abramsa rozjezdzajacego samochod, gdzies na zadupiu w Iraku to propaganda, ze sie niby co nie ma stawiac i tak was pokonamy. Natomiast w rzeczywistosci zaloga pewnie by uniknela rozjechania niesprawdzonego wraku pojazdu z powodu ewentualnie ukrytych IED itd.

 

Nie trac zapalu, idzie ci dobrze. Od siebie tylko dodam zebys skoczyl do Hobby Craft'a i kupil arkusz brystolu, zdaje sie ze 1.50 kosztuje i maja w roznych kolorach. Staraj sie zrobic fotki tak zeby nic poza tlem widac nie bylo.

 

 

Pozdrawiam

 

 

Kurcze, Adam cały czas przypominasz mi o tym brystolu a ja ciągle się nie wybrałem do sklepu, moja wina. Jutro to załatwię. Z tym ukrytm IED to racja ale to już teoria, troszke na wyrost, gościu jest chyba strasznie czepialski. Najważniejsze że są jeszcze normalni ludzie którzy do modelarstwa podchodzą z rezerwą i nie szukają dziury w całym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na armoramie tak juz jest ze duzo modelarzy to eks-wojskowi, wiec czesto beda na projekt patrzec poprzez pryzmat swoich doswiadczen, co i swoja droga ma takze plusy, bo dziela sie swoja wiedza na temat jednostek, budowy pojazdow i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trac zapalu, idzie ci dobrze

 

Robota idzie dość dobrze, tylko strasznie powoli. Niestety najgorsze jeszcze przede mną. W myśl przysłowia: Gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy, mam za swoje :(. Muszę załozyć gąsienice a niestety mam juz przyklejone koła napędowe, co nie ułatwi mi roboty i chyba trzeba będzie ciąć. Mam nadzieję że wyjdę z tego starcia w miarę bez strat, zobaczymy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej do roboty, tak sie tych abramsow naogladalem ze chce je szybko widziec gotowe :-) pzdr

 

He he . Obiecuję że zrobię co w mojej mocy żeby je szybko skończyć. Po pierwsze będę musiał wytłumaczyć żonie że na moje modele ludzie czekają , po drugie wciąż czekam na zamówione pierdółki do tych modeli i po trzecie będe musiał schować do szafy swoją nową zabawkę czyli konsolę do gier, może wtedy sie wyrobię Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o to pierwsza w mojej krótkiej modelarskiej karierze próba scratchu. Jako że mam raczej nikłe szanse na znalezienie oryginalnego, pochodzącego z zestawu Dragona tego małego kosza na kanistry:

 

Obraz025-2.jpg

 

Postanowiłem że dorobię go sobie samodzielnie, zgodnie z dewizą że dla chcącego nic trudnego. Zacząłem od narysowania sobie szablonu ( jeszcze nie do końca go narysowałem ) rzeczonego kosza:

 

Obraz026-1.jpg

 

a to materiały jakich użyję do zrobienia elementu:

 

Obraz028-2.jpg

 

Obraz027-1.jpg

 

Trzymajcie kciuki. Zdaję sobie sprawę, iż ten kosz, jakościowo będzie bardzo odbiegał od zestawowego ale ja sie tym aż tak bardzo nie przejmuję. Ten kosz i tak bedzie zasłoniety przez panel CIP ( tak to sie chyba nazywa. Na 72-kach nie instaluje sie takich rzeczy więc nawet były czołgista ma prawo nie wiedzieć )

Tak to bedzie wygladało:

 

M1A1_w_bullet_hits.jpg

 

Mam tez gdzieś w zapasie tą dużą skrzynie na pociski z zestawu Eduarda, więc i ja zaaplikuje swojemu czołgusiowi. Pozdrowienia i prosze o doping

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Załóżmy że w swoim domowym budżecie, nie macie przwidzianego zakupu zaginarki do fototrawionek, to czego użylibyście zamiast tego?? Szczególnie jesli chodzi o elementy których długość, przekracza 5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są blaszki które są dodawane do przesyłek pocztowych. Na ich krawędziach świetnie zgina się drobne elementy, mogą również posłużyć do gięcia długich blach. Jako narzędzia do podważania blaszek w celu ich ugięcia mogą służyć żyletki techniczne (takie grube) lub wyjęty wkład z taniego, segmentowego nożyka do tapet.

P.S

Co do szablonu to polecałbym papier milimetrowy, będzie dokładniejszy. Po prostu rozegnij kosz który posiadasz jeśli masz taką możliwość i odrysuj go na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że piekny nie będzie ale kosz na kanistry juz prawie gotowy :

 

Obraz031-1.jpg

 

Obraz030-1.jpg

 

Obraz029.jpg

 

Obraz032-1.jpg

 

Wiem że starzy wyjadacze spojrzą na niego krytycznym okiem i pewnie nie zostawią na mnie suchej nitki ale ja osobiście uważam że na kogoś kto skleja czwarty model w życiu, ten kosz to niezwykłe osiągnięcie. Oczywiście bez szpachli się nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Dziś wolne od pracy, więc można coś podłubać. Rozwiązałem problem dodatkowego kosza na kanistry, zbudowałem go sobie sam. Co prawda, nie jest tak dokładny i subtelny jak ten z zestawu ale spełnia swoja rolę . A to fotka:

 

Obraz192.jpg

 

Drugi kosz jest dopiero w trakcie składanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po kilku godzinach zabawy, wygląda to tak:

 

Obraz197.jpg

 

Obraz196.jpg

 

Obraz198.jpg

 

Nie ustrzegłem się niestety błędów . Po pierwsze ten panel CIP powinien zachodzić na obydwa kosze, niestety, u mnie zachodzi tylko na jeden, mam nadzieję że nie zostanę za to oskalpowany. Po drugie, mój projekt nie przewidywał że powstanie kolejny Abrams z 3 Dywizji Piechoty i zamontowałem mu jedną część, której tu nie powinno być , a mianowicie ta , jak ja ją nazywam, skrzynia umiejscowiona w głównym koszu z tyłu wieży ( to z tymi wywietrznikami, czy cóś ). No nic wykombinuję jakąś plandekę i ta skrzynia będzie udawać bambetle na pancerzu. Komentarze mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na kalki i farbę, które wydłuża się nie miłosiernie, siedzę nad tym swoim abramsem i cały czas coś kombinuję. Dziś przeglądając fotki w necie, wpadło mi w oko to zdjątko:

 

LAND_M1A1_High_Gear_lg.jpg

 

Oczywiście nie mam na mysli tutaj, malowania tego czołgu, czy jego wyglądu. Chodzi mi o sposób w jaki ten czołg, jest przedstawiony- w trakcie jazdy. Pomyślałem że ja , mółgbym przedstawić jednego ze swoich abramsów, w podobny sposób na podstawce. Pokombinowałem, poszukałem i wpadłem na taki pomysł:

 

Obraz200.jpg

 

Obraz201.jpg

 

Obraz199.jpg

 

Czy wata, którą umieściłem pod kołami czołgusia, może posłużyć jako imitacja tumanów kurzu, wzbijanych przez pojazd?? Czy to wygląda dość realistycznie?? Może są inne sposoby na zrobienie takiego bajeru. Proszę o wszelkiego rodzaju wskazówki i komentarze. Oczywiście ilość waty zmieni się, gdy tylko przyjdzie do robienia tych tumanów, narazie tylko spróbowałem, jak to będzie wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutka aktualizacja! O to co udało mi sie zrobić przez weekend:

 

Obraz205.jpg

 

Obraz202.jpg

 

Obraz203.jpg

 

Pierwsza gąsienica już gotowa, założona na sucho. Tak jak pisałem, musiałem odciąć koło napędowe, by założyć gąskę. Koło trzyma się jak narazie na plastelinie. Może w tygodniu uda mi się skończyć drugą gąskę i pomalować je obydwie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ta kupka plastiku zaczyna przypominać czołg . Obydwie gąsienice gotowe, teraz jeszcze tylko drobna poprawka z zawieszeniem ( ostatni wachacz z prawej strony jest źle wklejony ) i możemy malować i zakładać gąski na stałe :

 

Obraz206.jpg

 

Obraz209.jpg

 

Obraz207.jpg

 

Obraz208.jpg

 

Do następnego razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abrams to mój ulubiony czołg, a z taką podstawką to już w ogóle . Temat śledzę od dawna i nie już mogę doczekać się efektu końcowego . Powodzenia!

 

Dziekuję za słowa zachęty, do dalszej pracy, tego mi było trzeba. Myśle że po jutrze uda mi sie pomalować gąski. Martwi mnie jedynie fakt, ze jeszcze nie przyszły zamówione kalki i farba . Trzeba sie bedzie zatem wziąć za kończenie dego zdemolowanego samochodziku.

 

Jeszcze raz dzieki za doping. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.