Skocz do zawartości

Rudlowski Ju 87G-1 STUKA 1:72 Academy


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Nie wytrzymałem i zaczynam warsztat mojego ulubionego samolotu z hakenkrojcem. In-box znajdziecie TUTAJ.

Z zestawu Academy postaram się zrobić maszynę pułkownika Hansa U. Rudla - więcej o pilocie tutaj.

rudel_farbe1.jpg

Będzie to maszyna o literach kodowych T6+BB.

photo-ju87g-cannon.jpg

9d7d09242a62c256e3561a1eb93fc8cd.jpg

Źródło: http://www.bundesarchiv.de/index.html.de

Żadnych blaszek nie przewiduję, model z pudła powinien się ładnie prezentować na półce (nie zjecie mnie za to chyba? )

 

Tyle zrobiłem do tej pory, wliczając dzisiejszy wieczór:

 

th_DSC06993.jpg

Najświeższy wyrób, jeszcze nie szlifowane/szpachlowane/wygładzone. Umyślnie zostawiłem szwy na rurach wydechowych, przynajmniej tyle mi odpadło z tzw. walorki

 

th_DSC06995.jpg

Skrzydła już sklejone, jeszcze jakieś poprawki muszę wprowadzić do krawędzi natarcia.

 

th_DSC06997.jpg

Detal w kabinie nie najgorszy, może dodam od siebie jeszcze jakieś kabelki itp. (przy okazji - jeśli ktoś ma jakieś fajne fotki kabiny Stuki chętnie przygarnę )

 

th_DSC06999.jpg

Dojdą obowiązkowo pasy z taśmy Tamyii. Ścianka za fotelem pilota i radia na niej "się szpachlują" - Academy dała tam takie małe wredne wypychaczyki

 

th_DSC07000.jpg

Całość na sucho. Jak widać musiałem wspomóc się spinaczem - połówki kadłuba troszkę od siebie odstają, ale ten problem zniknie po ich sklejeniu ;)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pewnie że ciekawie, kupiłeś mi go na moje wyraźne życzenie Twisted Evil

 

Ależ nic mi nie mówiłeś, kiedyś tam kiedyś wspomniałeś mi o takowym Rudlowskim Stukasie i sam wpadłem na pomysł modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na pierwszy problem

Nie mam planów G-1, więc korzystam z tych od G-2... no i rozbieżność. Chodzi mi o dwie blachy na końcach górnych powierzchni skrzydeł (tych najbliżej końca - na jednym segmencie). Ktoś mi powie, czy na G-1 one występowały czy nie? Tu jak widać jest różnie:

Nie ma...

2_ju87g2_3v_1.jpg

 

I magicznie się pojawiają:

ju87g-1.jpg

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

expert ze mnie żaden,ale po analizie kilkugodzinnej tego co posiada Wszechnica Wiedzy Wszetecznej to Junkers Ju-87G-1 Stuka nie posiadał tych blach

rudelstukatop.th.jpg

rekoju87g1.th.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej tak,bo academy zrobiło jeden typ wypraski,toć nie będą w tej skali bawić się w szczegół którego nawet ja bym nie zauważył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ja tez nie jestem ortodoksa czy nadmiernym szczegolarzem, zazwyczaj przymykam oko na ten milimetr lud dwa, ale w tym przypadku to uchybienie zdecydowanie psuje sylwetke samolotu i jest widoczne golym okiem.

 

Moim zdaniem warto poprawic. Ja zapewne uzyje przodu z niedawno wznowionego zestawu Revell'a. To stary model, z lat -70ych, ale akurat przod ma OK. I dodatkowo ma nawet silnik, ktory mozna wyeksponowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banny, to jest przepak Italeri czy wznowienie starusieńkiego Matchboxa?

Jachu powodzenia życzę, sam mam ten model w otchłaniach składowiska - zniechęciły mnie nieużywalne kalki i wspomniana część, zwana dalej "szortnosem" ;) Jak będziesz przy kasie i szczęście dopisze- może kupisz sobie zestaw Airesa? Powinien ładnie zastąpić szortnosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej wiedzy zestaw G-2/D-5 "Tank Buster" Revella to jego wlasne opracowanie z roku 1975. W swoim czasie to byl calkiem dobry model. Dzis odstaje od obecnych standardow i oprocz fanow stylu vintage nie bylby warty uwagi, ale IMHO nadaje sie na dawce do przeszczepu czesci nosowej z silnikiem Jumo (dosc uproszczonym).

 

Szkoda, ze Revell sie calkiem slono ceni za odgrzewane kotlety (model kosztuje ok 30 pln), ale to i tak zapewne sporo taniej niz zestaw Airesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostanie jak jest.

No i git, wreszcie jakiś stały punkt w tym zwariowanym świecie ;) Tylko zalej te pseudokalki płynami, bo nerwy mogą być. Właśnie znalazłem airfixa ju87b2 - a g1 i 2 academy gdzieś posiałem razem z monografią. No chyba że parę fotosów u Michulca w książce cię urządza- daj znać , jakby cuś.

Banny - dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie foty mile widziane

Wiecie co, tak z czystej ciekawości chciałem obejrzeć sobie ten zestaw Airesa... i nie mogę go nigdzie znaleźć Nawet na stronie producenta go nie ma Ktoś ma linka jakiegoś? ;)

 

Wczoraj wieczorem dorobiłem jeszcze pasy pilota, ale fotki dam dziś po południu jak wrócę z 'kochanej' instytucji oświatowej :P

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mnie pamięć nie myli to fujimi jeszcze jakiegoś czołgo-zabójce robi i to zrówno g-1 jak i g-2 a no i tamiya ale g-2

Tamiya to przepak Italieri, z przodem rownie kiepskim jak ten z Academy (to rozwiazuje zagadke co skopiowalo Academy i skad sie wzial ten pokurczony przod.. )

 

Fujimi to niezle, choc dosc leciwe zestawy. Ich najwiekszym bledem sa skrzydla (za waski rozstaw kol). Ale kadlub mozna by spokojnie wykorzystac do poprawienia Academy. Oczywiscie jak ktos ma ten zestaw pod reka, bo do najtanszych on nie nalezy, w kazdym razie jest drozszy od Aca.

 

No, ale czekamy na dalsze relacje z budowy Academowskiego niszczyciela czolgow w wersji prosto z pudelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamiya to przepak Italieri

o której tamce mówisz?Junkers Ju-87 B-2/R-2 - Stuka? bo ja miałem na myśli JU-87 G-2 Stuka "tank buster" i to akurat nie jest przepak italeri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.