Skocz do zawartości

Rudlowski Ju 87G-1 STUKA 1:72 Academy


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widze, ze jachud jednak "pekl"! Mam nadzieje, ze Martola da rade to w miare szybko sprowadzic...

 

ja miałem na myśli JU-87 G-2 Stuka "tank buster" i to akurat nie jest przepak italeri

 

No nie jest to do konca przepak, bo scisle rzecz biorac Iteleri oferuje wersje D-5. Ale Tamiya korzysta z form opracowanych przez Iteleri. Zestawy roznia sie nieznacznie jedna wypraska (zawierajaca kadlub).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze jachud jednak "pekl"! Very Happy

ja wiedziałem,że tak będzie

 

bo scisle rzecz biorac Iteleri oferuje wersje D-5

a to nie wiem zapytam tych z 'tamki'albo 'italki' jak to tam jest,hahaha....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się anulować zamówienie w Martoli - wielkie dzięki płyną do pana Daniela

Jako że dziś taki dzionek fajny i od szkoły wolny, przeprowadziłem małą operację plastyczną:

 

th_DSC07077.jpg

 

th_DSC07078.jpg

Jeszcze nie szpachlowałem ani nie wyrównywałem połączenia polistyrenu z tylną partią nosa, chcę, żeby się te części dobrze zespoiły.

 

I dalsza część aktualizacji:

 

th_DSC07071.jpg

 

th_DSC07072.jpg

 

Pasy strzelca + taśma amunicyjna z taśmy Tamiyi na razie z jednej strony; z drugiej znalazłem mały ślad po wypychaczu i musiałem go zalepić

 

th_DSC07073.jpg

Flaki już gotowe...

 

Powrzucałem parę przewodów do kabiny:

th_DSC07079.jpg

 

I teraz całość "bardzo na sucho":

 

th_DSC07080.jpg

 

th_DSC07081.jpg

 

th_DSC07082.jpg

Prawe działko wybitnie nie chciało się trzymać

 

I jak?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba gdzieś dziś widziałem

 

operację plastyczną

 

Uważaj bo Ci Doda wyjdzie, albo Ibisz

 

Wychodzi fajnie, tylko żeby było zgodne wymiarowo bo inaczej nie będziesz prawdziwym modelarzem

 

A tak serio, może wymienisz karabiny tylnego strzelca na igły, albo chociaż nawierć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ludziska, dać wam palec to zaraz rękę chapną

Z igłami zawsze mam problem - nie wiem jak je poobcinać żeby mi takie ładne okrągłe profile powychodziły

 

leviatan666 - nic trudnego:

1. przeciąłem skalpelem nosek na dwie części

2. wyciąłem w polistyrenie kawałki odpowiadające rozmiarom przekrojowi nosa

3. sklejamy do kupy

4. szpachlowanko i szlifowanko aż uzyskamy piękną gładź

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos luf z igieł.

Przeważnie potrzebna jest tylko jedna ładna końcówka. Dlatego ja usuwam obsadkę igły i mam równiutką końcówkę. Druga strona jest nieistotna, bo i tak wkleja się ją w element plastikowy lub inny.

Odpada potrzeba równego ucięcia igły.

Jedna z twoich luf jest spłaszczona niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że moje warsztaty dziwnym sposobem odpychają przeglądających forum lotnicze...

Też myślę, że dramatyzujesz. Idzie dobrze. Wymień tylko lufę a będzie jeszcze lepiej .

Czy po sklejeniu nie będzie widać śladów po wypychaczach na bokach kabiny? Może je zaszpachlować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień koniecznie prawą lufę(Igła->przycinamy plastikową końcówkę-> idziemy na dwór->podpalamy resztki końcówki->wracamy do domu->czyścimy->piękna końcówka ). Makro makrem, ale sam zawsze zwracam uwagę na takie elementy (karabiny, pitoty) etc gdy oglądam czyjeś modele. A poprawisz to będziesz miał ten komfort psychiczny, że jest cacy, no i będzie lepiej wyglądać . Jak robiłeś taśmę amunicyjną?

 

Kalkami się nie przejmuj, są cienkie, każdy płyn do kalek powinien się z nimi uporać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria się sprawdziła - jeden tekst prowokuje wpisy

Ojże wy marudy jedne... lufa w trakcie wymieniania, ale fotek nie dam dziś, niedawno wróciłem z maturalnej pielgrzymki do Częstochowy to sił brak

HubertK - właśnie tak robię z tymi lufami A taśma zrobiona bardzo prosto:

1) pasek z taśmy Tamiyi

2) malowanie na miedziany

3) "kreseczki" robione czarną farbą i pędzelkiem 00.

Piotrek W. - wypychaczy nie będzie widać, w obu miejscach gdzie występują model będzie zabudowany ściankami; z przodu ograniczony tablicą rozdzielczą, z tyłu ścianą przy karabinach.

 

Na malowanie oznaczeń to za cienki w uszach jestem, pomęczę kalki.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.