Skocz do zawartości

GMC ASTRO 95 Matchbox/amt--1/25


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trochę czasu minęło więc parę nowych fotek. Model ma stareńkie wypraski, potrafi przy obróbce popękać , sporo szlifowania części.

 

Rama przed i po położeniu podkładu

 

ebbc189934037cf0med.jpg 85b81489b4768070med.jpg a34a9270cbcaaa6amed.jpg 3236b96d7be2e132med.jpg

 

Zbiorniki paliwa-- zrezygnowałem z okrągłych

 

b66d8b5cbd2e31e7med.jpg a1408d282c736930med.jpg 1ab40b769ac7db62med.jpg ea8c8b477efe1529med.jpg

 

 

Kabina i kilka drobiazgów

 

ed6df6d8d76fc2d2med.jpg 23271b7938a4a343med.jpg

 

Postanowiłem zrobić skrętne koła w przednim zawieszeniu

 

9bb8e9056808b5a7med.jpg 2d5b984f329f275cmed.jpg a4c604b2e776ec99med.jpg 6402bc0a7b862abdmed.jpg

 

 

Silnik, po odmyciu w krecie , jeszcze nie kompletny

 

7c97649deedd8526med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta blacha ryflowana na której leżą zbiorniki paliwa, oj przydała by mi się. To bliźniaczy projekt do Chevy Titana 90, więc mogę podpatrzeć co i jak. Widzę że nie robisz od nowa ramy tak jak Banshee, resory też pozostawiają wiele do życzenia, pióra są fatalnie zarysowane (na pewno w moim Chevi tak jest). Chociaż i tak lepiej niż w innych AMT. Prostokątne zbiorniki i wg mnie są ciekawsze. Mam od Tornado kilka fajnych zdjęć zajechanego GMC, Titana zrobię w tym stylu, jak jest wola i chęć na brudzenie to podrzucę je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta blacha ryflowana na której leżą zbiorniki paliwa, oj przydała by mi się. To bliźniaczy projekt do Chevy Titana 90, więc mogę podpatrzeć co i jak. Widzę że nie robisz od nowa ramy tak jak Banshee, resory też pozostawiają wiele do życzenia, pióra są fatalnie zarysowane (na pewno w moim Chevi tak jest). Chociaż i tak lepiej niż w innych AMT. Prostokątne zbiorniki i wg mnie są ciekawsze. Mam od Tornado kilka fajnych zdjęć zajechanego GMC, Titana zrobię w tym stylu, jak jest wola i chęć na brudzenie to podrzucę je.

Ja z tej blachy wezmę tylko skrawki na stopnie w zbiornikach. Jeśli chcesz to resztę mogę Ci odstąpić

 

A nawet całą płytkę , mam inny kawałek ryflówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

widzę, że praca wre, co cieszy. Mam kilka uwag, może one pomogą, żeby ten już bardzo dobry model był jeszcze lepszy.

1) układ kierowniczy - przeróbka ze sztywnej osi na ruchomą bardzo mi się podoba, a jak wygląda kwestia przekładni kierowniczej? Może tylko nie widać jej na zdjęciach? Jeżeli tak, to poproszę o zbliżenie na lewą stronę układu kierowniczego

2) silnik - jeśli to Detroit Diesel, to powinien być w trochę innym kolorze, oni mają taki swój kolor który się nazywa Alpine Green i w takim kolorze malują wszystkie swoje silniki. To trochę takie skrzyżowanie jasnozielonego z niebieskim, zresztą na sieci łatwy do znalezienia

3) skrzynia biegów - warto by ustalić jakiego producenta skrzynia biegów pracuje w tym dżemsie. Chodzi o to, że producenci skrzyń też mają własne kolory i wtedy skrzynię można odwzorować w innym kolorze niż silnik - lepszy realizm i też dobrze to wygląda.

 

To tyle z mojej strony, życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

widzę, że praca wre, co cieszy. Mam kilka uwag, może one pomogą, żeby ten już bardzo dobry model był jeszcze lepszy.

1) układ kierowniczy - przeróbka ze sztywnej osi na ruchomą bardzo mi się podoba, a jak wygląda kwestia przekładni kierowniczej? Może tylko nie widać jej na zdjęciach? Jeżeli tak, to poproszę o zbliżenie na lewą stronę układu kierowniczego

2) silnik - jeśli to Detroit Diesel, to powinien być w trochę innym kolorze, oni mają taki swój kolor który się nazywa Alpine Green i w takim kolorze malują wszystkie swoje silniki. To trochę takie skrzyżowanie jasnozielonego z niebieskim, zresztą na sieci łatwy do znalezienia

3) skrzynia biegów - warto by ustalić jakiego producenta skrzynia biegów pracuje w tym dżemsie. Chodzi o to, że producenci skrzyń też mają własne kolory i wtedy skrzynię można odwzorować w innym kolorze niż silnik - lepszy realizm i też dobrze to wygląda.

 

To tyle z mojej strony, życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

Paweł

 

Przekładni jeszcze nie ma na ramie. I tu pojawia się mały problem - bo producent dając sztywną oś dał drążek wchodzący bezpośrednio w zwrotnicę. Przy skrętnych kołach taki układ nie pozwoli na skręt kół. Trzeba będzie delikatnie go skrócić na tyle żeby wyglądało że jest ale żeby nie blokował zwrotnicy.

 

Poszukam tego koloru- zawsze jeszcze mogę przemalować motor(nie ma jeszcze osprzętu)

 

A skrzynia-- a kto to wie czyja ona jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK kolego - samego mnie to zaciekawiło. Ale nie chcę Ci odbierać satysfakcji. Mój pierwszy strzał to taki, że skrzynia powinna być czerwona. Ale sprawdź ten link:

http://public.fotki.com/modeltrucks25thscale/truck_brochures/gmc/

Powodzenia w badaniach, pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nowości w temacie:

Okazało się że w/g producenta cylinderki hamulcowe wklejone w tarcze kół dość mocno ocierają o opony. W związku z tym musiałem je odkleić i przerobić :

 

aefdfea1cd4b303fmed.jpg ae6e44891999c7e6med.jpg

 

Po przeróbce tak to wygląda i.... pasuje

 

8705aa0f270bce76med.jpg a1a970f06410ac17med.jpg 2ce96d6f911ef4camed.jpg 7bd281d21f8c5c63med.jpg

 

Silnik wreszcie gotowy do montażu

 

7dd1808c029ce73dmed.jpg 5433f515aa9d7eedmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nowości w temacie:

Okazało się że w/g producenta cylinderki hamulcowe wklejone w tarcze kół dość mocno ocierają o opony. W związku z tym musiałem je odkleić i przerobić :

 

aefdfea1cd4b303fmed.jpg ae6e44891999c7e6med.jpg

 

Po przeróbce tak to wygląda i.... pasuje

 

8705aa0f270bce76med.jpg a1a970f06410ac17med.jpg 2ce96d6f911ef4camed.jpg 7bd281d21f8c5c63med.jpg

 

Silnik wreszcie gotowy do montażu

 

7dd1808c029ce73dmed.jpg 5433f515aa9d7eedmed.jpg

 

ae6e44891999c7e6med.jpg c26b4c3140f1fdefmed.jpg 5433f515aa9d7eedmed.jpg d4951edf88dc9ea0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu--- we wlocie powietrza wymianie uległ główny trzon, na rurkę aluminiową 6mm

b650dc41ac50c721med.jpg

 

Rury wydechowe po wizycie u kreta , dostały metalowe wydechy 5 mm

 

deb233a2cbaed7b0med.jpg a805e4744a78f65emed.jpg dc20833a0282bbb5med.jpg

 

Podkład, czarny połysk i na końcu Alklad 107

 

06ec404bf5420904med.jpg 717cd3f2ec220014med.jpg

 

Na koniec lekki makijage

22ef08cca721bf8fmed.jpg

 

Pomalowałem podłogę i pulpit-- pulpit dostanie jeszcze inne kolorki

 

deca027e53dfb886med.jpg a1ba80a5e271e54emed.jpg dcbd48b8df25b38bmed.jpg

 

 

A to materiał który spróbuję zastosować jako wykładzinę w kabinie

afab98fffbe333d3med.jpg

 

Kominy już na swoim miejscu

 

694eb51491b6b5f2med.jpg 540933451f6a225cmed.jpg 0c9e25f29aca40e2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ten trik z rurkami to zwykle jest dobry pomysł - odpada szlifowanie i rozwiercanie. Uważaj z tym materiałem - mimo, ze brzmi to jak dobry pomysł, potem może się okazać, że materiał jest zbyt gruby a jego faktura po przeskalowaniu 1:1 jest porównywalna z pobojowiskami pierwszej wojny światowej. Obserwuję dalej i życzę powodzenia w budowie

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama wydaję mi się lekko zalana? Bądź tak oszlifowana, nie mniej jednak ciekawy model. Kominy oraz dolot ładnie wyszły, zwaloryzuj jeszcze kokpit, a będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy za komentarz. Rurki dobierałem w/g średnic plastykowych elementów, wreszcie przydała się suwmiarka

Kokpit -to jest dopiero w kolorze tła, oczywiście będzie dalej robiony, przybędzie mu co najmniej jeszcze jeden kolor

 

Jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie!!!

To że niema komentarzy to nie znaczy że nikt tu nie zagląda. Jak większość będzie pisała ze jest pięknie to się zrobi off. Więc proszę kontynuuj relacje bo ja ( sądzę ze nie tylko) chcę się uczyć od takich modelarzy jak ty. A model prezentuje się elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.