Skocz do zawartości

HH-60H rescue hawk, Italeri 1:48


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako ze polknelem haczyk i zachcialo mi sie zrobic kolejny smiglowiec to zakladam warsztat liczac na pomoc bardziej zaawansowanych lotnikow.

Wybor padl na model Italeri w 1:48 skali:

P1030612.jpg

Model nie bedzie prosto z pudla, postanowilem ze zrobie go w pozycji "zlozonej", czyli musze przerobic ogon, statecznik poziomy, dorobic FLIR na nosie, zlozyc wirnik glowny i dorobic szczegoly, oraz co tam jeszcze innego znajde.

Docelowo cos takiego chce wykonac, ustawie go na podstawce imitujacej poklad, w konfiguracji podpatrzonej na innym forum.

0971418.jpg

(fota pozyczona w celach dyskusyjnych)

 

Dzisiaj zrobilem sobie kabine, jakos niedlugo ja pomaluje i zamkne w kadlubie. Jako ze wszystkie drzwi beda zamkniete to sie meczyc za bardzo nie zamierzam nad wnetrzem i bedzie z pudla:

P1030611.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a nie bylo w sklepie zestawu sea hawka? bede kibicowac

To jest Seahawk, ja go tylko podciagne do statusu Rescue Hawk, szczerze mowiac jak szukalem zdjec w necie to obydwie nazwy byly uzywane zamiennie.

Hobby Boss wypuscil konkretnie zestaw "rescue hawk" z FlIREM na nosie i tak dalej, ale w skali 1:72, a to dla mnie za male.

 

 

Adam, będę z przyjemnością oglądał Twoją relację

Dzieki Skoti, przyda sie kibic, jako ze jeszcze nigdy nie dorabialem czesci w lotnictwie, a jest tutaj mniej miejsca na bledy niz w pancerce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam to w poczekalni, a dokładnie w mocno zaawansowanej poczekalni (czeka na malowanie od chyba 2 lat ). 2 sprawy - Uważaj na spasowanie wnętrza z kadłubem oraz będziesz miał przeprawę z oszkleniem. To troszkę inny zestaw niż mój jednak praktycznie wypraski te same.

Generalnie fajny projekt i sam kiedyś mam zamiar zrobić sobie SH w barwach straży przybrzeżnej.

Życzę Ci powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby tak jak na fotce?!

Z przyjemnością popatrzę.

Tak, bedzie zlozony, w kazdy mozliwy sposob.

 

 

Szykuje się fajna relacja i model. Masz kolejnego kibica
Smakowicie się zapowiada

 

Dzieki chlopaki za doping, nawet 1:48 jest dla mnie mala, wiec nie bedzie latwo.

Przez chwile nawet myslalem nad przerobka normalnego Blackhawka w skali 1:35, ale tam juz by bylo duuuuzo wiecej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...własnoręcznie to przerobiłeś? Te detale, pociołes i dorobiłeś elementy, z początku wydawało by się że to taki szczegółowy model, a tu proszę. Musiałeś sporo sie napocic, robi wrażenie. z przyjemnoscią popatrzę na dalszą relacje.

Zgadza sie, wszystkie elementy z bialego plastiku sa dorabiane z profili evergreen, latwy i przyjemny w obrobce plastik.

Im mniejsza skala tym trudniej cos dorobic samemu, dlatego na poczatku myslalem nad przerobka Blackhawka w 1:35 skali, ale tam juz by bylo duzo wiecej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kibicow

Troche mi sie udalo podlubac, ogon juz zlozony i sklejony (oprocz statecznika, bedzie latwiej go pomalowac i prykleic potem.

wydawaloby sie ze to bedzie latwy projekt, w sumie sam model ma niewiele czesci, ale niestety za to spasowanie wlotow powietrza i wydechow pozostawia wiele do zyczenia i bede musial nad tym przysiasc.

P1030631.jpg

P1030630.jpg

P1030629.jpg

P1030628.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się pomysł przeróbki i już teraz wygląda to ciekawie. Mechanizm składania ogona wygląda bardzo fajnie, chociaż merytorycznie to zupełnie nie moje klimaty. Belkę ogonową będziesz jeszcze szpachlował, prawda ?

Jasne, chociaz przyznam ze zauwazylem to dopiero na zdjeciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam forumowiczow

Budowa trwa, i naprawde musze stwierdzic ze ten model jest kiepski.

Spasowanie do bani, nie wspominajac juz o oszkleniu.

Jak taka duza firma jak Italeri moze cos takiego wypuscic, ze komus kto taki zlom zaprojektowal nie wstyd. Rozumialbym jakby to byla jakas mala i niszowa firma z brakiem kasy itp, ale nie duza Europejska firma z tradycjami.

Mysle ze jakbym wzial model Academy w 1:35 skali i pobawil sie w wieksze przerobki tak zeby go doprowadzic od Blackhawka do seahawka najpierw itd to bym sie mniej narobil i byloby szybciej.

 

Niemniej jednak brne dalej.

Postanowilem dorobic takze pylon do zawieszenia wyrzutni Helfire (zapasowa wzialem sobie z Apacha Academy).

Dlubie tez potrochu wirnik, pomimo ze Italka dala mozliowsc skladania go to niestety sam mechanizm to katastrofa. Postaram sie chociaz troche odwzorowac wyglad tego mechanizmu.

 

Koniec gadania, oto foty:

P1030685.jpg

P1030684.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak taka duza firma jak Italeri moze cos takiego wypuscic, ze komus kto taki zlom zaprojektowal nie wstyd.

To właśnie część tej tradycji..

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się Academy 1/35 też ma parę tajemnic robiłem oba . Szybką się nie martw jak ci trzaśnie na środku to mam więcej (ramka clear), podeślę jak chcesz, a jak ci podoba się pasowanie wnętrza ?.

i owiewki mocowania kół przednich

Podziwiam tylko nie strzelaj do niego ,

Tu nie ma zastosowanie powiedzenia.

Nie ma złych modeli ..........

To jest jeden wyjątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Spasowanie wnetrza "swietne", pomimo tych pancernych szybek to i tak widac ze nie pasuje za nic.

Academy Blackhawka tez robilem i pomimo tych brakujacych paru milimetrow zeby sie wszystko ladnie zlozylo to sie zdecydowanie mniej narobilem niz przy tym.

No coz nie ma co beczec tylko brnac.

Jak to jeden z forumowiczow kiedys podsumowal"

 

" zycie to nie Tamka, nie drapie nas po jajkach", czy jakos tak to szlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy dalej z realcja.

Jakos nie moge sie zabrac za wirnik, wiec wyskrobalem w miedzyczasie podstawke.

Pomysl na nia nie jest do konca moj (zainspirowany inna wypatrzona na sasiednim forum) za to wykonanie to juz moja wersja w 100%.

Jak na razie wstepnie malnieta.

P1030695.jpg

P1030693.jpg

P1030692.jpg

P1030691.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.