Skocz do zawartości

HH-60H rescue hawk, Italeri 1:48


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mógłbyś powiedzieć jak jest z wymiarami w tym modelu? Wg danych z Wikipedii UH-60 w skali 1/48 powinien mieć długość ok 40cm, a na zdjęciach w mojehobby kadłub ma tylko 30cm. Nie będzie wyglądał dziwnie przy innych modelach 1/48?

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość 19,76 m

Co w skali 1/48 daje 41,67cm

 

Na tym zdjęciu

http://www.mojehobby.pl/show_file.php?src=%2Fzdjecia%2F3%2F5%2F5%2F1531_1_ita2680_4.jpg

widać, że kadłub ma ok 31cm. Jakoś nie wydaje mi się, żeby wirnik dodał z przodu prawie 10cm zakładając, że na Wikipedii podali całkowitą długość, a nie samego kadłuba.

 

EDIT:

Ten obrazek wszystko wyjaśnia

UH-60_dimensions.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że w swoim dociekaniu, jak to naprawdę jest z tymi wymiarami, ograniczyłeś się do odnalezienia wymiaru "długość" na stronie wikipedii, gdzie nie podano, jak to jest długość? Brawo

 

 

EDIT. Widzę, że dodałeś obrazek z wymiarami. Teraz chyba wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda. Wydaje mi się, że kamera na nosie jest za bardzo wysunięta:

 

Nie da sie ukryc ze pewne dorabiane przeze mnie czesci nie beda idealnych wymiarow, ale jak porownam swoja prace jako amatora, z tym co oferuje "profesjonalna" firma modelarska Italeri to jakos przestaje sie martwic.

 

Model robie dla przyjemnosci i raczej nie naleze do purystow co by ilosc nitow liczyli itp.

 

pozdrawiam i dziekuje za wszystkie opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i tak trzymaj. Mam podobne podejscie to hobby i uwazam je za jedynie sluszne. Wysiegnik, na pierwszy rzut oka, wydawal sie okey, jednak moze bedziesz mial chwilke i go zmodyfikujesz? Mysle ze warto, ale naturalnie moge sie mylic...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie przywiązuje zbyt dużej wagi do tych przysłowiowych nitów. nie robię modeli na konkursy tylko dla własnej przyjemności...Ale, No właśnie jedno ale. Pal licho jakby długość tego wysięgnika była niezgodna o milimetr ale on się rzuca w oczy i wydaje się co najmniej dwa razy za długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbadam mozliwosc skrocenia tego detalu, ale moze byc ciezko jako ze jest juz przyklejony na stale.

 

Pojawil sie tez kolejny problem, okazuje sie ze przykleilem jedna lopate wirnika w zlej kolejnosci (zawias ze zlej strony) i w takiej konfiguracji nie zamknela by sie.

Tutaj juz bedzie duzo gorzej jako ze czesc jest delikatna i pewnie urwie sie w drobny mak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem malowanie.

Jak zwykle farby Tamiya, 4 rozne kolory szarego.

Niektore elementy/panele sa pomalowanie innym kolorem, to z racji ze czesto smiglowce te sa naprawiane podczas rejsow, otwiera sie panele, niekiedy nawet je wymienia.

Chcialem troche przelamac monotonie szarego jednolitego malowania.

Wszytko sie powinno ladnie zlac w calosc podczas washa itp.

Fotki przy swietle sztucznym wiec wyszedl ciemniejszy niz naprawde:

P1030737.jpg

P1030736.jpg

P1030735.jpg

P1030734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Model juz po kalkach, pierwszym washu i odrobinie sladow eksploatacji.

Jak zwykle cala ta ciezka praca przy budowie poszla na marne przy malowaniu. No coz moze kiedys w koncu jakis model wyskrobie zeby byc w 100% zadowolonym.

Juz duzo nie zostalo wiec jakos po swietach bedzie galeria:

P1030747.jpg

P1030746.jpg

P1030745.jpg

P1030744.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty sie czepiasz malowania, jest Jak robiłeś cieniowanie że tak ładnie w brąz delikatnie wpada ?

 

Model malowany 3 kolorami szarego.

Generalnie juz nie stosuje czarnego do pre-shadingu tylko jakiegos ciemnego z gamy kolorow jakimi akurat model maluje, potem kolor bazowy na calosc i rozjasnienia jeszcze jasniejszym. Unikam dodawania bialego bo to "wybiela" kolor.

Jezeli chodzi o kolor spalin, to Tamiya smoke jako baza, a potem kropla brazu do tego koloru i na srodku delikatne cieniowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle cala ta ciezka praca przy budowie poszla na marne przy malowaniu.

Jaja sobie chyba robisz? Jest piękny Czekam na galerię w scenerii lotniskowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie rozumiem, czemu miałbyś być niezadowolony. Model wygląda coraz ciekawiej, a malowania wiele osób mogłoby się od Ciebie uczyć. Nie jest przesadzone, a jednocześnie wygląda efektownie.

 

Jedyne co mnie nieco niepokoi to drobne zanieczyszczenia oszklenia szczególnie na przedniej szybie i w drzwiach pilotów. Da się coś z tym zrobić ?

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.